יוסי אבנרי – מקורס DJ לנוער ב-BPM לפסטיבלים בהודו

יוסי אבנרי (Cliffhanger) ידע כבר מגיל צעיר מה הוא רוצה לעשות “כשיהיה גדול”. בגיל 13 נרשם לקורס DJ לנוער במכללת BPM ובכך החל את דרכו כיוצר וכ-DJ. היום, עם יכולות שיווק עצמי לא מבוטלות, הוא כבר מופיע בחו”ל ומשחרר קטעים בלייבלים בינ”ל, שמגיעים היישר אל צמרת המצעדים. הגיע הזמן שתכירו אותו קצת יותר טוב:

מתי התחלת לעסוק במוזיקה?

התחלתי לעסוק במוזיקה כבר בגיל 10. מצאתי את עצמי משחק בתוכנה שחבר הביא לי שנקראת Impulse Tracker. תמיד אהבתי את הטראנס המלודי ובגיל 16 כבר התחלתי לנגן עם הרכב טראנס בשם Claustrophobia בהרבה מועדונים בחיפה.

מה הסגנון המוזיקלי שלך?

בתור יוצר אתה חייב לדעת ליצור מספר סגנונות כדי לא להיות מוגבל ביצירה שלך. בגלל זה אני יוצר כמה סגנונות מוזיקליים – טראנס, אלקטרו, דאבסטפ, גליץ’ הופ, צילאווט אמביינט ועוד.

ממי אתה שואב השראה?

אני שואב המון השראה מאמנים שונים, כמו Crazy Astronaut , Madeon, Au5, Electrypnose, Talpa ובמיוחד מ-Infected Mushrum. ישנם עוד המון אמנים מוכשרים שאני אוהב ומושפע מהם ואני מאמין שאפשר לשמוע את זה ביצירות השונות שלי.

 מה לקחת איתך מהתקופה שלך בקורס ה-DJ לנוער של BPM?

למדתי בקורס די ג’יי בגיל 13. מאז התחלתי להבין את הנושא יותר לעומק. כל מה שלומדים בתחום הזה מהווה עוד כלי שיכול לעזור לך להגשים את המטרה, כך גם אצלי.

היית עכשיו בטור בהודו, איך הגעת לשם והאם השתתפת בפסטיבלים?

התחלתי עם האלקטרו לפני 3 שנים, והתחלתי להשתתף בתחרויות רמיקסים. תוך כמה חודשים התחלתי לזכות כמעט בכל תחרות שנכנסתי. במקביל התחלתי לחפש חברות תקליטים בתחום האלקטרו והגעתי לכמה חבר’ה נחמדים בקנדה שהם בעלים של הלייבל FUNKK SOUND. שחררתי שם עם השותף שלי LIGHTNIX את הקטע הראשון, מיד הוא הגיע בביטפורט בצ’ארט של האלקטרו למקום 23 ונבחר בדף הראשי של האלקטרו בקטגוריית STAFF PICKS. מאז התחילו להגיע אלי המון הצעות לעבודות גם בתחום ה-Ghost production , וגם בקידום הפרויקט האישי שלי. לגבי הודו – בשנה שעברה דיברו איתי כמה אנשים שהכרתי ממש בתחילת הדרך על אופציה של להגיע לשם. סיכמנו שאנגן במסיבות במשך 3 חודשים והם שלחו לי כרטיס טיסה וחוזה בדואר.

הריליסים שלך זכו עד עכשיו להצלחה לא מבוטלת. איך שיווקת את עצמך?
עבדתי עם כמה לייבלים גדולים לדוגמא Heavy Artillery בדאבסטפ ו – Burn The Fire , שעשו הרבה מאוד רעש באלקטרו. השיווק הבסיסי נעשה על ידי שמירת קשר עם הרבה מאוד אנשים על בסיס שבועי\חודשי. אי אפשר לדעת איך בנאדם שאתה סתם מדבר איתו בפייסבוק והוא אוהב את המוזיקה יכול לעזור לך בעתיד.

https://soundcloud.com/cliffhangermusic/cliffhanger-light-preview

רוצים ללמוד לתקלט כמו מקצוענים? הירשמו עכשיו לקורס DJ במכללת BPM.