חן ששון בוגר מסלול אולפן ביתי:

מה הביא אותך ללמוד במכללת BPM?

כשסיימתי את הצבא לא ידעתי מה הכיוון שלי בחיים, לעסוק במשהו שאני כל יום אתבאס לקום בבוקר בשבילו ולצערי לא תהיה ברירה או לעסוק במשהו שאני באמת אוהב וגם העבודה עצמה תהיה חוויה כל פעם מחדש. אז לפני כשנתיים חיפשתי מכללות של מוזיקה, יצא לי לשמוע דרך כמה חברים שהם למדו בBPM ויצא לי לשמוע גם יצירות שלהם והתלהבתי מאוד, ראיתי שהמכללה גם נמצאת במיקום מצויין שקרוב אליי ככה שזה היה לי נוח.

מדוע בחרת במסלול אולפן ביתי?

הגעתי לשמוע על הקורסים שיש במכללה, קורס 360 שכולל את כל המקצועות של המוזיקה, קורס מוזיקה אלקטרונית ותפס לי את האוזן הקורס של האולפן הביתי. כשהגעתי להתייעצות כבר ראיתי צוות מקצועי ומקום ברמה גבוהה, אחרי סיור קטן במכללה וריאיון קטן עם יועץ הלימודים כבר התאהבתי במקום ובאותו הרגע הייתה לי החלטה חד משמעית.

מהם הכלים שקיבלת במסלול?

מה שחיפשתי לשפר בפלייבקים שלי זה היה קצת גימורים של הכלים בפלייבק, אם זה אפקטים של קומפרסורים ואקולייזרים כדי שהפלייבק יצא ברמה גבוהה הרבה יותר ממה שעשיתי לפני. אז הקורס אולפן ביתי ענה לי על הצרכים, למדנו איך ליצור אולפן מאפס, למשל ציוד ואקוסטיקה, שימוש בתוכנת קיובייס לצורך הקלטות וטכניקות הקלטה לכלים שונים.

ספר על חווית הלמידה במכללה:

צוות המרצים שליוו אותנו בכל הקורס היו אנשים מקצועיים, שאני מודה, הלוואי ויום אחד אגיע למשהו בסגנון שלהם – עד אז יש לי המון המון ללמוד ולהתנסות.
השיעורים היו חוויה, ויותר כיף משיעור לשיעור – מהכיף של ללמוד משהו חדש ולגלות איך הכל מתחבר יפה ועד לשיעורי הקלטות ביחד עם המורה וכל הכיתה.

מהן כוונותייך להמשך?

היום אני שנתיים אחרי הקורס של האולפן הביתי, כבר חצי שנה בקורס אחר במכללה שנקרא מסלול זמר יוצר בו אני מתנסה בקורס שמשלב פיתוח קול, כתיבת טקסטים, תיאוריה מוסיקלית וביצוע שירים. בנוסף, פתחתי אולפן ביתי מקצועי ברמה גבוהה שכולל ציוד מקצועי, להקלטת אומנים צעירים ולהקלטות עצמיות.