המרצה דוד גורדון משתתף בפסטיבל תל אביב למוסיקה 2

רישומי פחם בצבע / מאיר אריאל
אלבום ומופע מחווה – הפקת מקור
20/10/10 יום ד’ 21:00 המשכן לאמנויות הבמה

משתתפים: אוי דיוויז’ן, בני בשן, ברי סחרוף, לוס כפרוס, נעם ענבר, נעם רותם, עמיר לב, רונה קינן,
שאנן סטריט, שלומי שבן, אביחי טוכמן, אדם שפלן, אורי כנרות, איל תלמודי, אסף תלמודי, בן הנדלר,
גרשון לייזרסון, יוני סילבר, איתמר לוי, עוזי פיינרמן, עונגי ציזלינג, גלעד רונן, דוד גורדון ותומר הררי.
עיבודים והפקה מוסיקלית: איל תלמודי ובן הנדלר.

בשנת 1996 הוציא לאור מאיר אריאל בשקט יחסי, בכוחות עצמו, את האלבום “רישומי פחם”. היה זה אלבום אינטימי בהפקה מינימליסטית, “להאזנה בדל”ת אמות” כדבריו, שהכיל שירים כואבים, ישירים ונוקבים מתוך “מבט קודר על אפסות האדם מול איתני הטבע והאלוהים”. היה זה אלבום קונספט העוסק במחאה כנגד המרוץ הקפיטליסטי והשעבוד לטכנולוגיה.

בזמנו, לא זכה “רישומי פחם” לחשיפה גדולה, אולם השפעתו על אלה שהתוודעו אליו הייתה חזקה ומשמעותית. כהוכחה לכך, 14 שנים לאחר צאת האלבום יוצא לאור בגרסה מחודשת: “רישומי פחם בצבע”. המוסיקאי איל תלמודי יזם את הרעיון לצבוע את שירי וניגוני האלבום בגוונים חדשים ומרתקים. יחד עם האמנים והמבצעים השונים שהעניקו לשירים את אהבתם ופרשנותם האישית נוצר אלבום עשיר ומגוון;
מיטב אנשי הרוח והתרבות של ישראל התגייסו באהבה גדולה לכתוב מאמרים אודות השירים, ביניהם יהושע סובול, פרופ’ נסים קלדרון, אהוד בנאי, פרופ’ אביעד קליינברג, רוני סומק, סמי שלום שטרית ועוד, כל זאת ליצירת ספר-דיסק מהודר ועשיר בתוכן.

יותר מעשור לאחר מותו מוגש לקהל באופן נוקב ובלתי מתפשר עולם מורכב ושנוי במחלוקת ע”פ יצירתו של אריאל. בעקבות ספר הדיסק מועלה מופע חד פעמי שכולו הערכה וכבוד לאחד מגדולי המשוררים של ימינו. המופע יפתח את פסטיבל תל אביב השני למוסיקה במשכן לאומנויות הבמה, מקום הראוי לארח את מילותיו וצליליו של אריאל גם בהעדרו ובעזרת ממשיכי דרכו היצירתית.

לאתר הפרוייקט: לחץ/י כאן

כרטיסים ניתן להשיג בקופות “לאן”: 03-5247373 ובאתר האינטרנט.