בוגרי BPM בליין אלקטרוני בשיתוף החתול והכלב

Saturday DropOut:

זה כבר מספר חודשים ש- BPM ו”החתול והכלב” אחראים לאחד הליינים המרעננים ביותר בתל אביב, הלא הוא Saturday DropOut. ליין Saturday DropOut המעולה, מציע בכל מוצ”ש לילה של גרוב, טק האוס וניו דיסקו לבליינים התל אביביים במועדון “החתול והכלב”. הליין מסתמן משבוע לשבוע כהצלחה מסחררת וכמסיבה החמה ביותר בעיר!

קידום בוגרי המכללה:

במסגרת הליין, בכל שבוע מתארח בעמדה לצד DJ’s בכירים סטודנט או בוגר של המכללה. ובנוסף הם מארחים שמות גדולים וחדשים בסצינת המוזיקה האלקטרונית. מכללת BPM כבר שנים מספקת לעולם יוצרים ודיג’ייז מוכשרים ומכתיבה את הדבר הבא במוזיקה. החתול והכלב הינו מועדון האנדרגראונד המצליח בישראל, עובד שבעה ימים בשבוע ומשמש כמקום בילוי קבוע לאושיות נחשבות. המועדון מארח מדי חודש שמות גדולים של דיג’אים מהעולם תוך כדי שמירה על קו מוסיקאלי איכותי וחסר פשרות.

החלטנו להכיר לכם יותר לעומק כמה מהבולטים שביניהם:

דור גולן – בוגר מסלול EMP להפקה ויצירת מוסיקה אלקטרונית 2010:

דור החל את הקריירה המוזיקלית שלו כבר בגיל צעיר. הוא התחיל לנגן בגיטרה בגיל תשע ומאוד התחבר לז’אנר הגראנג’ שהיה מאוד פופולרי באותה תקופה. כשנחשף פעם ראשונה למוזיקה אלקטרונית בגיל 13, הסתקרן לדבריו מהסגנון והמשיך לחקור לעומק.
אחרי רעב אינסופי החליט שהגיע הזמן להתנסות ביצירה, פתח תוכנת סיקוונסר פשוטה והחל ליצור. עם השנים העמיק את הידע שלו בעולם האלקטרוני והתחיל לגבש צליל ייחודי שמתאפיין בעיקר במלודיות מרגשות, אטמוספירה אוורירית וגרוב שאי אפשר להישאר אדישים אליו. כשהשתחרר מהצבא הבין שהגיע הזמן לקחת את הכישרון ולהפוך אותו למקצוע ונרשם ללימודי מוזיקה אלקטרונית במסלול EMP במכללת בי.פי.אם. לאחר שחקר כמעט כל סגנון מוזיקלי אלקטרוני, דור מצא את עצמו בנישה של הטכנו אך לדבריו עדיין מאוד אמוציונאלית. הוייב של דור הוא בעיקר רגשי ואפשר לשמוע זאת בכל אחד מיצירותיו. כיום, כאמור, תמצאו אותו מנגן בליין שלנו בחתול והכלב וממשיך לעבוד על חומר מקורי חדש. בנוסף שני EP שלו כבר יצאו בלייבלים אירופאיים, ובקרוב צפויים פרויקטים מעניינים נוספים.
לעמוד הסאונדקלאוד: http://soundcloud.com/dorgolan

דן מאיר – סטודנט שנה ג’, מסלול EMP:

את הפרויקט המוזיקלי שלו החל דן עם המעבר מחיפה לתל אביב. הז’אנרים המוסיקליים בהם הוא מתמקד הם בעיקר דיפ וטק האוס, שהרעיון הוא לשלב את הסאונד החדש והדיגיטלי, העומד בסטנדרטים העולמיים אבל יחד עם זאת שומר על החמימות והקסם האנלוגי של פעם. “הרעיון מאחורי מרבית ההפקות שלי הוא להעניק אווירה ספייסית ועמוקה אך יחד עם זאת גם גרובית וסקסית…התוכן המוסיקלי מושפע מז’אנרים רבים אך נותן כבוד למקומות מהם נשאבת עיקר ההשראה של הדיפ האוס והוא הג’ז והבלוז, דוגמת החידוש למיילס דייויס שהוכן כעבודה במסגרת הלימודים” אומר דן.
לעמוד הסאונדקלאוד: http://soundcloud.com/danmeyermusic

John Dekker – סטודנט במסלול EMP 2011:

נולד ב1990 בסאו פאולו שבברזיל, גדל בבית של בוסה נובה וגא’ז. עלה לישראל בגיל 10, האהבה למוזיקת 4\4 החלה לדבריו בגיל 16 אחרי מעבר בין ז’אנרים שונים וסגנונות כגון דטרויט טכנו, להאוס, ועם הזמן גם לטכנו המינימליסטי הגרמני והמדויק ששבה את לבו.
בגיל 18 התחיל לעסוק ביצירת מוזיקה ואחרי כמה שנים הגיע אלינו למכללת BPM כאן גיבש את הסאונד שלו, כפי שהוא מעיד: “למדתי בשנה אחת יותר ממה שהייתי לומד בארבע שנים לבד והפרויקטים שלי השתפרו מאוד בסאונד שלהם בזכות הטיפים של המרצים”.
כיום הוא מזוהה עם קטעים מינימליסטים ואסתטיים עם גרובים של טכנו מבעבע, והשפעות ניכרות ומעניינות מברזיל, גרמניה וישראל. תוכלו למצוא אותו בחתול והכלב בימי שבת ובמסיבות בארץ מפיץ את הבשורה המוזיקלית שלו.
לעמוד הסאונדקלאוד: http://soundcloud.com/john_dekker

גל פרץ – בוגר מסלול EMP להפקה ויצירת מוסיקה אלקטרונית 2010:

גל החל לתקלט בגיל 16 ולאחר מכן התפתח והחל ליצור מוסיקה מקורית. הוא עבר ו”טעם” לימודים במספר מכללות לפני שהגיע אלינו ל BPM למסלול ה EMP להפקה ויצירת מוסיקה אלקטרונית, בו הוא מצא לדבריו את המענה לכל מה שרצה ללמוד, וכיום הוא יוצר מוסיקה לבד בסגנון טכנו/טק האוס וגם עובד עם 2 חברים על פרויקט מוסיקלי נוסף שטרם שוחרר.
גל נמצא אמנם בתחילת דרכו וטרם שחרר קטעים רשמיים בלייבלים בארץ או בחו”ל, אבל מנהלי הליין זיהו בקלות את הפוטנציאל האדיר שבו, וכעת תוכלו למצוא אותו מתקלט בליין ה Saturday DropOut .
לעמוד הסאונדקלאוד: http://soundcloud.com/gal-peretz

לרגל קבלת ההסמכה היוקרתית של המכללה מ”אבלטון” חגגנו בליין מסיבת אבלטון חגיגית עם הנבחרת של BPM, הבוגרים אוריאל יחזקאל ורן סלמן- Golden Eggs, קבלו טעימה ממה שהיה..