דן מאייר משחרר EP חדש ומשובח

הקריירה המוזיקלית של דן מאייר (25), בוגר מסלול EMP אולי קצרה, אבל עד כה בהחלט מרשימה ונותנת לא מעט סיבות לצפות לבאות. עם השקת ה- EP החדש שלו, תפסנו אותו לשיחה קצרה על איך הכל התחיל.

מתי התחלת לעסוק במוזיקה באופן רציני, ואיך זה הוביל אותך אלינו ל-BPM?
“התחלתי להפיק מוסיקה אלקטרונית לקראת סוף השירות הצבאי. זה התחיל מזה שהסקרנות הרגה אותי, ופשוט התחלתי להתנסות לבד בקיובייס ולחקור את עולם ההפקה בעצמי. השתחררתי בסוף 2010 ולאחר שנה כבר קיבלתי החלטה שאני רוצה לקחת את ההפקה צעד אחד קדימה. כך בעצם התקבלה ההחלטה להירשם למכללה”.

דן נרשם למסלול ה- EMP, מה שהוביל לחיבור מפתיע, לא רק עם חברו ללימודים דור גולן, אם כי גם עם מרצה: “התחלתי קורס EMP והתוצאות היו חיוביות – התחלתי לעבוד עם לוניה קובל שהיה מרצה שלי לקיובייס וכיום כבר הספקתי להחתים אצלו EP (שהוא EP ראשון שלי), שני קטעים שיצאו באוספים – אוסף אחד נקרא New Horizons, והשתחרר בלייבל Asymmetric Recordings של לוניה קובל ודניאל רווה והשני יצא בלייבל הקנדי Ready Mix records.
בנוסף, הפקתי יחד עם דור גולן רימיקס לקטע שיצא גם באוסף New Horizons”.

דן לא המתין לסיום הלימודים וכבר התחיל למעשה לפתח את הקריירה שלו הן כיוצר והן כ- DJ, במסגרת הליין של BPM ב”חתול והכלב”, שנועד בדיוק למטרה הזו – לקדם את הכישרונות העולים מהמכללה.

ספר לנו קצת על ה- EP, וסוג המוזיקה שאתה יוצר:
“בכל הקשור למוסיקה שאני מפיק או מנגן, אני לא אוהב להגדיר ולתחום את זה בז’אנרים כי גם ככה הגבולות מטושטשים היום לחלוטין. מה שכן יכול להגיד זה שהאג’נדה שלי היא יותר אולדסקולית ואני מתחבר הרבה יותר לסאונד של פעם שהוא בעל אופי אנאלוגי חם וטוב והן שאני שואף להמשיך ולהפיק ולהפיץ מוסיקה בעלת אופי שהוא אולי קצת יותר מאתגר ופחות אינטואיטיבי למאזין, אך מוציא ממני את מי שאני באמת.

ה- EP מכיל 3 קטעי דיפ האוס חמימים ונעימים, עם צבע סאונד רטרו אטמוספירי ועמוק. על אף המוטיבים החוזרים בכל שלושת הקטעים של כלים אינסטרומנטלים, הרבה רודס וסאונד אנלוגי, לכל קטע סיפור בפני עצמו ואנרגיה שונה. הקטעים הופקו בצל אורך החיים האורבני היום יומי – עבודה קשה מדי יום כל היום, מרדף אחרי כסף וזמן שרק חיזקו את הרצון והחשק להפיק מוסיקה חדשה בכל הכוח”

מהם הדברים שלקחת איתך מהתקופה במכללה?
“מעבר לאמור ולכל הפן הטכני שכמובן השתפר בזכות הלימודים ולמידה ממרצים ברמה גבוהה במיוחד כמו יחזקאל רז וחגי דוידוף, הדבר הכי חשוב שלמדתי במכללה שאם אני באמת רוצה להצליח בתחום – אני חייב להיות מקצוען. אני מגיל 22 גר מחוץ לבית, עובד 10-11 שעות (במקרה הטוב) ביום ומגיע הביתה ודבר ראשון מתיישב באולפן, שם אוזניות ומתחיל לעבוד, גם אם זה בא על חשבון שעות השינה שלי”

הסתקרנתם כמונו? האזינו:

לינק לרכישה בביפטפורט
לינק לעמוד פייסבוק – https://www.facebook.com/danmeyeroffical
לינק לעמוד סאונדקלאוד – https://soundcloud.com/danmeyermusic