ליאור קבליס- סטודנט במסלול EMP:

מה הביא אותך ללמוד במכללת BPM?

“מאז ומתמיד עסקתי במוזיקה, אני מנגן על כלי מיתר שנים רבות. בזמן הצבא התקשרו אלי מהיחידה להכוונת חיילים משוחררים והציעו לי כל מיני קורסים שיכולים לעניין אותי, האמת שבהתחלה זילזלתי ואמרתי להם שאותי מעניין רק מוזיקה ולהפתעתי גם לזה הייתה להם הצעה, הם שלחו את הפרטים שלי למכללה וכבר באותו שבוע הייתי בפגישה עם יועץ לימודים.”

 

מדוע בחרת במסלול EMP?

“האמת שבהתחלה באתי למכללה בכלל בשביל קורס dj, לא חשבתי שאני אמשיך ללמוד מעבר לקורס הזה, אבל הפקה של מוזיקה אלקטרונית משכה אותי לא פחות מהרעיון של להופיע איתה. באמצע קורס dj ישבתי שוב עם יועץ לימודים ונרשמתי גם למסלול emp. מהר מאוד מצאתי את עצמי מבלה במכללה שנהפכה להיות הבית השני שלי מהבוקר עד הלילה, מגיע בבוקר לתרגל באולפן משם ממשיך ל-4 שעות של לימודים בemp ובערב עוד 3-שעות קורס dj. זה היה אינטנסיבי אבל מהנה ברמות שאי אפשר לתאר.”

 

מהם הכלים שקיבלת עד כה במסלול?

“השתחררתי לפני 9- חודשים מהצבא התחלתי ללמוד במכללה שבועיים אחרי השחרור. אי אפשר להשוות בכלל את כמות הידע שיש לי עכשיו לעומת אז. פתחו לי את העיניים בתיאוריה מוזיקלית על איך בנויים אקורדים ואיך מורכב משפט מוזיקלי. למדתי על שלוש תוכנות מדהימות- traktor (בקורס dj) ו-cubase בסימסטר הראשון ב-emp ו-ableton בסימסטר השני. למדתי טכניקות הקלטה שונות ומגוונות, שימוש במכשירים וקונטרולרים שונים ויצירה סאונדים שעולים לי לראש בסינטזה.”

 

ספר על חווית התרגול באולפנים ובשיעורים הפרטיים:

“האולפנים במכללה מאובזרים בציוד קצה הכי חדש וטוב שקיים היום בשוק. כמעט לכל סטודנט במכללה יש כבר אולפן ביתי משלו בצורה כזו או אחרת, אבל זו הרגשה אחרת לגמרי לבוא לאולפן שמטופל היטב גם מבחינה אקוסטית וגם מבחינה טכנית. במכללה יש חבר׳ה של תמיכה טכנית שתמיד שמחים לעזור על כל בעיה שצצה ולי אישית כמה מהם אפילו העבירו מעין-״שיעור פרטי״ ולימדו אותי המון מהידע ומהניסיון שלהם. המורים בשיעורים הפרטיים מאוד מקצועיים, לי הם ״סידרו את הראש״ בכל פעם שהתחלתי ללכת לאיבוד בחומר. בנוסף לזה-המכללה תומכת במילואימניקים!!! ועל כל שיעור שמישהו מפספס בגלל מילואים המכללה משלימה לו את זה בשיעור פרטי בחינם. בתור אחד שטוחן מילואים כל חודשיים-זה נכס.”

 

ספר על חווית הלימוד עם המרצים במכללה:

“כל המרצים במכללה הם סופר מקצועיים כל אחד בתחומו. האווירה שיש בשיעורים היא אווירה כיפית ופתוחה. המרצים חברים של כל התלמידים בפייסבוק ככה שגם אם צצה שאלה אחרי שעות הלימוד תמיד יש את מי לשאול והם עונים בשמחה.”

 

במה תורם לך המסלול?

“אני באתי למוזיקה האלקטרונית בעיקר בגלל האהבה שלי לדאבסטפ. המסלול פותח את הראש לכיוונים כל כך שונים ומגוונים ולעוד מלא ז׳אנרים אחרים,ונותן המון כלים טכניים שסביר להניח שאם הייתי מחליט ללמוד לבד מניסוי ותהייה הייתי מגיע לרמת ידע הזו רק בעוד 5 שנים (וגם זה אולי). החבר׳ה שלומדים איתי מוכשרים ומעוררי השראה ותמיד כיף שמישהו מביא איזה טראק שהוא עבד עליו בבית וכולם ביחד נותנים טיפים לשיפור ולשימור.”

 

מהן כוונותיך להמשך?

“מזמן כבר הבנתי שהמקצוע שלי בחיים יהיה קשור למוזיקה, אבל עכשיו יותר מתמיד אני בטוח שאני בדרך הנכונה. החלום הוא להופיע בכל המסיבות והפסטיבלים הכי גדולים בעולם ולהפיק עם המפיקים הכי מפורסמים שיש. וזה עוד יקרה, הכי חשוב זה לא להפסיק להאמין בעצמך, וכשאתה לומד במקום בו אתה מוקף באנשים שמאמינים בך ובעצמם- זה הרבה יותר קל.”