לקראת הגעתו של אמן הטראנס הפסיכדלי המצליח והמוערך U-RECKEN לסדנת אמן במכללת BPM – קבלו מספר טיפים חשובים

כבר מגיל קטן תמיד נמשכתם למוזיקה. כשכולם בשיכבה היו עסוקים בשטויות אתם ישבתם על תוכנות עריכה ופלאגינים ופינטזתם/סינטזתם בלהט על המחשבה שיום אחד גם המוזיקה שלכם תגרום לשטיח אינסופי של אנשים לרחף ולקפוץ שני מטר באוויר. אז הגיע הרגע המיוחל, ואחרי הרבה מאמץ וגם טיפת כישרון הצלחתם לייצר סגנון מוזיקל ייחודי שאוליי גם יכול להיות הדבר הבא!
רגע לפני הפריצה, כדאי לשים לב לכמה דברים מאוד חשובים:

1. אל תעוררו אנטגוניזם.
לעולם אל תשלחו בקשות ישירות למארגני אירועים בסגנון ״יש לי פרוייקט״, “אני אשמח לנגן״ ו״בוא תקשיב לקטע החדש שלי״. ב99% מהמקרים לא תשיגו בזה כלום ואף ההיפך . מארגנים יזמינו תמיד אך ורק את מי שהקהל רוצה ובמקרה הטוב הם יתייחסו למי שמציין במפורש שהוא מגיע לפסטיבל שלהם ומוכן לנגן בחינם.

2. השקיעו באלבום.
הרבה יותר חכם להשקיע באלבום יחודי (פוגע יותר מסתם EP) שמשדר יותר רצינות וארטיסטיות.

3. sharing is caring.
לתת תוכן בחינם לקהל כמו סטים מפנקים להורדה ולשחרר כמה שיותר מוזיקה באוספים טובים, אפילו אם זה בלי כסף. החשוב ביותר הוא שתגיעו לקהל, ואז ממילא הוא ידרוש אתכם לבד ותוכלו להכנס מהדלת הראשית ולא מהחלון.

4. עשו את הכל בעצמכם.
מלבד כישרון מוזיקלי, גם השיווק הוא חבל דק שצריך לדעת ללכת עליו בחוכמה. כדאי מאוד לרכוש ידע בסיסי בגרפיקה ועריכת וידאו כדי להתבלט ביתר קלות בשוק המוצף תוכן ממילא. תסחבו חברים למסיבות שיצלמו את הקטעים השוברים בסט, תערכו את זה קצר מגניב וקולע עם סאונד טוב וזה ישתלם בוודאות.

5. …אבל לא יותר מדי.
להזהר משיווק מוגזם כמו מאש כי הקו בן אהוד למאוס הוא דק כמו שערה. לא צריך לפרם פוסט כל יום על כל פיפס שאתם עושים! עדיף תוכן איכותי ולעניין בצורה מאוזנת ומתוזמנת אחת לכמה זמן.

 

6. לא לערבב דעות אישיות בתכנים בדפי האמן שלכם
לא חסרות דוגמאות על אמנים ענקיים שפגעו מאוד בשמם בעקבות עירבוב של תכנים בדפי המעריצים שלהם: רוגר ווטרס המהולל ובונו (U2) דפקו לעצמם גול עצמי כשהם החליטו להפוך לחסידי אומות החלל. תמנעו מזה ותשמרו את הדעות שלכם לעצמכם.

7. פרגן למארגן
הרבה אמנים לא מבינים את גודל כאב הראש והסיכונים הכלכליים שמארגני פסטיבלים ומסיבות לוקחים על עצמם. שתפו את האירוע שלהם בדפים שלכם, צלמו וידיאו קצר שבו אתם מספרים שאתם באים לנגן, וזה יעשה אותם ואת הקהל מאושרים. זה עושה טוב מכל הבחינות ובסופו של דבר ההצלחה שלהם היא תמיד גם שלכם

8. יחסי אנוש מעל הכל
אפילו אם אבא ואמא כשלו בחינוך – תסגלו לעצמכם כבר מעכשיו דרך ארץ אדיבה וסובלנית. לא חשוב כמה טובים תהיו או כמה רחוק תגיעו – אף אחד לא אוהב אנשים מתנשאים וגסי רוח וסביר להניח שלא רק שלא יזמינו אתכם שוב אלא גם ידאגו לדווח על האישיות הלא חיונית שלכם לכל דורש.
וכן, יש גם את העניין של לייצג את ישראל בכבוד אז בלי פדיחות.

שיהיה המון בהצלחה!

בואו ללמוד מהטובים ביותר – הצטרפו למסלול הפקת מוזיקה אלקטרונית במכללת BPM! לחצו כאן לפרטים נוספים