טראנסמישן – הספר הראשון על תולדות תרבות הטראנס בישראל יושק בשיתוף BPM

BPM, המכללה של תעשיית המוזיקה שמחה להזמין אתכם לאירוע היסטורי בתולדות המוזיקה האלקטרונית בישראל – אירוע השקת הספר “טראנס מישן” מאת אלינור כרמי (בהוצאת “רסלינג”) אשר סוקר בפעם הראשונה את תולדות תרבות הטראנס בישראל, בירת הטראנס העולמית. 

בערב ההשקה (שיכלול, איך לא, מסיבה בלתי נשכחת) יתקיים פאנל מיוחד בהשתתפות דמויות בולטות בתעשייה, בוא ידונו על התפתחות הז’אנר, מצבו היום, תפקידן של חברות התקליטים ולאן כל זה הולך. בהמשך הידיעה תמצאו את כל הפרטים על האירוע, שיתקיים ב 02.01.14 – במועדון הקומפורט 13.

אודות הספר, מפי הסופרת אלינור כרמי: “טראנס מישן” מציג לראשונה תיעוד של תרבות הצעירים המרתקת והשערורייתית ביותר שצמחה בישראל. הספר חושף כיצד מוסדות שונים בחברה הישראלית (העיתונות המרכזית, המשטרה, מערכת בתי המשפט והרשות למלחמה בסמים) היו מעוניינים לעצב את הדעה כלפי תרבות הטראנס וכיצד מסר זה התפרש באופן שונה בקרב קבוצות אוכלוסייה שונות.
המניעים של גופים אלה היו מהולים באינטרסים כלכליים, פוליטיים, מוסריים ואידאולוגיים. בנוסף, טראנסמישן מסייע לפצח את סוד החידה של המשיכה וההישרדות של תרבות הטראנס הישראלית, למרות אינספור הקשיים שהערימו עליה. כלומר, שפרקטיקות שנרכשו במהלך שירותם הצבאי של חלוצי תרבות הטראנס הומרו למטרה, אידאולוגיה ואף דת שיכלו להזדהות ולהתמסר אליה באופן טוטאלי.

לפיכך, תרבות זו הצליחה לגשר בין מעמדות, ופערים חברתיים ולספק תרפיה נפשית, רוחנית ופיזית לצעירים ישראלים במהלך שנות התשעים ועד היום. הספר יצא לאור בזכות פרויקט גיוס חברתי שהתרחש בשנה שעברה וסחף כמות גדולה של תומכים נלהבים שרוצים לקרוא סופסוף על ההיסטוריה של תרבות הטראנס הישראלית.

חשוב לציין שהספר מומן באמצעות פרויקט גיוס כספים חברתי. אלינור כרמי הייתה שדרנית בקול הקמפוס FM106, ערכה את ערוץ הטראנס בלוויין ובכבלים, כתבה למגזינים בארץ ובחו”ל על תרבות הטראנס הישראלית ועבדה בלייבלים של טראנס בארץ ובעולם. כרמי סיימה את לימודיה ביחידה למחקר התרבות באוניברסיטת תל אביב, וכיום היא דוקטורנטית בגולדסמית’ קולג’ בלונדון, בחוג לתקשורת.


מה צפוי באירוע ההשקה:

20:00-21:00 – התכנסות, דברי פתיחה ותודה מאלינור כרמי.
21:00-22:30 – פאנל “תרבות הטראנס לאן?”
22:30 מתארחים בליין הטראנס של מועדון הקומפורט 13 יחד עם ה- Com4Trance ואורן קומה.

המשתתפים בפאנל:
שחר בר-יצחק – אחד ממקימי האתר והפורום isratrance.com.
אילן פקטור – אחד ממארגני המסיבות הראשונים בישראל.
שחר זירקין – אמן, בעל הלייבל דוף רקורדס ומארגן מסיבות ופסטיבלים של דוף רקורדס מזה שנים.
יהודה ג’י – אחד מהתקליטנים הפעילים ביותר בתרבות הטראנס בישראל.
גלית קידר (Gula K)- אחת מתקליטניות ואמניות הטראנס הראשונות בישראל, לקחה חלק בלייבלים של טראנס בסוף שנות התשעים.
גיא שנטי – תקליטן, אמן ואחד ממקימי תכנית הטראנס האגדית “חפירות” ששודרה ב-106FM.
פריצי פרידמן – יזם ומארגן מסיבות טראנס, במיוחד מזוהה עם ליין המסיבות “הקליקה”.

האירוע יתרחש בתאריך 2.1.14 במועדון הקומפורט 13 בשעה 20:00
* כל מי שיגיע לפאנל יוכל להיכנס למסיבה שתיערך מייד לאחר מכן בחינם (עד השעה 23:00)

כמכללה המובילה בישראל ללימודי מוסיקה בכלל, ומוסיקה אלקטרונית בפרט, BPM גאה לתמוך ולהיות שותפה להשקת הספר. כולכם מוזמנים!

לפרטים נוספים
היכנסו לאיוונט