מכללת BPM מתחדשת במיקרופון חדש

מאת: עמית מגן

 

סטודנטים במכללת BPM התחדשו במיקרופון חדש שהצטרף לקשת המיקרופונים שלנו !

Neumann TLM 102 הינו מיקרופון קונדנסר בעל כיווניות Cardioid ממשפחת Neumann המפורסמת והאיכותית. ה- TLM 102 הוא מיקרופון קטן מימדים בעל דיאפרגמה גדולה ונתונים מרשימים במיוחד, החל מ Transient response מהיר וטווח דינמי רחב עד 144dB, אשר הופכים את ה- 102 למיקרופון ורסטילי במיוחד שיכול להתאים להקלטות של כלים רבים, ביניהם, גיטרות, מגברים, כלי הקשה, תופים וכמובן שירה.

בטסט שערכנו בהקלטת גיטרה אקוסטית, אהבנו מאוד את עומק הפרטים אשר ה 102 קולט, סאונד שקוף וטיבעי עם דגש קל בתדרים הגבוהים, אך אם זאת ללא דגש בתדרי הסופר היי הנפוצים כ”כ במיקרופונים באותו טווח מחירים.

בהקלטת השירה, אהבנו מאוד את השקיפות ואת העומק של הסיגנל. לאור הטווח הדינמי הרחב של ה 102, הוא כלי עבודה מצויין גם להקלטת שירה קרובה ועדינה לבלדות פופ מרגשות וגם להקלטת גרוולינג להבי מטאל או אופרה.
השתמשנו ב 102 גם כמיקרופון ROOM בהקלטת מערכת תופים, אשר הוסיף צבע,עומק וברק לתמונת הסאונד.
ה Transient response המהיר של ה 102, גורם להקלטות להישמע מאוד “עגולות” וללא קצוות חותכים, בעיקר בתדרים הגבוהים, כך שבשלב המיקס, הסורסים, כמעט שלא זקוקים להתערבות של מעבדי צליל למיניהם.

מבחינת עלות מול תועלת, מתקבלת תמונה מאוד חיובית, מחירו של ה 102, הוא בהחלט בטווח הסביר לשלב כניסה לעולם האודיו, שלא לדבר על איכות של חברה ששמה הולך לפניה.
Neumann קיימת בשוק כבר שנים רבות ונחשבת לחברה נחשקת מאוד המייצרת מיקרופונים ברמה הגבוהה ביותר,
ה TLM 102, הינו פיתרון מעולה לכל מי שמחפש איכות קצה במחיר הגיוני.

כל אלה הופכים את ה-102 למיקרופון מצויין להקלטות, בעל סאונד נעים, חם ועגלגל ומחיר שפוי.

את המיקרופון ניתן לרכוש בחברת “קילים” – 04-8620222 (בתיאום מראש עם גדי)