שפת המוסיקה

האני מאמין שלו בתחום המוזיקה – רק מי שמשקיע את כל כולו יגיע להצלחה. והוא דוגמא חיה לזה. מורה חדש במגמת הCubase – אריאל כשר.

אריאל כשר, 32, התחיל לעסוק במוזיקה בגיל 14 עם גיטרה עליה התאמן בכל שעה פנויה שהיתה לו עד שהתגייס לצבא. מיד לאחר שהשתחרר מהצבא הוא חיפש משהו שיבטא את הצורך לעשות מוסיקה שבער בו כל תקופת השירות בצה”ל, וכך הגיע אל האולפן הממוחשב. בתחילה הוא התנסה בכל מיני תוכנות סאונד וכתיבה פשוטות כמו פרוטי לופס וRe-birth  אך תוך זמן קצר הוא הבין שדרכן הוא לא יוכל להוציא לפועל את שאיפותיו המוסיקליות.

כך למעשה, הוא נחשף ל תוכנת Cubase שהיתה בימים ההם גירסה פרימיטיבית מאוד ביחס למה שקיים היום. “כבר אז גיליתי את הפוטנציאל העצום הטמון בה”, הוא נזכר, “קלות העריכה והכתיבה, הממשק הנוח והידידות למשתמש, פשוט ‘הרסו אותי’, ומכאן הדרך היתה קצרה להישאבות מוחלטת שלי פנימה אל התוכנה”.

אריאל התחיל לעבוד שעות ארוכות על התוכנה תוך שהוא לומד בעצמו מה כל כפתור וכפתור עושה, איך מפעילים כל פונקציה “ואיך אני מעביר כל רעיון או חזון מוזיקאלי שיש לי מן הראש אל התוכנה, בלי להסס ומבלי להתפשר עם עצמי לגבי שום פרט הכי קטן שיהיה”, הוא מסביר.
מאז ועד היום אריאל מפיק ויוצר ז’אנרים מוזיקליים שונים כגון : פיוז’ן , קלאסי , גא’ז, Metal , אתני , טראנס ורוק אקוסטי.
עד כה הלחין מאות יצירות מוסיקאליות מקוריות כמעט בכל סגנון מוסיקאלי קיים. היה שותף למופעי Samba עם המתופף האגדי אהר’לה קמינסקי, מפעיל סאונד בתיאטרון גבעתיים וכן מפעיל סאונד ויוצר אפקטים קוליים בביה”ס למשחק ניסן נתיב.

“מוזיקה מהווה עבורי דרך חיים ומגדירה אותי כפי שאני” , הוא אומר , “האני מאמין שלי בתחום המוזיקה הינו: “רק מי שמשקיע את כל כולו יגיע להצלחה בתחום אם בחרת להיות מוזיקאי, עליך להשקיע את כל זמנך ולגייס לטובת מטרה זו את כל הכישרון, הזמן, ההתמדה, העבודה הקשה והמשאבים העומדים לרשותך”.

למכללת bpm נחשף אריאל לפני מספר שנים דרך אתר האינטרנט. הוא התחיל ללמד לפני כשנתיים קורס מבוא לסאונד : “כשנכנסתי בפעם הראשונה למכללה התפעלתי מאוד מהמקום ומהאולפנים , ולאחר שנחשפתי לרמה המקצועית המאוד גבוהה של המרצה (עודד גוזביץ) הבנתי סופית שמדובר במקום מאוד מקצועי , ואף חשבתי לעצמי ‘איזה כיף יהיה לעבוד במקום כזה’ ולהיות מוקף כל היום במקצוענים ובציוד מעולה”.

היום אריאל הוא מורה לתוכנת קיובייס : “אני מגשים את החלום שלי ללמד Cubase במכללה, דבר שאני חושק בו זמן רב. אני בא ללמד Cubase בהתבסס על ניסיון של למעלה מ 12 שנים רצופות ואינטנסיביות בהן פיתחתי לעצמי שיטות עבודה ייחודיות הגורמות לי להגיע לתוצאות מהירות ביותר בעבודה על התוכנה. כמו כן Cubase מהווה עיסוק מרכזי בחיי, היא הדבר שאני הכי טוב בו, אני מדבר בשפתה והיא עונה לי בחזרה באהבה בשפתי: שפת המוזיקה”.

ואיך תתרום לתלמידים בעתיד?
“כמי שחי ונושם Cubase אני יודע שיש לי המון ידע לשתף בו את התלמידים בצורה יעילה, מעניינת ובעיקר פרקטית לכל תלמיד ותלמיד. טוב לי במכללה, וטוב לי ללמד ואני מתכנן לצמוח יחד עם המכללה לעתיד מתמשך של שיתוף פעולה הרמוני”.

לפרטים נוספים הקלק כאן | למידע נוסף אודות קורס קיובייס