הזוכים בתחרות זמר יוצר 2021 של מכללת BPM!

מכללת BPM נרגשת להציג את הזוכים של תחרות זמר יוצר 2021!

אחרי המון לבטים בין עשרות שירים מקוריים שהגשתם, פאנל השיפוט המקצועי שלנו, הכולל את קובי אוז, עדי אולמנסקי וגיא בן צבי, בחר את השירים שהכי נגעו לליבם. אנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות כדי להודות לכל מי שלקח/ה חלק בתחרות הזאת ושם את שיריו המקוריים וליבם על השולחן.

 

תחרות הזמרים היוצרים של BPM 2021, הזוכים

להלן הזוכים שיזכו בפרסים:

 

מקום ראשון: אביב ויצמן

אביב מספר לנו על השיר: “את השיר הזה שנקרא ‘להמשיך ללכת’ כתבתי, הלחנתי וגם הפקתי בעצמי. השיר הזה מספר על כל הדרך שלי בעולם המוזיקה, על האתגרים שהיא מביאה, על הריגוש ועל הרצון לשאוף הכי גבוה שיש ולהצליח לגעת באנשים דרך המוזיקה.”

אביב זוכה במלגת לימודים ע”ס 10,000 ש”ח למסלול המקיף לזמרים יוצרים במכללת BPM!

 

 

מקום שני: חננאל

חננאל מספר לנו על השיר: “לפני שנה וחצי חזרתי לארץ מהטיול הגדול בדרום אמריקה והחלטתי שאני רוצה לשחרר לעולם שירים שכתבתי והלחנתי ולהתחיל את דרכי כמוזיקאי. התחלתי לעבוד על השיר הראשון שכתבתי בהשראת מחלת גבהים ומיד אחריו תכננתי להמשיך להקליט עוד שירים ולהתחיל להופיע. באמצע העבודה על השיר, הקורונה צצה מאמצע שום מקום וללא שום הכנה מוקדמת. הקורונה הפכה את המשך העבודה על השיר לקשה ומייגעת אך גם מלמדת וממלאה. אחרי הרבה לבטים מתי לשחרר את השיר החלטתי שאני לא מחכה ושאני משחרר לעולם את השיר הראשון שלי, גם אם אלה שאחריו לא יהיו מוכנים בקרוב. קצת אחרי הוצאת השיר, חלה עלייה בתחלואה ושוב מצאנו את עצמנו בסגר מלא. באיזו שיחה עם חבר הוא אמר לי שהוא מאמין שכמו שהתקופה הזאת באה ככה היא גם תלך. השיחה איתו יחד עם כל החוויות שחוויתי באותה תקופה מילאו אותי בהשראה שקראה לי לתפוס את הגיטרה ולהתחיל לכתוב. כתבתי בתקופה שבה מצד אחד דיברו על סגר נוסף וסבב בחירות רביעי, ומצד שני החל מבצע חיסונים שאמור להוציא אותנו מהמשבר הזה. באותו טיול גדול שלי בדרום אמריקה פגשתי אנשים שחיים בעוני אבל מלאים באופטימיות ואהבה, אנשים שלא מפסיקים לרקוד, לשיר ולחייך למרות כל המשברים והקשיים שהם חווים ביום יום. כשעבדתי על השיר ייחלתי שנקבל קצת מהאופטימיות הגדולה שלהם וניסיתי להעביר אותה באמצעות השיר שלי. “יש כאן אור” הוא סיכום קצר של כל הרגשות שהרגשתי והמחשבות שחשבתי באותה תקופה יחד עם המסרים שרציתי להעביר למאזינים.”

עדן זוכה בשובר של 500 ש”ח לקניית ציוד מקצועי בחנות המכללה!

 

 

מקום שלישי: עמית שקל

עמית מספר לנו על השיר: “מאוד התלבטתי מה לשלוח לתחרות, ובסוף החלטתי לשלוח את הסינגל האחרון שהוצאתי שאני מאוד בטוח בו – פלסטיק. את פלסטיק כתבתי לפני כשנה וחצי, והוא עבר תהליך ארוך של הפקה, מפני שאני והמפיק שעבד על השיר חיפשנו סאונד מאוד ספציפי. בסופו של התהליך הבנו שעומס של שכבות בהפקה מוריד יותר מאשר מוסיף. אני חושב שהשיר מדבר בעד עצמו – הוא קליט, קצבי, קיצי ועושה חשק לזוז. אני מאוד גאה בו, ולמרות זאת חשוב לציין שזאת יציאה עבורי, מפני שרוב החומרים שלי הם בעברית, אך באותו סגנון. אני מאוד אוהב פופ, דאנס, אוהב לשלב אותו לפעמים עם סול.”

עמית זוכה בשובר של 500 ש”ח לקניית ציוד מקצועי בחנות המכללה!