קיובייס פרו (Cubase Pro), המדריך להתקנה

התחדשתם לכם בתוכנת קיובייס (Cubase), ועכשיו כל מה שנשאר זה להתקין אותה. אנחנו מודעים לכך שתהליך ההתקנה הוא לא פשוט, ולכן בנינו לכם מדריך מופשט להתקנה מהירה של קיובייס. במהלך המדריך נעבור על כל השלבים, בין אם התקנה דרך הדיסקים למי שקנה באופן פיזי, ובין אם התקנה דרך הורדת הקבצים מאתר Steinberg, דרך מעבר על התקנת ה-Dongle בשימוש עם תוכנת e-Licenser.

 

מעוניינים ללמוד ליצור ולהפיק עם תוכנת קיובייס? לפרטים על קורס Cubase במכללת BPM

 

 

התקנת Cubase, מדריך לפי שלבים

לאחר שרכשתם את התוכנה, יש להוריד את קבצי ההתקנה ישירות מהאתר של Steinberg, באגף שנקרא MySteinberg. בעמוד MySteinberg תתבקשו להירשם לאתר ע”י לחיצה על Create Account, הזנה של כתובת המייל שלכם ובחירת סיסמה.

 

התקנת רישיון לקיובייס

Capture

 

 

 

 

Cubase מגיעה עם התקן USB שנקרא Dongle, בלעדיו לא ניתן להשתמש בתוכנה. כדי להפעיל את הדונגל, יש צורך לבצע תהליך חד פעמי של הכנסת קוד רישיון השימוש אל ה-Dongle. את קוד התיקוף תקבלו ע”י הזנה של קוד ההפעלה של התוכנה שהגיע יחד עם רכישת התוכנה בעמוד שנפתח לאחר לחיצה על ‘Register eLicenser / Software’ בעמוד My Products שבאזור MySteinberg באתר, ונראה כך:

 

עדכון 2022: עם הגעתה של גרסה 12 של קיובייס, רשיון הדונגל יוצא משימוש. במידה ויש בידכם רישיון לגרסה 12 והלאה, ניתן לדלג על שלב תיקוף הדונגל ולהמשיך ישירות להזנת קוד התיקוף בעמוד MySteinberg כמפורט בסעיף זה, ולהמשיך לסעיפים הבאים תוך כדי דילוג על הסעיף “תיקוף רישיון ה-E-Licenser לתוכנת קיובייס” בהמשך מדריך זה (תיקוף הרישיון מתבצע אוטומטית בתוך תוכנת קיובייס 12 ומעלה עם הפעלתה בזמן שיש חיבור אינטרנט פעיל).

 

התקנת קיובייס, הורדת Steinberg Download Assistant

לאחר הזנת הקוד בעמוד זה, יופיע לכם הקוד להפעלת הרישיון ליד הסעיף ‘Activation Code’, יש לשמור על העמוד הזה פתוח עד לשלב מתקדם יותר בהתקנה. מתחת לקוד נפתחה לכם גם האפשרות להורדת מנהל ההורדות של סטיינברג, ה-Steinberg Download Assistant, הורידו אותו בגרסה שמתאימה למחשב שלכם (Mac או Windows) והתקינו אותו. עמוד הקוד + ההורדה ייראה כך:

 

הורדת Cubase להתקנה

שימו לב –  במידה ותוכנת קיובייס כבר הותקנה בגרסתה העדכנית ביותר במחשב שלכם מתקופת הניסיון החינמית (Trial Version), ניתן לדלג ישירות לשלב “תיקוף רישיון ה-eLicenser לתוכנת Cubase”!

מנהל ההורדות שהתקנתם יאפשר לכם להוריד את כל התוכנות של Steinberg, כולל את קיובייס. להזכירכם, גם אם הורדנו את התוכנה, היא לא תעבוד עד שנפעיל את הרישיון (בהמשך).

בשביל להוריד את התוכנה, נחפש במנהל ההורדות את קיובייס בגרסה שרכשנו ונבצע הורדה של כל התוכנות המופיעות לנו ברשימה שנפתחה (דוגמת התמונה – נוריד את שלושת הקבצים):

 

לאחר ההורדה, כלל הקבצים יהיו מרוכזים בתיקיית RAR/ZIP. יש לבצע חילוץ לקבצים ע”י קליק ימני על התיקייה או כניסה אלייה ולחיצה על Extract, לבחור יעד במחשב אליה נרצה שהקבצים יחולצו.

 

התקנת תוכנת קיובייס

בתוך התיקייה שחילצנו, נמצא מספר קבצים ותיקייה. על מנת להתקין את התוכנה נלחץ פעמיים על הקובץ שנקרא Setup.exe (ולא על Cubase10.msi, שמבצע התקנה חלקית בלבד!). לאחר מכן יש ללחוץ באשף ההתקנה על כפתור Next ולהסכים ע”י לחיצה על V בכל פעם שנתבקש במהלך תהליך ההתקנה, עד שנראה כי החלה ההתקנה.

 

תיקוף רישיון ה-eLicenser לתוכנת Cubase

eLicenser, מנהל הרישיונות של קיובייס - מכללת BPM

בנוסף לדונגל שהוזכר קודם, יש להוריד את תוכנת מנהל הרישיונות של ה-eLicenser. התוכנה אמורה להיות מותקנת באופן אוטומטי עם התקנת קיובייס, אך במידה ולא הותקנה אוטומטית יש להוריד את התוכנה מהעמוד הזה.

לאחר הורדת והתקנת מנהל הרישיונות, יש להיכנס לתוכנה. לפני שמבצעים את תיקוף הרישיון, מומלץ ללחוץ על כפתור ה-Maintenance ולוודא שמנהל הרישיונות בגרסתו העדכנית ביותר.

לאחר מכן, תוך כדי שהדונגל מחובר למחשב, יש ללחוץ על כפתור Enter Activation Code ונזין את הקוד שקיבלנו באתר MySteinberg ששמרנו בצד, כך:

qwe

לאחר תיקוף הרישיון, מומלץ לבצע הרשמה לדונגל לאתר MySteinberg, מה שיאפשר לנו לשחזר את הרישיון לדונגל חדש במידה ושלנו אבד. על מנת לעשות זאת יש להיכנס ללשונית Registration בתוכנת ה-eLicenser, ללחוץ על הדונגל שתואם את מספר הדונגל שלנו ולאחר מכן ללחוץ על Register at MySteinberg.

 

לאחר שלב זה אפשר לאחל לכם מזל טוב ויצירה נעימה בתוכנה! 🙂

רוצים ליצור ולהפיק מוזיקה בצורה מקצועית עם תוכנת קיובייס? לפרטים על קורס קיובייס במכללת BPM

 

צפו בסדנת קיובייס 10 שנערכה במכללת BPM בשיתוף חלילית