“מה אברך” הסינגל הראשון מתוך אלבום המחווה ליאיר רוזנבלום

אנחנו מתרגשים להוציא לעולם את ‘מה אברך (2023)‘ – הסינגל הראשון מתוך אלבום מחווה בעיבודים חדשים לשיריו של המלחין והמעבד יאיר רוזנבלום ז”ל, מחשובי היוצרים של הזמר העברי.

האלבום נוצר בשיתוף מכללת BPM, “צאן ברזל מוסיקה” מבית “ארומה מיוזיק” ומשפחת רוזנבלום. האלבום המלא עתיד לצאת בתחילת חודש ינואר הקרוב באירוע ציון 80 שנה להולדתו של יאיר.

 

לפרויקט נבחרו 8 צוותים על ידי מכללת BPM אשר ביצעו עיבודים מחודשים מתוך קטלוג השירים המפואר של יאיר רוזנבלום. העיבודים של הפרויקט לוקטו יחד לכדי אלבום. כל הצוותים מורכבים מבוגרים וסטודנטים של המכללה!

 

את הגירסה החדשה ל׳מה אברך׳ יצר, אפק לאמור, זמר-יוצר, מפיק ומעבד מוזיקלי ובוגר מסלול BSP  – המסלול המקיף והמלא ללימודי סאונד והפקה מוסיקלית במכללת BPM.
אפק גם כתב את המילים הנוספות לשיר. “השיר הזה הוא שיר שתמיד נגע בי. התקופה האחרונה היא תקופה לא פשוטה עבור העם שלנו ורציתי לספר סיפור שמתחיל בשבר אבל נגמר בחיים”.

 

את הפרויקט ניהלו אומנותית המפיקים המוסיקליים יונתן דניאל ונתנאל עבו (ג׳וני ודידה) בשיתוף קרן רוזנבלום (ביתו של יאיר), צוות המכללה וצאן ברזל מוסיקה.

הקליפ שמלווה את השיר נוצר בטכנולוגיית AI ע״י מייסד המכללה, יריב עציון, באמצעות טכנולוגיה מיוחדת של חברת MUSE AI ART.

 

 

מסלול BSP במכללת BPM הינו המסלול המקיף,

המעשי והממוקד בישראל ללימודי סאונד והפקה מוסיקלית,

עם אפשרות להמשך בתואר ראשון של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים!

(B.Mus.)

מעניין אותך ללמוד אצלנו? אנחנו מזמינים אותך לפגישת ייעוץ ללא עלות

ולשיעור ניסיון ללא עלות וללא התחייבות:

לפרטים על הלימודים אצלנו

 

 

מידע נוסף

יאיר רוזנבלום (6 בינואר 1944 – 27 באוגוסט 1996)  היה מלחין ומעבד ישראלי. נמנה עם חשובי היוצרים בזמר העברי, ומזוהה בעיקר כמלחין הלהקות הצבאיות. אחד השירים המוכרים ביותר שהלחין הוא “שיר לשלום” שחיבר יענקל’ה רוטבליט. שירים נוספים שהלחין:  “ישנן בנות“, “היה לי חבר היה לי אח“, “אנשי הדממה” “גבעת התחמושת” “מיקה” ועוד  שירים רבים מוכרים וטובים.

 

צאן ברזל מוסיקה הוא מיזם השם לעצמו למטרה לתת כבוד לגיבורי תרבות ישראלים ולמוסיקה עברית על כל גווניה. המיזם הוקם ביוזמת ארומה מיוזיק ומטרתו היא לשמר ולחדש יצירה ישראלית ולהנגיש אותה לקהל צעיר וותיק כאחד. 

 

‘מה אברך (2023)’ קרדיטים: מילים – רחל שפירא ואפק לאמור | לחן- יאיר רוזנבלום ואפק לאמור מעבד:: אפק לאמור
הפקה מוסיקאלית – אפק לאמור | ניהול אומנותי- יונתן ״ג׳וני״ דניאל ונתנאל ״דידה״ עבו (JD) | בס- אורי פלומן | גיטרות – גל שניידרמסר ואפק לאמור | קולות- מקהלת נונה אמיר אהרון תום גפן נועה כהן ואפק לאמור | קלידים ותכנותים – אפק לאמור | מיקס- שחר זילברשטיין | מאסטר- יובל זילברשטיין.