תואר ראשון בקומפוזיציה, סאונד והפקה (.B.Mus) של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים!

השנה מכללת BPM חוגגת 20 שנה, ואין דרך מרגשת יותר לחגוג את זה מהבשורה הבאה: לראשונה במכללת BPM, חברנו לאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים כדי להביא לכם את האפשרות להמשיך את הלימודים ממסלול BSP כדי לקבל את התואר הראשון הכי חדשני ומקיף בתעשיית המוסיקה!

במסגרת שיתוף הפעולה המרגש והראשון מסוגו, בוגרי המסלול המקיף להפקה מוזיקלית (BSP) במכללת BPM יוכלו להמשיך לשתי שנות לימוד נוספות באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ולקבל בסיום תעודת תואר ראשון (B.Mus) בקומפוזיציה, סאונד והפקה מטעם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. במהלך המסלול, תקבלו את כל הכלים כדי להפוך למוזיקאים המשלבים יכולות מוזיקליות מתקדמות של קומפוזיציה, הרמוניה, והלחנה, לצד המיומנויות האומנותיות והטכניות של תהליך ההפקה המוסיקלית, הכוללים סאונד מקצועי, הקלטות, הפקה בתוכנת DAW, מיקס ומאסטרינג ועוד.

 

אודות האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים הינו מוסד להשכלה גבוהה שמזה 90 שנים מכשיר נגנים, זמרים, מלחינים, רקדנים ומנצחים בעלת שם עולמי. בוגריה ממלאים את במות הקונצרטים בארץ ובעולם ותופסים עמדות מפתח במוקדי התעשייה העולמית. צוות המרצים המקצועי של האקדמיה חקוק באבני היסוד של חיי המוסיקה. אישי ציבור מהימנים והנהלתה המסורה הציבו את האקדמיה בשורה הראשונה של העשייה האקדמית-אמנותית בישראל.

 

אודות המחלקה ליצירה רב-תחומית באקדמיה

המחלקה ליצירה רב-תחומית הוקמה כדי לתת אפשרות ללימודי מוסיקה אקדמיים ברמה גבוהה ליוצרים צעירים התופסים, כמו מייסדי המחלקה ומוריה, את אמנות המוסיקה באופן פלורליסטי החף מהתכנסות צרה לסגנון, או כיוון מוסיקלי זה או אחר. לדעת סגל המחלקה, על המוסיקאי הצעיר להיפתח למגוון רחב ככל האפשר של סגנונות, כיוונים ומיומנויות, זאת בנוסף להתמחות וההעמקה במרכיבי הליבה של המוסיקה. כמו כן, סגל המחלקה מאמינים שיש חשיבות רבה בטיפוח הצד הביצועי אצל היוצר הצעיר, בדומה לאב-טיפוס של היוצר-מבצע במוסיקה האירופית בעבר הרחוק, או היוצר-מבצע בתרבויות המוסיקליות החוץ-אירופאיות. כל זה מטיל על הסטודנט במחלקה ליצירה רב-תחומית עומס ואתגרים רבים מן המקובל, אך מבטיח התנסות מרתקת, מגוונת ומעצימה לתלמיד המוכשר, היצירתי, הפתוח והסקרן.

בין בוגרי המחלקה ליצירה רב תחומית: נמי מלומד (בוראט 2, תור – אהבה ורעם), ליאור רונן (הבימה), קרן קגרליצקי (מנצחת האופרה של וינה), זיו קוז’וקרו, קובי פז, נעם לנדסמן, רן רייטן (Artlist), אופיר חיון (Simply) ועוד.

 

אודות מכללת BPM

אודות מכללת BPM

מכללת BPM היא המוסד המוביל בישראל ללימודי מקצועות הסאונד וההפקה המוסיקלית, המכשירה מדי שנה מעל ל-1,800 סטודנטים/ות. המכללה נוסדה ב-2003, ומאז לוקחת תפקיד מרכזי בתעשיית המוסיקה הישראלית, עם פרויקטים ושיתופי פעולה עם אמנים וגופים מרכזיים בהם לקחה חלק לאורך השנים, כמו ה-Teder.FM, פסטיבל אינדינגב, ופורטלים מובילים כמו וואלה!, מאקו וטיים אאוט. המכללה מתגאה בנבחרת בוגרים שמהווים גרעין מרכזי בתעשיית המוזיקה המקומית והבינלאומית, כמו Mita Gami, Whales, Modus, מתן דרור, ישי סוויסה ועוד רבים.

 

אודות מסלול BSP המקיף לסאונד והפקה מוזיקלית

אודות מסלול BSP המקיף לסאונד והפקה מוזיקלית

מסלול ה-BSP במכללת BPM הינו המסלול המוביל לסאונד והפקה מוזיקלית בישראל. במהלך שנתיים של לימודים, מקבלים הסטודנטים/ות את ארגז הכלים המקיף והשלם לביצוע עצמאי של תהליך ההפקה המוזיקלית, עם דגש על סאונד מקצועי, יצירה והפקה בתוכנות ה-DAW המובילות בשוק, למידה מעמיקה של תיאוריה מוזיקלית והרמוניה, תהליכי סאונד מתקדמים כמו מיקס ומאסטרינג ועוד קורסים רבים ומגוונים.

המסלול מתקיים במתקן הלימודים המשוכלל של BPM בקמפוס המרכזי בת”א, הכולל ציוד קצה הפתוח לשימוש ותרגול הסטודנטים במהלך תקופת הלימודים, ומועבר ע”י נבחרת המרצים המובילה של המכללה, עם מרצים מנוסים וותיקים בתעשיית המוזיקה כמו יחזקאל רז, חגי דוידוף, גיא בן-צבי, אופיר ונדר, עמית מגן, יהוא ירון, יוסי פיין, רועי אביטל, נועם בן-שבת, תמיר מוסקט ועוד רבים.

 

תואר ראשון במוסיקה (.B.Mus), אודות התוכנית

תואר ראשון במוסיקה (B.Mus), אודות התוכנית

שיתוף פעולה עם האקדמיה בירושלים הנחשבת למובילה בתחום המוסיקה בישראל מייצר עבורנו חיבור שבו השלם עולה על סך חלקיו. המסלול מורכב משנתיים של לימודים במסלול BSP במכללה המובילה להפקה מוסיקלית, ושנתיים באקדמיה הותיקה והמובילה למוסיקה, שיצרו את המוזיקאי-מפיק החדש.

 

איך מתקבלים ללימודי ההשלמה לתואר ראשון?

איך מתקבלים ללימודי ההשלמה לתואר ראשון?

בוגרי/ות מסלול BSP המקיף לסאונד והפקה מוסיקלית במכללה (שסיימו את לימודיהם בהצלחה החל מ-2017 והלאה*) יוכלו לגשת לראיון קבלה מול המנהל הפדגוגי של מכללת BPM ועמית ויינר, ראש המחלקה ליצירה רב-תחומית באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים על מנת להתקבל ללימודי ההמשך באקדמיה**. סטודנטים שיעמדו בדרישות הלימודים במסלול ה-BSP יזכו בפטור של 30 נק”ז מקורסי בחירה עיוניים. בנוסף, כל סטודנט יבחן בנפרד ויוכל לקבל פטור מקורסים נוספים השווים ל-30 נק”ז נוספים.

*סטודנטים אשר נמצאים בתקופת הלימודים במסלול BSP יוכלו להגיש את עצמם במהלך שנה ב’ ללימודים (פרטים נוספים ניתן לקבל מרכז מסלול BSP)

**על הסטודנט/ית להיות בעל/ת תעודת בגרות מלאה. פרטים אצל יועצי הלימודים של מכללת BPM

 

איך בנויה התוכנית?

איך בנויה התוכנית?

לימודי ההשלמה לתואר הראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים יכולים להתחיל למעשה כבר בשנה השנייה ללימודים במסלול BSP (שנה ב’), עם 2 קורסי בחירה אשר יתקיימו ביום לימודים נפרד מימי הלימוד במכללה. סטודנטים/ות אשר יירשמו ללימודי ההמשך כבר לאחר שסיימו את הלימודים במסלול BSP במכללה, יוכלו לבצע את 2 קורסי הבחירה הללו במהלך השנים ג’ וד’ באקדמיה*.

במהלך שנה ג’ וד’, אשר יתקיימו בקמפוס האקדמיה הממוקם בגבעת-רם בירושלים, תידרשו לעבור מספר קורסים**, כאשר חלקם מהווים לימודי ליבה (קורסי חובה למסלול), קורס אחד-על-אחד בקומפוזיציה (מקצוע ראשי), ומספר קורסי בחירה במגוון של תחומים. לרוב, הלימודים יהיו בהיקף של 3 ימי לימוד מלאים בשבוע במהלך שנה ג’, ובהיקף של 2 ימי לימוד בשבוע במהלך שנה ד’.

*אופציה זו רלוונטית גם לסטודנטים/ות המעדיפים/ות לבצע את קורסי הבחירה במהלך שנה ג’ וד’, גם אם לא ביצעו אותם במהלך שנה ב’.

**בהתאם לדרישות המל”ג (המועצה להשכלה גבוהה), על הסטודנטים/ות לעבור קורסי אנגלית, בהתאם לרמת הפטור (על הסטודנט/ית לבצע מבחן אמיר”ם או מקביל לו).

 

מה לומדים במסלול? יש אפשרות לחילופי סטודנטים?

תוכנית הלימודים של לימודי ההמשך כוללת מגוון רחב של קורסים, חלקם חובה וחלקם לפי בחירה, אשר מתמקדים בקומפוזיציה ויצירה מוזיקלית רב-תחומית. במהלך שנות הלימוד באקדמיה תוכלו ללמוד בקורסים כמו תורת המוסיקה, הכולל למידה והתנסות מעשית בהלחנת יצירות בסגנונות קלאסיים שונים מהמאה ה-19 וה-20 תוך התמקדות במלחינים כמו באך, דביוסי, בארטוק ועוד, קריאת פרטיטורות, בו תלמדו לבצע רדוקציה של יצירה תזמורתית מלאה לכדי גרסת פסנתר מופשטת, או תזמור ועיבוד, בו תתנסו בכתיבה והלחנה לכלי נגינה שונים המרכיבים יצירה תזמורתית.

בנוסף, במסגרת לימודיכם באקדמיה יתאפשר לכם לגשת לתוכנית חילופי הסטודנטים המפורסמת Erasmus+, במסגרתה תוכלו ללמוד סמסטר באחד ממגוון רחב במיוחד של מוסדות לימוד הפרושים ברחבי מדינות אירופה.

 

איך נרשמים לתוכנית?

על המעוניין/ת לעבור ראיון קבלה להרשמה לשנה ג’ וד’ באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. הראיון יתקיים מול רכז מסלול BSP במכללת BPM ורכז המסלול מטעם האקדמיה*.

*על המעוניין/ת להיות בעל/ת תעודת בגרות מלאה ולעמוד בתנאי המעבר של מסלול BSP. לפרטים נוספים צרו קשר עם יועצי הלימודים או רכז מסלול BSP

 

מה לעשות אם אני בוגר/ת BSP אך אין לי תעודה?

יש ליצור קשר עם מחלקת שירות לסטודנט.ית במייל [email protected] על מנת לקבל תעודה / לבצע השלמת מטלות לקבלת תעודת מסלול.