גיל אורלב ומישל סלם בוגרי מסלול האולפן הביתי של מכללת bpm יחד עם ההרכב שהקימו Greenhouse, יוצאים למסע הופעות ומוציאים בקרוב סינגל כפול!

כשהוא היה בן 14 מישל סלם התחיל את צעדיו בעולם המוסיקה כשבחר ללמוד נגינה על גיטרה. בגיל 15 גיל אורלב קנה פסנתר והחל ללמוד
מוסיקה קלאסית. כשהשתחרר מהצבא סלם החלו לנגן עם הרכבים קטנים והופיע בפאבים ברחבי הארץ ואילו אורלב החליט לקנות פסנתר חשמלי בחלילית, שם נחשף לראשונה למכללת bpm והחליט להרשם לקורס האולפן הביתי. גם סלם שכתב באותה תקופה חומרים רבים ורצה להקליט אותם, החליט להרשם לקורס האולפן הביתי במכללה על מנת להרחיב את ידיעותיו בכל הקשור להקלטה. וכך, בקורס Cubase 4 בקיץ 2007 נפגשו סלם ואורלב.

מישל: “בחרתי במכללה הזאת, ולא באחרת כי זה המקום היחיד שהיה בו קורס “אולפן ביתי”, שהיה בדיוק מה שרציתי. המרצה והתלמידים מאוד הרשימו אותי. המרצה ב Cubase היה מדהים, והמשכתי ללמוד את כל המסלול, והמרצים יותר ויותר הלכו והדהימו אותי. למדתי המון. על הפקה וסאונד כמובן, אבל על התעשייה עצמה ומה זה לעבוד “שם”. באתי לכמה סדנאות אומן, והם היו תוספת משובחת. המכללה עזרה לי לשנות הרבה תפיסות מוטעות, ושטפה אותי בידע מקצועי.״
“המכללה היא מקום מגניב”, מוסיף גיל, “יש שם הרבה אנשים עם הרבה ידע וניסיון ובכלל היה אחלה פתאום לפגוש אנשים מאוד שונים עם מכנה משותף מאוד ברור. BPM הייתה בשבילי פתאום בריחה מהמציאות היומיומית. למדתי עם בני סגל, ונתי פטישי. היו אחלה מרצים ויצרנו גם קשרים אישיים. למדתי המון על הקלטות, סאונד והפקה. הלימודים אפשרו לי להקליט לבד ולבצע rough mix לשירים של ההרכב. ההיכרות עם נתי הובילה לשיתוף פעולה בעניין המיקסים וכיום נתי אחראי על המיקסים וה mastering של ההרכב שלנו”.

אורלב וסלם שנפגשו במכללה החליטו להקים הרכב יחד עם שלושה נגנים נוספים: שמוליק אשכנזי (שירה גיטרות), עופר חיים (גיטרות) ורועי אג’י (תופים). ההרכב אומנם התחיל כטריו (מישל-שמוליק-אג’י) אך עדמהרה הצטרפו גיל ועופר.
החומר הראשוני להרכב נלקח מתוך פרויקט סולו של מישל: Against The Beat ולאט לאט התווספו חומרים של חברים אחרים בלהקה.
Greenhouse הינו הרכב אינדי – רוק פסיכדלי. “אנחנו מביאים תערובת של אלקטרוני, funk רוק, פולק, וצלילים אוריינטליים”, הם מספרים, “הקלטנו חמישה שירים ובקרוב יוצא סינגל כפול! ביום ראשון האחרון התקיימה הופעת הבכורה שלנו בלבונטין 7 בתל אביב. זה היה מעולה! ניגנו 12 קטעים מוסיקליים, מחוברים כרצועה אחת וקטע נוסף כהדרן. היה וייב מדהים וקיבלנו אחלה ביקרות מהקהל. בחודשים הקרובים אנחנו מתכננים הופעות נוספות בארץ”.

אם גם אם רוצים להנות ממוסיקה משובחת אתם מוזמנים להגיע לאחת ההופעות הבאות:
* 07.10.2009 במועדון הסאבליים בתל אביב.
* 14.11.2009 במועדון התמונע בתל אביב

ומה התכנונים לעתיד?
“אנחנו מתכוונים להמשיך להופיע בכל הארץ ובו זמנית להמשיך בהקלטות עד לצאת האלבום המלא. בעתיד הרחוק יותר אנחנו מקווים שיהיה טוב. כמו כן לחתום ב Label ולהרחיב את הפעילות לחו”ל גם במכירת אלבומים וגם בהופעות. בכל מקרה מבטיחים להמשיך וליהנות”!

www.myspace.com/bandgreenhouse
http://greenhouse.vndv.com/

לינקים ל Video מההופעה
http://www.youtube.com/watch?v=gcEKKNnrDss
http://www.youtube.com/watch?v=SaN1RZxvglI
http://www.youtube.com/watch?v=EA4yMXWa1X4

 

לפרטים אודות קורס האולפן הביתי לחץ כאן