חדר משלו – תכירו את יובל שנהר

בזמן שאמנים רבים מחפשים את הסאונד ה”מושלם” והנקי של האולפנים המשוכללים, יש מי שדווקא נשבה בקסם של ה”כאן ועכשיו”.

כזה הוא יובל שנהר, או בשם הבמה שלו JoovE, בוגר מסלול ה BSP ליצירת והפקת מוסיקה שמספר:
“הכל התחיל לפני שנתיים, כשהתחלתי להקליט בצורה קצת יותר רצינית בבית. לפתע הוקסמתי ממה שקורה כשמקליטים בבית, ושמתי לב שאני ממש אוהב את האוירה שמתקבלת. האווירה הזו שהיא בדיוק ההפך מאולפן, שבו אתה לחוץ, מאולץ, מחושב, מודאג. בבית אתה – בבית.
כך נוצר לו האלבום הקצר Bedroom Sun, אותו הוצאתי בקיץ 2011. האלבום הזה כלל שירים שהוקלטו כולם בטייק ראשון ובכולם ניכרים רעשי החדר, רעשי תל אביב, ורעשים שאני הפקתי במתכוון או לא מעצמי.
בחרתי לי את שם האמן JoovE, שבוסס על כינוי ישן שהיה לי.
האלבום הזה היה ונשאר יצירה מאוד אישית שלא היה קל לי לשחרר אותה כך, לאוויר העולם. כל כולו שירים די “עירומים” מנוגנים באקוסטית חורקת עליה אני שר.”

ואיך מעבירים אתת החוויה הזאת אל הבמה הגדולה?
“הקלטתי כמה שעות את חיי בחדר. כלומר פתחתי מיקרופון והמשכתי לחיות את חיי, כמו מין מצלמה נסתרת שכזו. את התוצאה ערכנו ובשירי האלבום (bedroom sun) שמבוצעים בהופעה מתנגן לו פסקול של החדר שלי ברקע, שכולל בין היתר הרבה דלתות, חריקות כיסאות ואפילו שיחת טלפון אחת שעשיתי בזמן שהחדר היה מוקלט.
לאחר החויה הזו הבנתי שעכשיו הזמן לצאת החוצה, ואני מתכוון להיות חלק מההווה הזה. להישאר אותו יובל, אבל להחליף את הרקע בצורה הכי קיצונית שיש. מחדר השינה – אל החוץ האינטנסיבי.
וכך קרה שהתחלתי לשלב בין שיריי ה”רגועים” אפשר לומר, לביטים ולאווירה שלכאורה “לא מדברת” באותה שפה בדיוק. וזה מבחינתי הייתה בדיוק אותה יציאה החוצה שרציתי, לעומת האלבום הקודם.

צפו בטריילר שערכו יובל שנהר ושותפו אביעד סינמנס לקראת ההופעה ב- Syncopa-Bar


צילום ועריכה: עופר טיסר

כאן חשוב מאוד לציין את שותפי להפקה הנוכחית והא אביעד סינמנס (גם הוא בוגר BPM), חבר יקר ומוזיקאי נפלא (אפשר להגיד גם הפוך), איתו הרמנו את ההופעה החדשה של JoovE. הוא אמון על הלפטופ המקלדת ושאר הפתעות, ואני שר מנגן בגיטרה ומתנועע בחלל. במסגרת הטור החורפי היו שלוש הופעות עד כה – בצוזאמן, בלבונטין ובפאב הסינקופה הנהדר בחיפה.”

ההופעה הבא ב02.04 בלבונטין 7 בשעה 20:00
לפרטים ועדכונים התחברו לעמוד האמן של JoovE בפייסבוק
לבנדקמפ של האלבום Bedroom Sun

למידע על מסלול BSP לחץ כאן.