“סודות מחדרי חדרים” – כשאמנות פוגשת עיצוב

תערוכה קבוצתית של אמנות פלסטית מציצנית תציג בבית העיצוב Exclusive Lighting Furniture בהשתתפותם של אמנים מובילים. התערוכה תפתח בתאריך ה- 9 ליוני ותציג לצד פריטי מעצבי על מאיטליה ומהעולם כולו מתחום הריהוט והתאורה.

בתערוכה “סודות מחדרי חדרים”, אשר תפתח ב 9.6 בבית העיצוב Exclusive Lighting Furniture, אותה אוצרים אתי ופרדי פביאן, יציגו 32 אמנים את מה שנחשב בעיניהם כסודי, דברים המקבלים לגיטימציה מלאה בחדר הפרטי, ביקורת חברתית, פנטזיות, ריגושים או כל פעילות או מחשבה שבעיניהם אינטימית. כל זאת על הגבול שבין מציאות לבדיה.

נושא התערוכה: 32 אמנים מובילים יציגו עבודות שיעסקו בעולם המציצנות, הפינה האפלה או המוארת של החדר הסגור בעיניהם.

פרדי ואתי פביאן ואורית קימל אוצרי התערוכה:
“בתערוכת האמנות סודות מחדרי חדרים ביקשנו להציג את הפינה הנסתרת בה היו מתקיימים טקסי דת ורוח, טקסי גוף, מחשבות על ארוס ותנטוס (אהבה והרס),איד (אני היצרי הבסיסי) נטול אגו או אגו נטול איד, אובדן השכל בין היצר והתאווה”.

“מתוך הפינה הסודית והפרטית הזאת ביקשנו מהאמנים ליצור ולהביא לידי ביטוי העדפות הנתפסות כחריגות, ניואנס “לא כשר”, פנטזיות, אמונות ומחשבות קדושה, שבפינה הפרטית והאישית הופכות לעתים לצורך קיומי שבא לידי ביטוי הלכה למעשה ולפעמים נשאר בגדר פנטזיה.”

תערוכת סודות מחדרי חדרים מיועדת בין השאר להעלות את התהיות המעסיקות את רוב האמנים כיום: מה נחשב לפרטי בעיני האמן? היכן עובר הגבול בין מציצנות לאמנות? האם יש גבול כזה? מהי המציאות ומה מודל המציאות? היכן אני מזהה את עצמי בתוך היצירה, בתוך הצוהר שנפתח בפניי? עד כמה אני מוכן להתמודד עם הפער בין מה שנתפס כמקובל ונורמטיבי למי שאני באמת?

התערוכה מציעה מגוון אומנים ותיקים ומוערכים לצד צעירים ואנשי אקדמיה ועסקים שעוסקים באומנות.
מבין האומנים המוכרים: דיויד רובינגר, אריק ונונו, יובל נדל, חוני המעגל, אבינועם קוסובסקי, נילי מי-טל, חיים צינוביץ, פיני סילוק, מאיה פרר, הרולד רובין, לסרו רדוסקוביץ, ניר גייגר, אמנון וינר, מייקל לזר דוקטור, דר. הנריק רוסטוביץ.

את התערוכה ילוו שיריו של יחזקאל נפשי, קריין רדיו (106) מן המוערכים והידועים כיום בשירה העברית.

אירוע הפתיחה ילווה במוסיקה של אופרת הרוק “האוחז באש”, יצירה מוסיקלית, שנכתבה במהלך יותר משני עשורים, ולאחרונה הושלמה והוקלטה בישראל ע”י למעלה מ 20 אומנים מקצועיים מקומיים.
התפקידים הראשיים מבוצעים ע”י זמרים הנמנים על בכירי מוסיקאי הרוק בישראל ב- 30 השנים האחרונות, שיתכנסו באירוע הפתיחה. סאונד על ידי מכללת BPM. התערוכה תתקיים בבית Exclusive Lighting Furniture בין התאריכים 9 ליוני עד ה- 1 ליולי.

כתובת: הירקון 321-317, ת”א.
סיורים מודרכים בתערוכה בכל ימי התצוגה.

אתר התערוכה: http://artexpo.co.il/rooms/

לפרטים נוספים:
אושרית יאמין – יח”צ לExclusive Lighting Furniture, הראל מורדי 054-7470800
אמיר שחר – 072-2313441, אורית קימל – 0505201575