ירדן דדון מבצעת את ‘Hey My Darling’ ב-BPM @ Night

צפו בירדן דדון, בוגרת המסלול המקיף לזמרים יוצרים ב-BPM, מבצעת את שירה המקורי ‘Hey My Darling’. בנוסף, ביצענו ראיון בו סיפרה לנו ירדן על עצמה ועל הרקע המוזיקלי שלה.

 

צפו: Yarden Dadon – Hey My Darling

 

שירה, כתיבה והלחנה: ירדן דדון

הקלטה,מיקס ומאסטרינג: ליאור אביגדור

צילום ועריכה: ליאור אלון

 

על מה נכתב השיר?

“זה השיר הכי חושפני שלי – שיר על ייאוש, על עייפות, על רצון להרים ידיים ולפרוש מהמרוץ. להרבה אנשים קשה לדבר על הדברים ה״מכוערים״ בחיים והגיע הזמן שמישהו יצעק אותם.”

 

מה ההשפעות המוזיקלית שלך?

“התחלתי מכל מיני להקות פאנק רוק כמו Sum 41 ו-Green Day, ועם השנים התחלתי לשמוע דברים קצת יותר כבדים שהכתיבה והסאונד של הגיטרות בהם יותר השפיע עליי. אני גם מאוד אוהבת פופ, ראפ, אלקטרוני, לפעמים גם להקות יפניות מפעם ושירים תאילנדיים מגיעים לפלייליסט שלי… זה נורא תלוי במצב הרוח שלי באותו היום/”

 

איך נכנסת לעולם המוזיקה?

“כשהגעתי לתיכון היה לנו שם חדר מוזיקה שבו התחלתי לנגן ולשיר בכל מיני הרכבים. ככה גם התחלתי לכתוב לעצמי בחדר בעברית, כי האנגלית שלי לא הייתה משהו.”

 

מתי הבנת שמוזיקה היא הדבר שאתה רוצה לעסוק בו?

“כשהייתי הולכת לפסטיבלי רוק ומטאל בחו”ל והייתי רואה את הטירוף הזה שאי אפשר להסביר אותו במילים.”

 

איך הקריירה שלך נראית היום?

“עכשיו אני שוקלת לצאת לראות קצת עולם, לחפש את עצמי, מי יודע… אולי אמצא.”

 

איך הייתה חווית הלימודים ב-BPM?

“וואו, הייתה לי שנה לא פשוטה בכלל, כמעט ופרשתי באמצע. הגעתי ללימודים אחרי תקופה קשה, וזה מה שעוד יותר הקשה עליי, אבל אני כל כך שמחה שנשארתי, זה בעצם מה שהציל אותי והחזיר אותי למה שבוער לי בלב.

כמה למדתי על עצמי בשנה הזאת, כמה התפתחתי. לא הייתי מסוגלת להסתכל על קהל או שלא הייתי מעיזה לבטא את עצמי, הקול שלי עבר שינוי אדיר בזכות המורה המדהימה שלי, נועה הראל, והידע המוזיקלי שלי התפתח במיוחד בזכות יועץ הלימודים שלי, איתי, שהיה שם לכל דבר.”

 

מה השאיפות המוזיקליות שלך?

“אני מאוד אוהבת להקות, משהו באחדות הזאת על במה מלהיב אותי ממש. אבל כרגע זאת רק אני, מנסה למצוא את הכיוון שלי בעולם המוזיקה… אני עובדת מאוד קשה על להעיף קיבינימט את הבושה ופשוט לתת לעצמי להיות אני, שזה לדעתי הדבר הכי חשוב שיש בעולם הזה. אני בכיוון, אבל מצפה לי עוד דרך ארוכה.”