תרימו את הידיים!
זהו שמו של הסינגל החדש של לירון קטלן, ששובר את המועדונים ברחבי הארץ. בנתיים הוא ממשיך ללמוד הפקה במכללת bpm, מככב בתחרות של סלקום ושואף קדימה אל עבר עתיד מזהיר.

תכירו את לירון קטלן, 21, שמוכר לכם יותר בשם הבמה שלו: “קטלן”. כבר מגיל 14, הוא כותב, שר ומופיע ולפני שנה פרץ לעולם ההיפ הופ עם אלבום הדמו שלו שגרף תגובות חיוביות ותשואות רבות.

לפני כחצי שנה הוא הגיע לצומת דרכים בעשייתו המוסיקלית והחליט ללמוד הפקה באופן מקצועי: “רציתי ללמוד להפיק את המוסיקה שלי בעצמי”, הוא מספר, “מפני שללכת לאולפן/למפיק ולעשות מוזיקה זה דבר יקר מאוד ובעיקר כי לא תמיד כל מפיק יודע להבין מה אתה מחפש בשיר ואיך השיר אמור להישמע בדיוק. בהרבה מקרים זה ממש מבאס או אפילו הורס את השיר. לכן הגעתי למסקנה שאני רוצה להתחיל לבנות לעצמי אולפן ביתי”.

קטלן התחיל בחיפושים אחרי המקום שבו ילמד את תחום האולפן הביתי ובחר במכללת bpm: “הבנתי שאני רוצה ללמוד במקום מקצועי ולקבל מקסימום ידע“, הוא נזכר, “הפקת מוזיקה הייתה תמיד בגדר חלום והיום זה כבר קרוב מתמיד למציאות. מכללת bpm הבטיחה לתת לי את הידע ואת הכלים בכדי שאני אוכל להתחיל מאפס ולשאוף הכי גבוה עם היצירות שלי. היום, חצי שנה לאחר שאני לומד במכללה, אני יכול לומר בוודאות שזו מכללה מאוד מקצועית, שיש שם אנשים שיודעים את העבודה ויודעים מה הם עושים, וכולם רק רוצים לעזור להתקדם ולפרגן“.

בזכות הקשרים האמיצים שמכללת bpm מקיימת עם “חלילית” ו”כלי זמר”, קטלן נהנה מהנחות על רכישת הציוד לאולפן הביתי שלו שכולל: Presonus FireBox 6×8 Firewire Recording System, זוג מוניטורים YAMAHA HS-50M -, מיקרופון Nt1-a – , מקלדת שליטה Axiom 49-, קיובייס 5, אוזניות G K-77 – והרשימה עוד ארוכה.

לפני כחודש יצא הסינגל הרשמי הראשון של קטלן ששיתף פעולה עם המפיק גיא גבריאל הידוע בכינויו ראף. הסינגל שנקרא “תרימו ידיים” עשה גלים בשוק: כשבוע וחצי לאחר צאתו כמות ההורדות של השיר הגיעה ליותר מ1500 הורדות, פורומים ואתרי מוסיקה מוכרים דנו בסינגל, די ג’ייז רבים הכניסו את הסינגל לפלייליסט הקבוע שלהם, ואם זה לא מספיק אז כמה מהם עובדים בימים אלו גם על רמיקס לשיר. הסינגל נכנס לפרוייקט גדול של סלקום לקידום אומנים, שם הוא מתחרה בסינגלים של אמנים אחרים בארץ. הסינגל שיצבור את כמות ההורדות הגדולה ביותר יזכה לפרסום מצד סלקום, שיוק ופירסום ברדיו.

“מאז הסינגל אני עובד על חומרים חדשים בלי הפסקה” הוא מספר, “הם ברמה גבוהה ואני מקווה שיכניסו יותר צבע ורעננות לסצינת המוזיקה בישראל. אני נחשב לאומן צעיר, אבל יש לי קהל גדול יחסית שאוהב ומעריך את היצירות שלי ובעזרתו אנסה להחזיר את ההיפ הופ למקום הראוי לו”

רוצים לעזור לקטלן לנצח בפרוייקט סלקום? הכנסו לדף האומן שלו באתר סלקום והורידו את הסינגל!
http://www.cellcom.co.il/content/song/pages/default.aspx?ProductId=412116
פייסבוק: http://www.facebook.com/pages/katlan/102422397809?ref=mf

מייספייס: http://www.myspace.com/lironkatlan

לפרטים אודות מסלולי ההפקה לחץ כאן