מתן דרור

מתן דרור, בוגר המסלול המקיף להפקה אלקטרונית במכללה ומהמפיקים המוזיקליים והמעבדים הכי מושמעים בארץ בשנים האחרונות! מתן דרור עובד כיום בצמוד לאבי אוחיון, מהמלחינים המושמעים ביותר בארץ, ועובד עם אמני ענק כמו משה פרץ, עומר אדם, אייל גולן, שרית חדד, עדן בן-זקן ועוד רבים וטובים.

מתן התחיל את דרכו המשותפת עם המוזיקה בגיל 13, כאשר היה עולה על עמדת ה-DJ במועדון בבעלות אביו וחוקר על המשמעות של להיות DJ ומוזיקאי, מה שהוביל אותו לתקלט במסיבות וימי-הולדת של חבריו, ולאחר מכן גם במועדונים. ההתעמקות הגוברת במוזיקה הובילה אותו גם ליצירת רמיקסים עם חבר בסגנונות המוזיקה האלקטרונית, ועם הזמן גם למד להקליט כלי נגינה שונים ובעצם התחיל את דרכו גם כמפיק מוזיקלי.

אחרי תקופה של התנסויות כמפיק מוזיקלי, התחבר מתן עם אבי אוחיון, ולאחר כשנה וחצי של עשייה מוזיקלית משותפת, החל מתן לעבוד עם האמנים הגדולים ולקחת חלק בכמה מהלהיטים הגדולים של המוזיקה הישראלית הים-תיכונית בשנים האחרונות.

עם הזמן מתן דרור גם התחיל לקטוף תארים, כאשר האלבום ‘מישהו איתי כאן’ של בניה ברבי, בו לקח חלק מרכזי בהפקה (לצד בוגר נוסף שלנו, סתיו נחמיאס), זכה לאלבום פלטינה, ובנוסף זכה במקום השני במצעד המעבדים הכי מושמעים בארץ של אקו”ם לשנת 2018. בשנת 2021, המשיך את הרצף עם זכייה במקום הראשון ברשימת המעבדים המושמעים ביותר, מקום חמישי ברשימת המלחינים המושמעים ביותר, ו-6 שירים שהופקו על ידו ברשימת 20 השירים המושמעים ביותר באותה שנה: “רסיסים” ו”רוצה שלום” של רביב כנר, “שרק תחייך” של יובל דיין, “שבוע טוב” של אברהם טל, “מי לא יבוא” של אברהם טל ובניה ברבי ו”שלמים” של עידן חביב. ב-2023, זכה בפרס הישג השנה למעבד מוזיקלי ע”ש יאיר רוזנבלום, וקיבל תשבוחות אדירות מוועדת הפרס!

אנחנו שמחים על הדרך המוזיקלית המרשימה שמתן דרור עבר מאז שסיים את לימודיו במכללה, ומאמינים בו שהדרך שלו רק תתעצם והוא ימשיך לרגש את כל המדינה עם ההפקות והעיבודים שלו!