בלדה לעוזב קיבוץ – יותם מהלר בהופעה

בגיל שמונה מצא יותם מהלר, מקיבוץ מעיין ברוך, אורגן קטן בבית. עד מהרה הוא התחיל למצוא לבד אקורדים של שירים, והרומן עם עולם המוזיקה החל: “אני כותב ומלחין שירים מאז שאני זוכר את עצמי, והתחלתי לעשות את זה כי שנאתי לעשות לשיר קאברים” הוא אומר.

לפני הצבא כבר היה חבר בלהקה, ואת שירותו הצבאי שירת כסולן בתזמורת צה”ל. עם השחרור החל את לימודיו באקדמיה למוסיקה בירושלים, שם התמקד בקומפוזיציה, מוסיקה קלאסית וג’אז. עם זאת, רגע לפני סיום התואר הוא החליט לעזוב: “החלטתי לחזור לכתיבת שירים אינטואיטיבית, והרגשתי שבאקדמיה מעכבים את התהליך שלי. אז חזרתי לגליל ושם התחלתי שוב לכתוב. קניתי ציוד בסיסי לאולפן ביתי והתחלתי לעבוד על קיובייס”.

בנוסף, הוא כבר הספיק לכתוב מוסיקה מקורית למחול ולתיאטרון (ניסן נתיב), ומופיע כפסנתרן בקהילת “בית תפילה ישראלי” – מעין בית כנסת ליברלי לחילונים.

ממש לאחרונה החליט שהוא רוצה להתעמק ולהתמקצע יותר בתוכנה, ולכן עבר לתל אביב ונרשם למסלול אולפן ביתי, קורס קיובייס וסאונד אצלנו במכללת בי פי אם.

לאחרונה גם הקים הרכב חדש, וב 23.9 הוא הופיע איתו בלבונטין 7: “ההופעה מורכבת כולה מחומרים מקוריים שלי בעברית, עם הרכב חי, ומבחינה סגנונית ניתן לומר שאני מושפע מאמנים כמו, סטיבי וונדר, ג’יימס בלייק, אינדיה ארי, דודו טסה ועוד”.

ברשת תוכלו גם למצוא שני קליפים לשירים של יותם, הראשון –
“רוצה לתת לי יד” הוא שיר שהופק כולו באולפן הביתי שלו:

וקליפ נוסף לשיר בשם “נעשה נעים”:

על הבמה לצידו של יותם:
גיטרה- יאן אילון
באס- יוני מריאנר
תופים- דור בירן

סאונדקלאוד:
soundcloud.com/yotam-mahler

פייסבוק:
facebook.com/yotamahler