יוסי סאסי (Yossi Sassi)

את יוסי סאסי אתם מכירים רובכם מאורפנד לנד אך מעבר לכך הוא בעל כישורים רבים ביניהם: מוזיקאי, מפיק מוזיקלי וטאלנט בכלי מיתר.
כלי הנגינה המפורסם ביותר שלו נקרא “בוזוקיטרה” אותו הוא המציא. הוא למד קיובייס במכללה, וכיום מלמד בה במסלול הפקת גיטרה- הלחנה והפקה.
סאסי היה גיטריסט להקת המטאל אורפנד לנד מ-1991 עד ל-2014, לאחר עזיבתו של ההרכב התמקד בקריירת הסולו בה החל מאז 2011.

 

הוא מנגן סגנון הנקרא “רוק אוריינטלי”, שמשלב בין מוזיקת רוק ומטאל לבין מוזיקה ים תיכונית, סגנון זה מתאפיין בילדותו שבה שמע והכיר בעיקר מוזיקה מסורתית, היה מושפע מסבו שניגן בעוד ובגיל 7 החל לנגן בחליל ולשיר.

בגיל 17 עזב את התיכון על מנת להצטרף ללהקת המטאל אורפנד לנד, שהייתה בין הלהקות המצליחות ביותר בתחום המטאל בארץ. במסגרת התקופה בה היה חבר הלהקה הוציאו 5 אלבומים שזכו לתשואות רבות ועניין, ולאחר מכן החליט לפתוח בקריירת סולו.

ב2012 הוציא אלבום שהפיק ויצר בעצמו Melting Clocks בשיתוף אומנים רבים, במאי 2014 הוציא את אלבום הסולו השני שלו, Desert Butterflies. אלבום זה הוא אלבום קונספט הממשיך את סגנון הרוק האוריינטלי שהיה גם הסגנון של האלבום הראשון. באלבום זה השתתפו מוזיקאים משפיעים, כמו מרטי פרידמן (לשעבר מגאדת’), רון ת’אל (לשעבר Guns N’ Roses), מריאנג’לה דמוטראס (סולנית טריסטניה).
ב2016 הוציא אלבום חדש הנקרא Roots and Roads.

בנוסף לאלבומים, סאסי מבצע הופעות חיות עם אמנים רבים מישראל ומרחבי העולם.