קיובייס 13 מה חדש

קיובייס 13 רואה אור בימים אלו – בשורה מרגשת ללא ספק. חברת סטיינברג ממשיכה לשדרג את התוכנה ולהגיש למשתמשיה מגוון רחב של תכונות ושדרוגים חדשים, אשר הולכים לקחת את כל שלבי היצירה בתוכנה שלב אחד למעלה. במאמר זה נסקור אותם כדי שתדעו למה לצפות.

 

קיובייס 13, מה חדש בגרסה?

קיובייס 13 ממשיכה להשתפר בתכונות הקיימות, ולהוסיף כלים יצירתיים ומקצועיים למאגר ההולך ומתרחב שלה.

 

רכשתם את קיובייס לאחרונה? כל רישיון של קיובייס שהופעל החל מהתאריך ה-23 לאוגוסט 2023 זכאי לשדרוג חינם לגרסה 13!

רוצים ללמוד ליצור ולהפיק בצורה מקצועית עם תוכנת קיובייס? לפרטים על קורס קיובייס לחצו כאן

 

קיובייס 13 מחדשת את חלון המיקסר

ה-Mixing Console של קיובייס כבר קצרה שבחים רבים, וכעת היא טובה מאי פעם! לאחר מתיחת פנים יסודית, כעת תוכלו לעבוד בצורה נוחה, אינטואיטיבית וזריזה יותר, ולהרגיש בטוחים בכל צעד שלכם בתהליך המיקס והמאסטירנג.

 

Cubase 13 מאפשר גם מיקס תוך כדי עבודה

כולנו מכירים את זה מהעבודה היומיומית בתוכנה – לפעמים צריך לעשות פעולות של מיקס, תוך כדי עבודה על ההפקה. בסטיינברג הבינו את זה, ושילבו את תצוגת ה-Channel Tab החדשה כדי שנוכל לטפל בעוצמה, צידוד, אפקטים, שליחות, EQ וכדומה, בקלות וביעילות, תצוגת הראשית!

 

קיובייס 13 משלבת את כלי ה-Range Selection בעורך ה-MIDI

סוף לעריכות מייגעות בחלון עריכת המידי! באמצעות שימוש בכלי סימון הטווח החדש, אפשר לסמן את הגריד עצמו, כך שהתוכנה מתחשבת בשקט בסוף תיבה, כאשר משכפלים אותה. הכלי מאפשר גם סימון ובחירה חכמים של אוטומציות ו-MIDI CC כדי לערוך ולשכפל בצורה קלה ויעילה.

 

עריכה מרובת MIDI Parts בקיובייס 13

עובדים על עיבוד תזמורתי מורכב ועשיר? התכונה החדשה הזו תשפר לכם את הוורקפלאו במידה רבה! כעת מתאפשר לפתוח ולערוך מספר פארטים שונים בו זמנית. כדי לא ללכת לאיבוד – ניתן לחפש פארט מסוים על פי שם, או לבחור בצורה חכמה אילו מהפארטים יוצגו ויושפעו מעריכות. מדובר שינוי מציל חיים עבור אנשים שיוצרים מוזיקה תזמורתית לסרטים ומשחקי מחשב.

 

סאונדים תזמורתיים חדשים ב-Cubase 13

מעתה קיובייס כוללת את ספריית Iconica Sketch העשירה ועטורת השבחים. כאן תמצאו כל כלי תזמורתי לו תזדקקו בהפקה שלכם – בין אם אתם מפיקים פסקול, להיט פופ או אפילו בלדת רוק!

 

ל-Cubase 13 מתווסף אפקט ייעודי לערוצי ווקאל

אפקט ה-Voice Chain החדש נותן מענה לאחד האתגרים הקשים ביותר אשר עומדים בפני כל מפיק מוזיקלי – טיפול בסאונד של ערוץ ווקאל. באפקט אחד קיובייס למעשה משלבת ומשרשרת מספר רב של אפקטים יעודיים לטיפול בהקלטה שירה: אוטוטיון, EQ, סטורציה, קומפרסור, ריווב ועוד… כך שלבסוף ניתן להתגבר על האתגר בקלות ולסיים מיקסים מהר מתמיד!

 

קומפרסור חדש מיוחד לווקאל בקיובייס 13

אתגר נוסף בטיפול בווקאל, הוא טווח דינאמי רחב כלומר – עוצמת ההקלטה מרגישה לא יציבה, ונשמע כי הווקאל אינו “יושב” במיקס. הקומפרוסר החדש פותר את הבעיה תוך רגע, בסיבוב לא יותר משני כפתורים!

 

Compressor אנלוגי חם ב-Cubase 13

אם הסאונדים שלכם בתוכנה נשמעים לעיתים “סטריליים” מדי, הקומפרסור החדש בשם Black Valve Compressor יודע להביא חום אנלוגי נעים עם כפתור ה-Drive, בנוסף לקימפרוס קטיפתי וקרמי בטעם של פעם. השילוב הנהדר הזה יעזור לכל סאונד להשתלב יפה במיקס שלכם – יהיה זה ווקאל, בס, או סינתיסייזר.

 

Cubase 13, איקיו אנלוגי חדש

אפשרות נוספת לעיצוב הסאונד שלכם בטוב טעם, היא שני אפקטים חדשים מסוג EQ, המדמים מכשירים אנלוגיים אמיתיים (ויקרים!), שייתנו לכם סאונד “בעל צבע”. הסאונד האייקוני שלהם מוכר מאינספור להיטים לאורך עשרות שנים, וכעת יש לכם אותם כלולים בתוכנה!

 

חידושים בתכונת ה-Chord Pads בקיובייס 13

הקורד פאדס הינו אחד הכלים החזקים והשימושיים ביותר בתוכנה. אסור לפספס את השיעור אודותיו בקורס קיובייס! התכונה הזו מאפשרת להרכיב מהלכים הרמוניים יפהפיים, ולנגן אותם בקלות באצבע אחת! כל החלון קיבל מתיחת פנים כדי להתאים לשנת 2023, התווספו פריסטים חדשים נפלאים, אפשרויות עריכה ונגינה מתקדמות, ומוצג מידע מתחום תאוריית המוזיקה כמו הדרגות ההרמונית בסולם.

 

אפקט Vocoder חדש לקיובייס 13

האפקט הישן והאהוב חוזר בגרסה חדשה ועדכנית! הווקודר יאפשר לכם לעצב קולות רובוטיים באמצעות חיבור הקלטת שירה לסינתיסייר בתוכנה. וזו רק ההתחלה! האפקט יפתח בפניכם אינספור אפשרויות יצירתיות כגון הדמיה של אפקט של TalkBox, הוספת Ear Candy לשיר שלכם, שירה במספר הרמונית בבת אחת, ואפילו עיצוב סאונד לכלי הקשה.

 

עדכונים נוספים בקיובייס  13

בנוסף לעדכונים שציינו, קיובייס 13 מביאה איתה עוד מספר עדכונים קטנים יותר אך לא פחות משמעותיים:

  • עריכה קלה יותר של הקלטות MIDI CC באמצעות אפשרות ה-Simplified Ramps.
  • חזרתה של פונקציית Replace Audio in Video – כדי לשתול את הסאונדטראק שלכם בתוך הווידאו
  • כפתור Tap למציאת קצב באמצעות הקשה
  • מתיחת פנים לחלון ה-Key Commands המאפשר הגדרת קיצורי מקלדת מותאמים אישית
  • מתיחת פנים לכלל אפקטי ה-MIDI כגון Arpache, Step Designer, Beat Designer
  • מוכנות ל-MIDI 2.0 העתידי, הסטנדרט החדש שיגיע גם למקלדות שליטה בקרוב
  • ניהול חלונות משופר באמצעות תאימות מלאה לתקן Windows העדכני