חופית אינצ’י בוגרת מסלול זמר יוצר:

מה הביא אותך ללמוד במכללת BPM?

חיפשתי מסלול שייתן לי ללמוד מוזיקה בלי המעבר, ז”א ללמוד דברים שיעזרו לי להתפתח כאן ועכשיו כמו: כתיבה/ הלחנה/ קיובייס /נגינה וכ’ו. רציתי לטעום הכל מהכל לדעת לעבוד לבד ולא להיות תלויה תמיד באנשים אחרים שיעזרו לי. בשנייה שדיברתי עם ברק בטלפון עוד הייתי באילת עבדתי בצוות בידור היה לי ברור שאני רוצה ללמוד מסלול זמר יוצר במכללת BPM.

מהם הכלים שקיבלת במסלול זמר יוצר?

כשהגעתי למכללה הייתי זמרת, ששרה קאברים, שמאוד רוצה להתפתח ולא ידעתי איך להתחיל. מאוד עניין אותי כל החומר הלימודי שהציע מסלול זמר יוצר ובלי היסוס נרשמתי.. לאחר שנה ואף תוך כדי שנת הלימודים יצאתי מהמכללה עם ידע בקיובייס והיום אני יודעת להכין סקיצות בבית, יצאתי עם ידע בנגינה על פסנתר שתמיד זה היה החלום שלי לדעת, התחלתי פתאום לכתוב ולהלחין משהו שהיה נראה לי בלתי אפשרי בעליל ופתאום מזמרת ששרה קאברים הפכתי לזמרת יוצרת!!

כיצד הרגשת ששיעורי פיתוח קול תרמו לך?

במהלך הקורס יצא לי ללמוד עם הילה זהרור ומירב חזן, שתיהן שונות לחלוטין אך השיעורים שלהם היו פשוט חוויה מחודשת כל שיעור מחדש. הן הצליחו להציב לי מראות בכל שיעור מחדש, הצליחו לגעת במקומות הכי אישיים, עזרו לי להתחבר ל”אני האמיתי” והצליחו לגרום לי להוריד את המסכות אשר עטפו אותי במהלך השנים. כל שיעור יצאתי בוכה אך עם הבנה נוספת ולמידה חדשה על עצמי.

ספרי על חווית הלימוד שלך במכללה:

היינו כיתה של כ-8 תלמידים שמיד אחרי השיעור הראשון הפכנו למשפחה אחת גדולה והרבה בזכות המרצים במכללה , הם נתנו לנו להרגיש ביטחון אשר עזר לנו להתמודד ולחשוף דברים חדשים, עזרו בכל דבר גם מעבר לשיעור עצמו אם זה בפן הלימודי ואם זה בפן האישי. יש לכל אחד ממרצי המכללה את היכולת לזהות מהר מאוד מי עומד מולם ולתת את הכלים אשר מתאימים לכל אחד ואחת. חלק מהמרצים הפכו להיות ישר חלק מחיי אם זה בחשיבה ואם זה בהמשך העבודה.

במה המסלול תרם לך מסלול זמר יוצר?

המסלול נתן לי טעימה מכל מה שעניין אותי כל החיים ופחדתי לגעת בו, נתן לי את היכולת להבין שמאוד פשוט לעשות כל דבר ואין מה לפחד רק צריך להעז.. קיבלתי מהמסלול גם הרבה “אישורים” לדברים שבהם הייתי צריכה לקבל וזה עזר לי לבנות את הביטחון העצמי האמונה בעצמי ובתחום המוזיקה. אפשר להגיד שאחרי המסלול הזה כל חיי במוזיקה השתנו מהקצה לקצה, הפכתי מזמרת ליוצרת!

מהן כוונותיך להמשך?

בימים אלו אני ממשיכה את לימודי במכללה עם אייל ריץ בלימודי תיאוריה ונגינה על פסנתר, יוצרת חומרים חדשים לאלבום ועובדת על סבב הופעות אקוסטיות עם חומרים מקוריים.