אבלטון לייב, 10 דברים שכדאי לדעת

אייבלטון לייב היא אחת מתוכנות ה-DAW על הפופולאריות ביותר בעולם. היא זכתה בשלל פרסים על היותה התכנה האולטימטיבית ליצירה, הקלטה ונגינה בזמן אמת. התכנה נבחרה על ידי המפיקים והמוזיקאים הטובים ביותר בעולם, מביניהם: Skrillex, Daft Punk, Paul Van Dyk, Armin Van Buuren, Depeche Mode, Nicolas Jaar ועוד. אבל מה הופך אותה לכל כך ייחודית? אלה כמה מהתכונות שהופכות את אבלטון לייב לאחת מהתוכנות המובילות במשחק.

 

למה לבחור באייבלטון לייב?

הנה 10 סיבות מדוע אבלטון לייב היא אחת מתוכנות ה-DAW האהובות ביותר ע”י מפיקים ויוצרים מוזיקליים כיום:

 

1. אבלטון לייב זה שם המשחק

אבלטון היא התכנה הפופולרית ביותר בשימוש במחשב להופעות, בין אם בנגינה של אלבומים שלמים, באלתור חי וכמובן בעבודה עם סינתיסייזרים וכלי נגינה, וירטואלים וחיצוניים. לייב מאפשרת את העבודה עם מחשב על במה בצורה האולטימטיבית והגמישה ביותר.

 

2. אייבלטון לייב משדרגת את תחום הלייב


אבלטון לייב מאפשרת לדיג’ייז יוצרים ולמפיקים להעשיר את הסטים בחומרים מקוריים באופן מיידי. החל מרגע יצירת רעיון מוזיקלי חדש ניתן לשלב אותו בלייב סט קיים ולבדוק אותו מול קהל כבר באותו הערב.

 

3. לאלתר עם אבלטון בסטייל

בין אם במהלך נגינה, הופעה או יצירה, כשאתם מנגנים בלייב אתם תמיד מרגישים שאתם מנגנים בכלי נגינה. נגינה באבלטון אינה שונה מנגינה בפסנתר, במובן שאין הפרדה בין יצירה לנגינה. לייב מאפשרת הקלטה בזמן אמת של הקטע והשמעה חוזרת בלופים. האלתור הופך לוורקפלואו, כי אין הפרעות או מתווכים מיותרים. תכנת אבלטון לייב עובדת כמו סמפלר ענק ואולטימטיבי של הרעיונות המוזיקליים שלנו בזמן אמת.

 

4. לייב עם קונטרולרים

כמעט כל חברה שמייצרת קונטרולרים היום מאפשרת התממשקות אינהרנטית של המוצר של הקונטרולר לאבלטון. החל מNovation, AKAI ותוכנות לאייפון ולאייפד. כמו כן כמובן שכל קונטרולר מידי יכול לשלוט על אבלטון ברצף של שתי לחיצות כפתור בלבד.

 

5. אבלטון פוש (Ableton Push)

לייב היא התכנה היחידה שנוצר עבורה כלי נגינה ייעודי וייחודי, האייבלטון Push, שמתקשר איתה בצורה אידיאלית. כלי הנגינה העצמאי הזה מאפשר לכם ליצור מבלי לגעת במחשב, ובכך היצירה הופכת למהירה יותר וכן לאינטואיטיבית יותר, מפני שאינה דורשת התערבות של עכבר, מקלדת או מתווכים חיצוניים.

אבלטון PUSH מאפשר ייבוא של אפקטים, ייצור ביטים, בנייה של רעיונות מוזיקליים ומיזוג שלהם ועוד. בניגוד לכלי נגינה אחרים, ה-Push קומפקטי וקטן, ואפשר לקחת אותו להופעות בתוך תיק הלפטופ שלכם.

 

6. אינטואיטיביות

לייב היא תכנה מאד ידידותית ונוחה לתפעול גם ברמה הויזואלית. היא משתמשת אך ורק במסך אחד, ללא חלונות קופצים או הסחות דעת. האינטרפייס נוח ואינו מצריך מעבר בין חלונות שונים, מה שמשחק כיתרון משמעותי שהופך את תהליך העבודה לפשוט ומהיר יותר. אפשרות החיפוש המהיר של לייב מאפשרת למשתמשים לקצר את הזמן בין הרעיון לביצוע שלו. בנוסף, קיים בתוכנה חלון-עזרה קטן, המתאר כל פרמטר בתוכנה בצורה ברורה ומתומצתת.

 

7. עיצוב חומר מוזיקלי באייבלטון

בלייב חומר מוזיקלי הופך לפלסטלינה. מבלי להדרש לתתי תפריטים מסובכים ולהכרות מעמיקה עם התכנה, אבלטון לייב מאפשרת לכם לסמפל, לפרוס ולייצר כלי נגינה חדשים בקלות רבה, והכל באמצעות Drag and Drop.

 

8. עדכוני תוכנה

התכנה מתעדכנת אוטומטית החל מרגע ההתקנה ללא צורך בהורדות מחודשות או הורדות עדכונים. הגרסא המלאה מגיעה עם למעלה מ-50 ג’יגה של ספריות מוזיקה הכוללות מעל 4,000 לופים, 390 ערכות תופים, ביטים, כלי נגינה, סמפולים וכו’. כמו כן, באתר חברת אייבלטון ניתן למצוא ספרית מוזיקליות רחבות ומגוונות להורדה, שמאפשרות שדרוג של פלטת הכלים.

 

9. מודולריות ושיתופיות באייבלטון


לייב מגיעה עם כמות אדירה של כלים ואפקטים, כאשר ניתן לשרשר ולחבר ביניהם באיזו דרך שרוצים, לייצר מהם פריסט חדש וכך ליצור “מגהטרון” של סאונד שנשמר בלחיצת כפתור. יוצרים מרחבי העולם חולקים את הקומבינציות הייחודיות שלהם ובכך מעניקים השראה ליוצרים נוספים. העקרון המודולרי של אבלטון לייב מאפשר התנסות בדרכי יצירה שונות ומגוונות, ללא צורך להגביל את תהליך היצירה למודל עבודה אחד.

 

10. מאקס פור לייב (Max for Live)

התוסף שמגיע עם הגרסא המלאה של אבלטון לייב מאפשר למשתמשים לבנות פלאגינים בעצמם, כגון סינתיסייזרים, אפקטים, סינקוונסרים ועוד. כמו כן, ניתן להשתמש בפלאגינים שיוצרים אחרים יצרו ללא הגבלה. כלומר, המשתמשים באבלטון הינם חברים בקהילת מפתחים שיתופית, חברית ומפרגנת, באתר הרשמי.

 

 

מעוניינים ללמוד את אייבלטון לייב בצורה מקצועית? לפרטים על קורס אייבלטון במכללת BPM לחצו כאן