פבל גומון ממסלול ה- BSP ודנה ליקוורניק בדרך לכבוש את הרדיו

לפני מספר חודשים שיתפה מכללת BPM פעולה עם פרויקט Tau Music של אוניברסיטת תל אביב, במסגרתו אמנים שונים צולמו לקליפים מיוחדים.

במסגרת שיתוף הפעולה, סטודנטים של BPM ערכו את ההקלטות והמיקסים לשירים של האמנים. אחד מהם היה פבל גומון, סטודנט במסלול ה-BSP ליצירה והפקה שהקליט ומיקסס שיר לזמרת דנה ליקוורניק, התוצאה הייתה מוצלחת עד כדי כך שהשניים החלו לעבוד יחד: “בסוף תהליך העבודה על הקליפ היא נורא אהבה את התוצאה, מה שגרם לי להציע לה להקליט את השיר עם כל הלהקה שלה ולא בהרכב מצומצם כמו שבוצע באותם ימים.”

פבל משחזר “היא נורא התלהבה והתחלנו בהקלטות הראשונות ממש שבוע לאחר מכן. התפקיד שלי היה בגדול טכנאי הקלטה ומיקס והעוזרת טכנאי הייתה פלורינה מנדל, גם היא סטודנטית במסלול ה BSP”.

השיר הוקלט למעשה באולפני BPM. ספר קצת על תהליך העבודה, איך מתחילים?
“בהפקה מהסוג הזה הכל מתחיל לא מוגדר. כלומר: יש שיר, יש רצון אז נכנסים להקליט! ביום הראשון נכנס לאולפן משה אסרף (המתופף של הדג נחש) וביחד עם הבסיסט הם נתנו טייק מהסרטים. מאותו הרגע הכל השתנה בשבילי, עכשיו גם אותי מאוד עניין להיות שותף להפקה ברמה כזו מקצועית. משבוע לשבוע ומהקלטה להקלטה,נהייתי יותר ויותר מעורב שכן, אני זה שאומר ״עוד טייק״ או ״אולי נעשה את זה ככה או אחרת?״
לאט לאט הלהקה פיתחה בטחון בי ובמה שאני עושה גם בגלל הסיפור האחרון וגם עקב מעורבותי הרבה בפרויקט.
לבסוף, העריכות שעשיתי בבית וההחלטות הקריטיות שלקחתי על עצמי במיקס נעשו ללא התערבותם ובלי התייעצות כך שבסופו של דבר הפקתי את השיר הזה ברמה האלקטרונית שלו”

ואת כל זה עשית למעשה בהתנדבות. למה?
“אכן הצעתי לדנה לעשות את השיר הזה בחינם רק כי אני יותר ממוכן ורוצה לעבוד עם אנשים שבאמת חיים את התעשייה הזאת יום יום.”

פבל הוא בוגר מגמת המוזיקה בתיכון לאמנויות בירושלים, ולאחר הצבא הגיע לדבריו ל-BPM כדי להגשים את חלום חייו.

אתה היום בסמסטר האחרון במסלול ה- BSP, אתה מרגיש את ההשפעה של הלימודים על מה שעשית בפרויקט הזה?
“חד משמעית כן. המכללה נתנה לי את כל הכלים על מנת להקליט תחת לחץ נגנים שרגילים לעבוד בתנאים הכי מקצועיים באופן הכי מקצועי ולבצע את המיקס ביעילות ובצורה נכונה לפי כל הסטנדרטים הכי גבוהים של התעשייה בארץ ובחו״ל”

לליקוורניק כבר שני סינגלים שמושמעים ברדיו. את השיר המדובר, Music, תוכלו לשמוע בקרוב באלבום הבכורה שלה, שמופק אגב ע”י יוסי פיין, המרצה החדש במסלול המנטורים שלנו.

לאירוע ההשקה  של האלבום בזאפה הרצליה- https://www.facebook.com/events/174964536015057/

לרכישת כרטיסים מוזלים- 9080*

חולם ללמוד במסלול הBSP? לחץ כאן ויועץ לימודים יצור איתך קשר!