רקורדבוקס 7 (Rekordbox 7), סקירה ראשונה בעברית

חברת אלפא-תטא מכריזה חגיגית על עדכון גרסה משמעותי לתוכנת התקלוט רקורדבוקס, ואיתו מביאה שדרוגים שבעיקר צפויים להפוך את הוורקפלואו בעבודה בתוכנה ליותר נינוח באופן משמעותי! במאמר נספר לכם על כמה מהחידושים של רקורדבוקס 7.

 

חולמים לעלות על עמדת הדיג’יי? מוזמנים להגשים חלום בקורס DJ!

 

rekordbox 7, שיפורי ביצועים ועיצוב ממשק

השינוי הראשון שככל הנראה משתמשי התוכנה ישימו לב אליו ברקורדבוקס 7 עם הפתיחה הראשונה זה העיצוב מחדש של ממשק המשתמש. אלפא-תטא שיתפו כי בחנו מחדש את כל אחד מהאלמנטים המרכיבים את הממשק כדי להביא את המיטב מגרסה 6, לצד תוספות שיעשירו את החוויה ושינוי צבעים שירעננו.

השינוי הזה קורה לצד שינויים נוספים מאחורי הקלעים, דרכם הצליחו להשיג ירידה משמעותית של 56% בצריכת משאבי CPU לעומת גרסת התוכנה הקודמת. השינויים יורגשו במיוחד בצריכת הסוללה של המחשב בעת שימוש בתוכנה, מה שבא לאפשר לדיג’יים לתקלט עם התוכנה יותר זמן גם ללא מטען.

 

שיפור מנועי החיפוש הפנימיים ברקורדבוקס 7

שיפור מנועי החיפוש הפנימיים ברקורדבוקס 7

שינוי שודאי יהיה כייפי לדיג’ייז שמשתמשים בתוכנה הוא הרענון של אפשרויות החיפוש השונות. בתור התחלה, דפדפן המדיה (The Media Browser) שודרג עם תצוגת אייקונים בשונה מתצוגת העץ הקלאסית, ומאפשר חיפוש ממקורות מרובים במכשיר. בסקירת שירים מתוך שירותי הסטרימינג השונים, שהחל מהגרסה החדשה תוכלו ללחוץ על שם האמן או האלבום של השיר ולקבל המלצות לשירים דומים מתוך הסטרימינג.

גם הפילטר החדש לסקשן ה-Collection מבטיח לקצר משמעותית את זמני החיפוש למוזיקה שאתם צריכים, עם אפשרויות סינון לפי תאריך, ז’אנר, אמן או אלבום. Collection Radar עוזר לכם למצוא את הטראקים מהאוסף שלכם שאתם בעצמכם שכחתם! דרך חיפוש חכם, הוא מאפשר לכם לבחור שירים מתוך הקולקשן שלכם, ועל בסיסם למצוא שירים אחרים מתוך הרשימה שנשמעים דומה. שימושי מאוד!

 

רקורדבוקס 7, עדכונים נוספים

רקורדבוקס 7, עדכונים נוספים

הכנות מתקדמות לסט מתכוננות להפוך לתהליך קליל משמעותית מפעם, עם אפשרויות הקיו החדשות בתוכנה. מרגע שנוסיף טראק כלשהו לאוסף שלנו, הלמידה האוטומטית של התוכנה כבר תוסיף בצורה חכמה Hot Cues ו-Memory Cues שיעקבו אחרי הטרנדים שאתם בעצמכם בניתם בטראקים שלכם.

שינוי מגניב נוסף הוא תצוגת הנגן הכפולה (Dual Player Layout), שזמינה החל מגרסה זו במצב Export, ותעזור לכם לבחון התאמות בין 2 טראקים באופן ממוקד דרך אפשרויות שליטה משותפת בפרמטרים כמו שליטה משותפת בנגינה/עצירה, שליטה משותפת ב-Beat Jump, ועוד.

בנוסף, בגרסה 7 יתווסף הפלייליסט השיתופי (Collaborative Playlist) מאפשר לכם לשתף פלייליסט מוכן הכולל בתוכו אילו שירים שתבחרו, כמו גם נתונים חשובים נוספים כמו BPM, נקודות קיו ועוד. מדובר בכלי מצוין שהולך לעזור בהרבה הקשרים כמו הכנת סט בק-טו-בק, רק שימו לב שהפלייליסט לא כולל טראקים שמאוחסנים רק במחשב שלכם – אחרת כמובן השיר לא יעבור.