ישי סוויסה

ישי סוויסה, בוגר המסלול המקיף ליצירה והפקה אלקטרונית במכללת BPM, הוא המפיק המוזיקלי מאחורי כמה מהפרויקטים המרתקים ביותר במוזיקה הישראלית בשנים האחרונות – מהניהול המוזיקלי של האלבום ‘ועכשיו לחלק האומנותי’ של האמן המוביל רביד פלוטניק (נצ’י נצ’), ועד ההפקה המוזיקלית של ‘שם טוב האבי’, הסרט הקצר ששיגע את ישראל.

דרכו המוזיקלית של ישי התחילה בגיל 13, כאשר מצא את עצמו מתעניין בעבודתו של הדיג’יי שניגן במסיבת הבר-מצווה שלו, מה שהוביל אותו ללמוד את אומנות התקלוט יחד עם אותו דיג’יי. לאחר כשנתיים בהן התנסה בתקלוט, החל ישי לצלול לעולם היצירה והעריכה המוזיקלית, כאשר הכין רמיקסים באופן עצמאי, מה שהוביל לסקרנות גדולה יותר סביב עולם המוזיקה. כאשר קיבל בגיל 17 את ההחלטה להתעסק במוזיקה ברצינות, הגיע למכללת BPM והחל את תקופת הלימודים המקצועיים שלו כמפיק מוזיקלי. דבר נוסף שתרם להתפתחות המוזיקלית של ישי היה המגורים לצד אחיו, הראפר מיכאל סוויסה, שהובילו להוויה יצירתית משותפת בבית והולידו שיתופי פעולה בין השניים.

מאז, ישי מתפקד כמוזיקאי במשרה מלאה, בין אם בתור הקלידן של הרכבים ואמנים רבים כמו רביד פלוטניק, שירי מרפסת, שקל, סימה נון וצליל דנין, בתור המפיק המוזיקלי של פרויקטים שונים (דוגמת הפרויקט שעתיד לצאת תחת שמו ומשלב בתוכו אמנים רבים מסצינת ההיפ-הופ המקומית), או בתור יוצר מוזיקה למדיה, פודקאסטים ותוכניות טלוויזיה ורשת כמו ‘הלילה עם אסף הראל’, ‘זאת וזאתי’, ‘טלוויזיה מהעתיד’ ועוד רבים.

 

ישי סוויסה מספר על דרכו המוזיקלית והלימודים ב-BPM