חן יאני, המוזיקאית-שחקנית-דוגמנית המצליחה, בלימודי אבלטון במכללת BPM

היא החלה את דרכה כדוגמנית מצליחה וגם השתלבה בעולם המשחק, אבל המוסיקה תמיד הייתה שם ועכשיו, חן יאני, הסולנית של להקת “המחשפות” לומדת אבלטון ב-BPM, מתקלטת ועובדת על חומרים אישיים.

הקריירה של חן יאני :

“הפעם ראשונה שנחשפתי לעולם המוסיקה הייתה לפני שנים. תמיד הייתה לי גיטרה וניגנתי וכתבתי אבל אף פעם לא היה לי את האומץ לצאת עם זה” מעידה חן יאני. ואכן, עד לאחרונה הקהל הישראלי הכיר אותה בעיקר כדוגמנית ושחקנית מצליחה – בגיל 15 נבחרה ל”נערת השנה” של מעריב לנוער, פרצה לקריירת דוגמנות בינ”ל (שכללה שערים וכתבות בווג, The Face, קמפיינים למותגי על כדולצ’ה וגבנה ועוד). יאני חזרה לישראל ולמדה משחק בסטודיו של יורם לוינשטיין ושיחקה בסדרות וסרטים רבים ביניהם “הבורר”, “הצרות שלי עם נשים” ואף הייתה מועמדת לפרס אופיר על תפקידה בסרט “נמס בגשם” של דורון ערן. כבר אז היא החלה לשלב בין האהבה שלה למוזיקה לבין עולם המשחק: “הפעם הראשונה ששרתי הייתה בסרט ‘מלח ים’ של איתי לב, ולאחר מכן ב’נמס בגשם’. כבר כשעבדנו על השירים הייתה לי את הנטייה להיות מעורבת בהפקה המוסיקלית. נורא עניין אותי נושא הסאונד”.

היא החלה להעמיק בתחום, השתתפה במספר קליפים, ובשלוש השנים האחרונות גם יכולתם לפגוש אותה מתקלטת במקומות שונים. את הצעד המשמעותי ביותר עשתה לפני כשנה, כאשר הצטרפה כסולנית ללהקת “המחשפות” לצד יפעת נץ ויעל כהן, חברות להקת “המכשפות” המקורית תחת שרביט ההפקה של היוצרת, והמרצה בקורס כתיבה והלחנה במסלול זמר יוצר במכללת BPM, קורין אלאל. יחד הן מבצעות הן את להיטי העבר של ההרכב המיתולוגי, והן חומרים חדשים. למעשה, הסינגל המקורי הראשון שהוציאו (“אשמיע קולי”) נכתב והולחן ע”י יאני.

מה משך אותך בעצם ללימודי אבלטון ב-BPM?

“היום אני בשלב של כתיבת חומרים ומלחינה לבד. אני עדיין מחפשת לבד את הקו המוסיקלי וזה חשוב לי להבין קודם לבד מה הייתי רוצה לפני שאני מגיעה למפיק. תוכנת האבלטון משכה אותי כי יש שם אפשרויות ממש מטורפות מבחינה מוסיקלית, והחלטתי ללמוד אותה”

איפה את מרגישה שזה מתבטא ביצירה שלך?

“האמת שזה ממש עוזר לי להרכיב כבר כיוונים ולמצוא סאונדים מיוחדים לשירים, ואני בהחלט רואה את עצמי עבודת ומופיעה עם אבלטון. זה בהחלט מושך אותי ללמוד הפקה, כי זה עולם שלם, יש לי הרבה מה ללמוד עוד אבל אין ספק שזה מרחיב לי את האפשרויות וכן, זה דורש לשבת הרבה בבית ולהתאמן אבל בהחלט שווה את זה. חוץ מזה יחזקאל רז הוא מורה מצוין שמעביר את החומר בצורה מדהימה ונכונה.”