כרטיסים בהנחה להופעה של NAPALM DEATH

ענקית המטאל הבריטית חוזרת לתת בראש! NAPALM DEATH מהותיקות והחשובות שבלהקות המטאל אי פעם חוזרת לאחר 18 שנה להופעה אחת בישראל ותופיע ביום שישי 17 ליוני במועדון הסאבליים בת”א. תלמידי BPM מקבלים 25% הנחה לרכישת כרטיסים.

דת` מטאל בשיא המיינסטרים, נצחון למטאל?

הלהקה הופיעה לראשונה בישראל ב 1993 במועדון הרוקסן בת”א, בירושלים ובחיפה, הופעות אלו זכו לתואר “הופעות המטאל המשוגעות ביותר והכייפיות ביותר” אצל דור המטאל של שנות התשעים, הופעת הלהקה בירושלים שודרה בשידור חי בגלי צה”ל !!
אין זה פלא, שהרי “נפלם דת`” היא להקה בעלת מניפסט חברתי עמוק, מילות השירים של הלהקה יוצאים כנגד קפיטליזם, קונפורמיזם וקוראים לביטוי עצמי ועידוד האינדבידואל, דבר שהביא ללהקה גל ענק של הערכה ומעריצים מסצינות המוסיקה האלטרנטיבית, הפאנק וההארדקור, וכל מי שהמילה מיינסטרים עושה לו פריחה. שמות האלבומים “Harmony Corruption” “Utopia Banished” “Enemies Of The Music Business” ממחישים בבירור את האידיאולוגיה שכה חשובה ללהקה הנושאת מסר חברתי פוליטי נוקב מיום הקמתה ב 1987 בבירמינגהם בריטניה.

Death Metal/Grind Core:

סגנונה של הלהקה הוא Death Metal/Grind Core עוצמתי ומכסח כשבחזית מילות השירים העמוקות של הסולן “בארני” גרינואיי והבסיסט בעל רעמת השיער הנצחית שיין אמברי. אלבומה השני של הלהקה SCUM נחשב לקלאסיקה ולממציא סגנון הגריינד קור המתאפיין במעורבות פוליטית וחברתית (חלק מחברי הלהקה צמחונים, ובעלי טור במגזין בנושאי חברה) הלהקה נכנסה לספר השיאים של גינס כשהביאה לעולם ב 1988 את השיר הקצר ביותר אי פעם הלא הוא You Suffer שאורכו 2 שניות בלבד!! (שודר ב BBC כבר אז).

Napalm Death בישראל:

Napalm Death תשהה בישראל כשבוע עקב רצון הלהקה לטייל בארץ ולעשות את חופשתם בישראל, הלהקה מתכוונת להתקעקע בת”א ממש כמו שעשתה בביקורה ב 1993, לפגוש מעריצים ולצפות במשחק כדורגל מקומי עקב אהבתו של סולן הלהקה הידוע כאוהד כדורגל מושבע. מפיק האירוע ישי שוורץ ” הייתי ילד בן 16 כשראיתי את “נפלם דת`” בהופעותיה בישראל, הם הטריפו את המקום, כבוד גדול הוא לי כמפיק להביא את הלהקה לאחר 18 שנה לישראל ולסגור מעגל עם עצמי ועם מעריצי הלהקה בארץ וחברי הלהקה עמם אני בקשר כבר שנים, חשוב שלהקת מטאל בעלת קונספט אינטלקטואלי ומעורבות תגיע לכאן ותראה שהמטאל הוא הרבה מעבר לסיפורי פנטזיה או שירים על המוות, “נפלם דת` כותבת טקסטים שידברו לסוציולוג המצוי אבל מוסיקה שתקרע לו את האוזניים, לנו זה נעים, אנחנו אוהבים את זה ואני מתרגש מאד ושמח להודיע על בואה של האגדה לישראל”.

את Napalm Death תחמם להקת הדת ` מטאל הישראלית Whorecore אשר תוציא בקרוב את אלבומה השני, חטיבת הגיטרות של הלהקה כוללת כיום את ניר גוטריימן מלהקת Salem, ישי ברגר מלהקת Useless ID וניר דולינר מקים הלהקה.