“מעריב” מפרגנים ל-EP החדש של בוגרת BSP, שירן סעיד

את שירן סעיד, בוגרת מסלול ה-BSP ליצירת והפקת מוזיקה ב- BPM פגשנו בפעם האחרונה כאשר השתתפה באוסף המכללה future sound of Israel שיצא בשנת 2012. לאחר שפתחה עמודי סאונדקלאוד ועמוד אמן בפייסבוק, שמחנו לגלות שהיא הוציאה מיני אלבום ראשון בשם Point Zero.

העבודה על ה- EP החלה, כך מסתבר בשיר שנוצר במסגרת תרגיל הפקה במכללה בו שיתפו פעולה בוגרי BPM נוספים: ״הכל התחיל כפרויקט לימודים שהפקתי עם חבריי עופר האופטמן, יובל שנהר ועומרי וייס. עשינו סיבוב בת”א וירושלים עם מקליט והקלטנו נגריות, רעשי זכוכיות וכל מיני רעשים אחרים. אחרי שסיימנו להפיק את השיר שהוא בעצם השיר הסוגר את הפרוייקט, לקחתי הביתה את כל ההקלטות והתחלתי לעבוד על עוד דברים ולאט לאט נוצר כל הקונספט הזה והרגשתי שיש לי משהו יותר שלם.

לאחר מכן התחלתי לעבוד עם כרמל דה פיצ׳וטו שהייתה חלק בלתי נפרד מהסאונד וההפקה של הפרוייקט והיא גם קישרה אותי לבחור בשם אודי שטרנברג שהגיע בזמן הנכון למקום הנכון, ונתן סיומת מעולה לכל הE.P הזה.״

שירן מסבירה שגם לאווירת המחאה החברתית היה חלק משמעותי בעובדה שהחומרים יוצאים עכשיו: “הכל התחיל קצת אחרי המחאה החברתית והמשיך אל תוך המלחמה השגרתית. אפשר להגיד שדברים די געשו בי בשנים האחרונות, אולי איבדתי קצת את התמימות, נראה לי שהמילה זעקה נראה לי מגדירה הכי טוב את הE.P – הזה, כי אני מרגישה שאנחנו כחברה, כאנושות נמצאים בנקודה לא ממש טובה.”

השיר הראשון שיצא הוא כאמור Point Zero ולאחרונה יצא ה- EP עצמו והביא איתו ביקורת יוצאת דופן ב- NRG שאף השוותה את המוזיקה של שירן לזו של רדיוהד מבחינה רעיונית: “הפילוסופיה של רדיוהד שינתה את העולם והפילוסופיה של שירן סעיד הלחינה את סופו” נכתב שם, בין השאר.

 

שירן, איך זה הרגיש, להיות מוזכרת באותה נשימה עם הרכב כמו רדיוהד כבר באי פי הראשון שלך?
“הרגשתי בעננים, אחרי הכל רדיוהד זה אחד ההרכבים הטובים בעולם. באופן כללי אני חושבת שהביקורת הגדירה את המיני אלבום בצורה טובה ומדויקת, שאני מודה שאפילו לא חשבתי עליה עד לאותו הרגע.״

לביקורת ב NRG מעריב  | הפייסבוק של שירן | לעמוד ה-soundcloud | לעמוד ה-bandcamp