אמני טכנו שכל מפיק טכנו מתחיל צריך להכיר

אז נדלקתם על טכנו ולא בטוחים איפה להתחיל לצלול למעמקי הז’אנר? כולם צריכים להתחיל איפשהו, אז כדי להקל עליכם, אספנו רשימה של כמה מהאמנים הכי חשובים בסגנון: מנהלי הלייבלים, ההדליינרים בפסטיבלים והמועדונים הגדולים, והחלוצים של הז’אנר נכון להיום.

 

Carl Cox

קארל קוקס הוא אולי הדמות החשובה ביותר בתעשיית הטכנו. הוא שגריר הטכנו (וההאוס), המשתמש בקסם האישי והכישרון שלו להפיץ את הז’אנר ברחבי העולם. המנעד הרחב שלו הותנע ע”י עליית סצינת האסיד-האוס בבריטניה של שנות ה-80, ומאז צבר 30 שנות ניסיון כפרומוטר, מנהל לייבל ומפיק, ואולי חשוב יותר מכל, כדיג’יי. לא המון דיג’יים יכולים לדבר במיקרופון במהלך הסט שלהם, אבל משפט ה”Oh yes, oh yes” המפורסם שלו ממלא את הסטים שלו.

 

רוצים ללמוד להפיק טכנו ועוד סגנונות אלקטרוניים לעומק? לפרטים על מסלול EMP המקיף להפקת מוזיקה אלקטרונית

 

Charlotte De Witte

שארלוט שהתחילה את דרכה כאחת מפוקדי הרייבים הרבים בגנט, בלגיה, הפכה לתופעת טכנו חוצת-יבשות. הקריירה שלה התחילה תחת השם Raving George, במטרה להימנע מהסטיגמות השליליות כלפי דיג’ייז נשים שהיו באותה התקופה. ב-2015, כשנתיים בלבד לאחר שהוציאה את EP הבכורה שלה, חזרה להשתמש בשמה האמיתי והפכה לכוכבת בינלאומית בזמן שנותר עד סוף אותו עשור. כיום יש לה לייבל משלה בשם KNTXT, שמציע טכנו אסידי, אפלולי ומינימליסטי.

 

Maceo Plex

הסאונד של מייסיו פלקס התפתח באופן ייחודי שלא ניתן להתעלם ממנו לאורך הקריירה הארוכה שלו. הלהיטים המוקדמים שלו כמו “Love Somebody Else” יכולים להיות מסווגים סגנונית כדיפ האוס, אבל הטראקים הכי מושמעים שלו כמו “Conjure Dreams” הם נשקי טכנו במשקל כבד, לצד הפקות בסגנון אלקטרו תחת השם Mariel Ito. כמפיק, תמצאו את הסטים שלו מורכבים בעיקר מהיצירות המקוריות שלו, אך יכולות הדיג’יי שלו תמיד משאירות טעם של עוד, עם קטעים נדירים ממעמקי הדיסקוגרפיה העשירה שלו.

 

Jeff Mills

ג’ף מילס הוא אחד מחלוצי הטכנו החשובים ביותר, שעדיין מאוד פעיל כיום. אחד ממייסדי קולקטיב ה-Underground Resistance (“המחתרת התת-קרקעית”) לפני כ-30 שנים, זה היה מילס (לצד אחרים) שגישר על הפער בין Berlin Techno ל-Detroit Techno. יש לו מספר מרהיב של 39 אלבומי סולו, כאשר רובם ראו אור דרך הלייבל Axis Records. כישורי מיקסוס התקליטים שלו הם לרוב ללא יריבים, ולפעמים הוא יכול פשוט לג’מג’ם על מכונת 909 של רולנד.

 

Richie Hawtin

ריצ’י הוטין הוא עוד אחת מהאבות המייסדים של הטכנו שעדיין רלוונטי לא פחות גם בימינו אנו. איש שלהיות הדליינר בפסטיבלים בסדרי גודל עצומים זו חוויה שאינה זרה לו, הסאונד העכשיווי של ריצ’י מאופיין ככבד, עוצמתי ואינדסטריאלי. למרות שהוא התגורר בקנדה, היה מרחק נסיעה קצרה מדטרויט, שם היה דמות מהותית במהלך “הגל השני” של אמני טכנו אמריקאים (דוגמת ג’ף מילס מהסעיף מעלה). המומחיות של הוטין באותו זמן הייתה טכנו מינימלי, וכיום הוא פעיל בכל החזיתות של סצינת המוזיקה – משחרר מוזיקה, יוצא לטורים ואף עוזר בפיתוח ציוד מוזיקלי חדש.

 

Stephan Bodzin

סטפן בודזין יכול לזמן כמות עצומות של אנרגיה בסטים החיים שלו, בשימוש שלט MIDI שהוכן בהתאמה אישית בתקופת היציאה של אלבומו מ-2015, Powers of Ten. עם חינוך מוזיקלי קלאסי, המפיק הגרמני הזה הוא אחד במינו. הסאונד שלו נע על מנעד שבין דאון-טמפו יפה ואופורי, לצד טכנו אפל בהשראת מדע בדיוני. אחד הביצועים המפורסמים שלו הוא הביצוע שעשה לערוץ היוטיוב Cercle, שהתקיים על הרי האלפים השוויצריים ב-2018.

 

Peggy Gou

גרובים יפים וחלומיים או טכנו ביובי ואלקטרו – הסטים של פגי גו יכולה ללכת בכל אחד מהכיוונים הללו. זה מה שתפס לכולם את האוזן באמצע שנות ה-2010, ומאז, פגי קיבלה הכרה עולמית עם להיטים כמו Starry Night, והפכה לאחת האמניות הכי מבוקשות בתעשייה. נוכחות הבמה והסטייל שלה מוסיפים גם הם למגניבות חסרת הגבולות שלה. היא נכון להיום גם מנהלת את הלייבל Gudu Records, שמהווה הבית לזמוקיה שלה, לצד רליסים מ-DMX Krew, Mogwaa ועוד.

 

Mall Grab

למרות שמול גראב ראה את הצלחתו הראשונית כמפיק lofi house, זה לא עצר אותו לדחוף את הסאונד שלו לכיוונים אחרים. עם היוולדות הלייבל שלו, Steel City Dance Discs (לצד הלייבל השני שלו, Looking for Trouble), הוא יצר פלטפורמה לטראקים הכבדים יותר שלו. זמן קצר לאחר מכן הפך הלייבל לאחד הנכספים ביותר ע”י מפיקי טכנו. כיום, הוא יגיש הכל החל מאלקטרו מרים, טכנו צווחני, אסיד האוס וכל מה שביניהם.

 

Source: ThisSongIsSick