מכללת BPM בפרויקט מוסיקלי יוצא דופן עם ארגון ZE.ZE

בשבועות האחרונים משהו מיוחד קורה באולפני המכללה.נגני רחוב, שרגילים להנעים את זמנם של העוברים והשבים במקומות מרכזיים בעיר נכנסים לסשנים של חזרות והקלטות באולפני BPM, הכל כחלק מההכנה לפרויקט “פילהרמונית הרחוב”, יוזמה של ארגון Ze.Ze.

הפרויקט החברתי – פילהרמונית ברחוב:

מדובר בהתאגדות חברתית של יזמים צעירים אשר שמה לעצמה כמטרה לפתח מסגרת שתאפשר לכמה שיותר צעירים לקחת חלק בעשייה משמעותית לחברה, לעבוד אחד עם השני וליצור. 150 הפעילים בארגון מריצים שלל פרויקטים שכוללים קייטנות לבני נוער מרקע סוציו אקונומי נמוך, אימוץ מרכזי יום לקשיש וכאמור – פרויקט “פילהרמונית רחוב”, שמתקיים השנה בשיתוף פעולה עם BPM. ברחובות ערינו מפוזרים נגנים רבים המושיטים ידם לקבלת תמורה עבור נגינתם. מהיכרות עמם גילו חברי ZeZe כי חלקם בעלי כישרון רב וסיפורי חיים מרתקים ביותר ולכן נרתמו לפרויקט חדשני ומרתק. הפרויקט מאגד קבוצה של כ-12 “נגני רחוב” לכדי הרכב מוזיקאלי ייחודי. כך ניתנת לנגנים, אשר לחלקם תהליך הקליטה בארץ לווה בקשיים רבים אפשרות למסד את עבודתם, לעבוד בקבוצה המתאימה לכישרונם וכל זאת בתמורה לשכר הולם ויציב. בשלב הראשון, צפויים לעלות בתחילת שנת 2012 שני מופעים עצמאיים של התזמורת. במופעים “נגני הרחוב” יארחו אמנים שונים מן השורה הראשונה בארץ.

שיתוף הפעולה עם BPM:

על שיתוף הפעולה עם BPM מספרים בארגון כי: “לאחר פנייה למכללת BPM, גילינו אנשים מדהימים אשר חזוננו השתלב בחזונם ושנענו מיד לבקשת הסיוע.” המכללה מעניקה לרשות הפרויקט את האפשרות להשתמש בחדרי החזרות. בשעת החזרות צוות המכללה מסייע ל”נגני הרחוב” ולצוות ההפקה המוזיקאלית בכל נושאי הסאונד הדרושים על מנת שאיכות החזרה תהיה ברמה הגבוהה ביותר. כמו כן, תסייע BPM במופעים שצפויים להתקיים בכל נושאי הסאונד.