לא יכולים לחכות כבר להופעה של ג’סטין טימברלייק בישראל? צפו בקאבר שהפיק קובי עזרא, סטודנט במסלול ה- BSP שלנו ב- BPM לחבריו ברק ביטון ואריאל בנואש.

קובי עוסק במוזיקה כבר מגיל צעיר, אך לדבריו העדיף לשרת בצבא בשירות קרבי במקום לנסות להתקבל ללהקה צבאית. את החלום להתמקצע בתחום הוא החל עם שחרורו כאשר נרשם ללימודים ב- BPM כפי שהוא מספר:
“רציתי לבחון את עצמי ולראות אם מוזיקה זה עוד אהבה או משהו אחר, כחצי שנה לאחר השחרור נרשמתי ללימודי מוזיקה הפקה וסאונד במכללה, מסלול שמצאתי בו רמה מקצועית גבוהה ופרקטיות מול עולם המוזיקה והמדיה של היום”.

הרמה של הקאבר מאוד גבוהה, ספר קצת על תהליך ההתהוות וההפקה שלו?
“את הקאבר הפקתי לחברים יקרים, ברק ביטון שמארח את אריאל בנואש, שגם החליטו לקחת את המוזיקה לרמה גבוהה ובחרו בה כמקצוע ודרך חיים, בעבודה שלנו בפרויקט הזה ואחרים אנחנו צומחים מהחברות הטובה אבל לא נותנים לה לפגוע במקצועיות שעומדת בראש, לא תמיד פשוט אבל ברגע שעושים ת’סוויץ’ וכולם מבינים, התוצאות טובות והדרך אפילו יותר.

אני וברק לקחנו על עצמנו להפיק גם קליפ, אין לנו ניסיון בתחום ודווקא בגלל זה קפצנו למים בהתלהבות ותכננו הכל לפרטים ונעזרנו באנשי מקצוע וחברים. חיפשנו לוקיישן מגניב, ציוד לצילומים לוגיסטיקה וכו’…
בין כל ההתרחשויות היה גנרטור שסיפק חשמל, עשה אחלה עבודה ביום וברגע שהשמש נעלמה הוא פתאום הפסיק לעבוד, בדיוק בקטע של תאורה מיוחדת ואפקטים מגניבים לא ידענו כל כך מה לעשות אבל מה שבטוח לא נתקפל עכשיו, אז סחבנו את כולם והדברים הרלוונטיים לחצר שלי ושם צולם הקטע האחרון עם כמה עריכות ושינוים שהצטרכנו לאלתר. מה שבטוח שלמדנו מזה הרבה. ואישית למדתי ליהנות מהדרך לא פחות מהתוצאה”.

 

כל זה קורה תוך כדי הלימודים שלך במכללה, איך זה השפיע על התהליך והתוצאה?
“אני מאמין שבתחום הזה אין סוף ללמידה, ומהסיבה הזאת אני לא מחכה לאיזו תעודה על הקיר שתיתן לי אישור להתחיל לעבוד, צריך להיות תמיד בעשייה ונכון לעכשיו אני משלב יותר למידה לצד זה.
משנת הלימודים הראשונה לקחתי הרבה כלים שכבר באו לידי ביטוי בפרויקט, החל מדברים טכניים כמו הצבת מיקרופונים להקלטת הכלים, ותפיסת המרחב בצורה אופטימאלית, סדר וזרימת עבודה עם עצמי ומול נגנים וגורמים שונים. חשיבה יצירתית ולהביא את עצמך בדברים הקטנים.

תודה למרצים ולצוות המכללה שאפשר להתייעץ איתם גם בשעות לא ברורות, תמיד תומכים, מייעצים ונותנים הרגשה של משפחה”.