הנחה לתלמידי BPM להופעה של GRAVE DIGGER

רייבן מיוזיק ומטאלשופ גאים להציג: אגדת ה Heavy Metal מגרמניה GRAVE DIGGER מגיעה להופעה אחת בישראל – ביום שבת 2 ליולי במועדון הסאבליים בתל אביב ואתם מקבלים הנחה של 25% הנחה!

Grave Digger:

Grave Digger אשר הוקמה בגרמניה ב 1980 היא אחת מלהקות ההאבי מטאל הגדולות והותיקות בעולם, עם 30 שנות קריירה, 15 אלבומים ומיליוני מעריצים בעולם, סולן ומנהיג הלהקה כריס בולטנדאל, בנו של היסטוריון מצא בדפי ההסטוריה אהבה וחיבור טבעי ומרתק למוסיקה המלודית והתיאטרלית של הלהקה. עם את החפירה חופרת הלהקה הגרמנית בדפי ההסטוריה ומקשרת את מוסיקת ההאבי מטאל המלודית שלה עם ימי הביניים, מלחמות העולם, אבירי הצלב, אנטי פאשיזם ומלחמה לחופש, וגבורת עמים רבים כגון העם הסקוטי והעם היהודי ואירועים הסטורים שקרו בישראל (הקרב על שחרור ירושלים מידי צאלח א-דין, גבורת המתבצרים במצדה ויציאה כנגד הטרור האיסלאמי). מאחורי Grave Digger 30 שנות קריירה מפוארות כשהופעת הבמה שלה נחשבת לאחת המרשימות בעולם הרוק הכבד:

במופע ארוך של כמעט שלוש שעות המחולק לשלושה חלקים תנגן הלהקה את מיטב להיטי המטאל שלה מכל הזמנים: Excalibur, The Grave Digger, Knights Of The Cross, Rebellion ועוד עשרות שירים. בראיון לתקשורת ישראלית אמר סולן הלהקה כריס בולטנדאל ב 2007: ” יש לכם מדינה מדהימה, היסטוריה מרתקת מאד, עבר עמוק ועשיר, הרבה מהשירים שלנו נכתבו על האזור שלכם, אני מאד נמשך לאזור הזה ולעבר שלו.

March Of The Innocence מדבר על אחד מרגעי השפל של האנושות ואחד הרגעים המזעזעים בהיסטוריה האנושית, אני כגרמני שמתבייש במעשי בני עמי במלחה”ע השנייה הרגשתי צורך להעלות את הנושא הכאוב הזה ולהצדיע לאומץ לבם של הקורבנות החפים מפשע. השיר מדבר על הצעדה האחרונה של היהודים במחנות ההשמדה אל עבר המקלחות שהיו מלאות בגז, על השביל האחרון לפני המוות, על האימה, על הזוועות שהנאצים עוללו שעד היום מזעזעים אותי, השיר מוקיר ומכבד את אומץ לבם של בני עמכם שבחרו לא להכנע לנאצים, לא לוותר על אמונתם הדתית גם אם זה יביא למוות, הם העדיפו למות מאשר לוותר על זהותם. כל אחד מהם גיבור בעיני, נגעתי בנושא כדי להראות את הכבוד שאני רוחש לאלו שתנו נפשם בכפם, אם יש משהו שאני שונא ומתעב זה פאשיזם, ניאו נאציזם, מיליטרזם וכיו”ב, אני שמח שהחברה הגרמנית מוקיעה את האנשים האלו החוצה מתוכה, אני הייתי מוציא את אותם מחוץ לחוק לחלוטין, אני רואה אותם ומתבייש בהיותי גרמני. אני מכיר את הנושא הזה מעולה, אבי בזמן המלחמה היה בצבא הרוסי, הגרמנים חטפו אותו למחנה שיעבוד למענם, הוא ברח מהם תוך כדי שהוא לא מוכן לקחת שום חלק בפעילויות שלהם, חשוב לי כגרמני לשיר על זה כדי שיראו שלהקות צריכות לעמוד על מה שהם מאמינים בו, ואני מצדיע לאותם קורבנות שלא נכנעו , שהלכו עד הסוף עם אמונתם, האומץ של העם הישראלי אינו דבר חדש, אתם מלאי עוצמה שם ואני בהחלט מחזיק מכם.

הלהקה המשלבת אירועים מההסטוריה בשיריה ועוסקת לא מעט בתולדות ישראל העתיקה, שירים כמו Massada על הקרב במצדה או Fanatic Assassins היוצא כנגד הטרור האיסלאמי משקפים את הקשר העמוק של הלהקה לישראל, March Of The Innocence מתאר את צעדות המוות בשואה וגבורתם של היהודים באמונתם, והלהקה משלבת מוטיבים של פולק סקוטי בתוך המטאל הדוהר והעוצמתי שהיא מייצרת כבר כ 30 שנה – הופעת הבמה שלה מחשמלת וסולן הלהקה כריס בולטנדאל יחריב בקולו הרועם את תל אביב לראשונה!

את Grave Digger יחמם מופע המחווה לאגדת המטאל רוני ג`יימס דיו שהלך לעולמו בשנה שעברה, המופע הוא ראשון מסוגו בישראל וישלב שירים של דיו מ Rainbow, Black Sabbath וכמובן מקריירת הסולו העשירה של דיו, את רוני ג`יימס דיו יגלם לא אחר מאשר סולנה של להקת Nightmare מצרפת.