קורס DJ, למה כדאי למפיקים אלקטרוניים ללמוד לתקלט?

תקלוט כיום נחשב לאחד מפורמטי הביצוע החשובים והנפוצים ביותר בתעשיית המוזיקה המודרנית, ועוד יותר בסצינת המוזיקה האלקטרונית. במאמר זה נסביר מדוע למפיקים ויוצרי מוזיקה אלקטרונית מומלץ מאוד ללמוד איך להיות DJ.

 

תקלוט הוא דרך נגישה יותר לביצוע לייב

תקלוט הוא דרך נגישה יותר לביצוע לייב

אחד היתרונות הגדולים של מוזיקה אלקטרונית היא שלעומת המון סגנונות אחרים, מאוד מקובל בעולם המוזיקה האלקטרונית להופיע דרך תקלוט. הופעה במובן המסורתי יותר של המילה, כלומר נגינה של השירים בלייב (אולי גם יחד עם הרכב נגנים), גם הוא כמובן מקובל בהרבה מהסגנונות המוזיקליים האלקטרוניים – אך למוזיקאים האלקטרוניים קיימת פריווילגיית הבחירה יותר מאשר לאמנים בסגנונות אחרים.

ומדוע שנזדקק לפריווילגיה כזו? לעומת הופעה סטנדרטית, בה לרוב יהיה מעורב לא מעט ציוד שצריך על מנת לבצע את המוזיקה בצורה חיה, בתקלוט אפשר להסתפק בסט-אפ מאוד מצומצם ברמה הטכנית על מנת לספק את התוצאה המלאה והמצופה מהקהל שמגיע. במציאות בה לצאת לסיבוב הופעות היא אופרציה מורכבת שכוללת לפעמים יותר הוצאות מאשר הכנסות פוטנציאליות, חשוב שלאמן תהיה יכולת ליצור סט-אפ הופעה שלא מצריך המון משאבים.

 

מפיקים מוזיקה אלקטרונית ורוצים להתחיל להעלות על עמדת הדיג’יי? יש לנו קורס חדש במיוחד בשבילכם, לפרטים על קורס DJ למפיקי מוזיקה אלקטרונית

 

DJ פונה לקהלים נוספים מעבר להופעות

DJ פונה לקהלים נוספים מעבר להופעות

כאשר אמן יעשה הופעה של ביצועי לייב, ההופעה לרוב תתקיים במועדון המיועד להופעות, אליו מגיעים קהל של צרכני הופעות, ואין עם כך שום בעיה כמובן. אך הפריווילגיה של מוזיקאים אלקטרוניים אשר יודעים איך לתקלט היא שבאפשרותם לפנות לקהל נוסף, שלא תמיד תהיה לו חפיפה עם קהל פוקדי ההופעות – קהל הבליינים.

כאשר אמן אלקטרוני יודע לתקלט, באפשרותו להגיע לקהלים שבסבירות גבוהה שלא היה מגיע אליו בהקשר של הופעות סטנדרטיות, וזה מעולה לקריירה.

 

תקלוט יכול לפתח אתכם מוזיקלית

תקלוט יכול לפתח אתכם מוזיקלית

כל ניסיון מוזיקלי הוא מבורך בידי מי שמתעסק במוזיקה למחייתו (גם אם באופן חלקי), וכל סגנון של עשייה מוזיקלית יכול ללמד את המוזיקאי משהו חדש על הצורה בה הוא ניגש לעשות מוזיקה, ותקלוט לא חריג במובן הזה. ההתנסות החוויתית בתקלוט, דרכה אנחנו חווים באופן ישיר כיצד אנחנו מצליחים להזיז אנשים שנמצאים על הרחבה ולקבל על כך פידבק, יכולה לעזור לנו בפיצוח הנוסחה האישית שלנו ליצירת מוזיקה שמרגשת אנשים.

למעשה, המון אמני מוזיקה אלקטרונית מפורסמים מנצלים את הפלטפורמה במהלך דיג’יי סט כדי לבחון חומרים מוזיקליים חדשים שלהם – ומהר מאוד להבין אם המוזיקה הזו מצליחה לרגש אנשים ולהזיז אותם ברחבה. חוץ מזה – אתם וודאי אוהבים להכיר המון מוזיקה חדשה, או שאתם כבר עושים את זה בכל מקרה כדי להרחיב את האופקים המוזיקליים שלכם, אז למה שלא תמנפו את זה?

 

העולם צריך עוד דיג’ייז

כאמנים יוצרים, חשוב שנמצא דרכים רבות ומגוונות ככל הניתן על מנת לייצר הכנסה. אם יש משהו שהמציאות בשנים האחרונות לימדה אותנו, זה כי תמיד צריך דיג’יים זמינים לסט בהרבה מקומות, במיוחד בערים הגדולות.

לכן, מעבר להזדמנות שטמונה בדיג’יי סט לחשוף אנשים חדשים למוזיקה שלכם, מומלץ לכם לרכוש את הכישור הזה על מנת להרחיב את ארגז הכלים המוזיקלי שלכם, מה שיגדיל את הפוטנציאל התעסוקתי שלכם.

 

נטוורקינג דרך תקלוט

נטוורקינג דרך תקלוט

עולם התקלוט מלא בדיג’יים ממגוון רחב של סגנונות, מקומות, סצינות תרבותיות ועוד. העובדה הזו הופכת להזדמנות מעולה לנטוורקינג, שכן במסגרת התקלוטים שלכם תוכלו לפגוש בהמון אנשים שיוכלו לקדם את הקריירה המוזיקלית שלכם: מוזיקאים ודיג’יים אחרים, מפיקי אירועים ובעלים של מקומות וליינים שונים, וכמובן אנשים שבאו להאזין לתקלוט – כל אחד מהאנשים הללו יוכל להביא לכם הזדמנויות חדשות לעשייה נוספת ומגוונת בקריירה שלכם.