איך להיות מוזיקאי יוצר? מיטל מיכאלי, בוגרת קורס Logic משתפת

בוגרת המכללה מיטל מיכאלי הספיקה המון מאז סיימה את הלימודים במכללת BPM בקורס לוג’יק. מיכאלי השתתפה בתוכנית הריאליטי ‘דה וויס’ והגיע לשלב ההופעות החיות, שיחקה בסדרה ‘גאליס’, אך עיקר עבודה מתמקדת בלהיות מוזיקאית יוצרת.

 

היום את מוזיקאית יוצרת. מה הקשר שלך לעולם המוזיקה? איך ואיפה הוא התחיל?

אח שלי היה הזמר בבית ואני רציתי גם ללכת לחוג שלו, לפני זה לא כל כך התעניינתי בזה. הלכתי לחוג שירה לו ברחובות כשהייתי בת 10 ושם התחלתי לשיר ולהקשיב למוזיקה כתחביב. שרתי בפעם הראשונה בגיל 9, פעם ראשונה שהיה לי רעיון למה אני רוצה לעשות בעתיד היה בכלל עורכת דין, אבל אחרי זה לאט לאט התחלתי להתעניין בתחום.

 

מה גרם לך לקחת את התחביב שלך הלאה ולהרשם לקורס לוג’ק במכללת BPM?

יש לי אולפן בבית, רציתי להשתפר בהבנת האולפן וביכולות שלי לעשות דברים ויצירות שונות. הלימודים נתנו לי את חומרים שבזכותם יכולתי להמשיך ליצור ולעזור לאחרים ליצור. למרות שכבר הגעתי עם הידע הבסיסי שלי, למדתי וגיליתי יותר דברים שמלווים אותי עד היום בעבודות השונות.

 

מה את הכי זוכרת מהתקופה שלך במכללה בלימודי לוג’יק?

אני זוכרת שהיה לי מאוד נחמד וכיף בלימודים. הייתה לנו כיתה טובה, המורה שלנו היה מצחיק והרגשנו שהוא מעבר לרק המורה שלנו, הוא היה מספר לנו המון סיפורים ומשתף אותנו בחיים שלו. נשארתי בקשר עם שני אנשים מהלימודים עד היום אני מרגישה שהלימודים ליוו אותי, לימדו אותי ופיתחו את הידע שלי. לאחרונה הוצאתי סינגל שהרבה ממנו הוקלט באולפן הביתי שלי.

מיטל מיכאלי - מכללת BPM

מה את עושה ביום יום שלך?

אני עובדת בלא מעט תחומים. אני מדבבת סרטים וסדרות מצוירות וכיום אני מדבבת בשתי סדרות. בנוסף לזה אני גם שחקנית, אבל מעבר לדברים האלו הדבר העיקרי בחיים שלי הוא המוזיקה. כל הזמן מוזיקה. אני משתמשת באולפן המון, אני גם מלמדת פיתוח קול ומקליטה את התלמידים באולפן הביתי שלי וגם מקליטה את השירים שלי בעצמי. אני מופיעה עם קאברים ועם חומרים משלי, ולאחרונה גם הוצאתי סינגל חדש שמאוד קרוב ללבי.

 

איך יוצרים את הקשרים הראשוניים שלך בתעשיית המוסיקה?

קודם כל, הלכתי ללהקה צבאית שזאת כבר התחלה טובה. הכרתי בתקופה ההיא מוזיקאים שאחרי זה עבדתי ושיתפתי איתם פעולה. אחרי הצבא הלכתי לסוכנויות, התחלתי להסתובב עם האנשים הנכונים ולהכנס למעגלים שהיו רלוונטיים אליי, ומשם הדרך התחילה.

 

יש לך נקודה בקריירה שאת יכולה להגדיר כנקודת שיא?

לפעמים זה מרגיש שהכל זאת דרך ארוכה ויש בה המון נקודות שאפשר להחשיב כנקודות טובות וחיוביות, אבל אם אני צריכה להצביע על נקודה אחת – השיר האחרון שלי הוא סוג של נקודת שיא מבחינתי בחיים. השיר הוא שיר שכתבתי לאמא שלי ואף פעם לא הוצאתי שיר שאני כל כך מחוברת אליו. בהתחלה חשבתי שיהיה לי קשה לחשוף את עצמי ככה ביצירה אבל דווקא במקרה הזה זה היה כיף, זה היה נעים. שלחתי את הסינגל לישיבת פלייליסט בגלגלצ ואם הוא ייכנס זאת תהיה נקודת שיא חדשה נוספת בשבילי.

 

מה השאיפה שלך?

אני רוצה לכתוב עוד הרבה שירים, ולא סתם שירים אלא שירים טובים. אני רוצה להמשיך להקליט את החומרים שלי ולהגיע לכמה שיותר אנשים, שאנשים ירצו לשמוע עוד ועוד. הייתי רוצה להמשיך לקבל במה ולקבל אותה בצורה אינטנסיבית יותר, הייתי מעדיפה להתפרנס יותר מהמוזיקה שלי ופחות ללמד. זה מאוד כיף לי ללמד אבל אני תמיד אומרת לעצמי – ‘הלוואי שלא הייתי צריכה את זה’, הלוואי שהייתי כל כך עמוסה עם המוזיקה שלי שלא הייתי יכולה בכלל להרשות לעצמי להקצות זמן ללמד אחרים. לאחרונה הופעתי בתמונע, באוזן בר ובמקומות אחרים והמטרה שלי עכשיו היא להופיע כמה שיותר ולפגוש כמה שיותר אנשים וגם לקבל תפקיד ראשי בסדרה או סרט קולנוע, זה חלום משמעותי בשבילי.

 

למידע על לימודי סאונד והפקה והמסלולים ללימודי מוזיקה במכללת BPM