סטודנט מסלול BSP תמיר קהתי – מוביל קהילת היפ הופ איכותית

“בדרך הנכונה לעשות מה שאני אוהב” 

תמיר קהתי, בן 23, סיים את השנה הראשונה במסלול ה BSP במכללת bpm ושניה לפני שהוא מתחיל את השנה האחרונה במסלול, הוא מדבר על היפ-הופ, ראפ, הפקה ומה שבינהם:

מאז ומעולם הוא חי את עולם המוזיקה. כמתופף צעיר בבי”ס יסודי, די ג’יי בחטיבת הביניים או אספן מוזיקה במשרה מלאה. “תמיד הרגשתי צורך לקחת את הרעיונות שלי”, הוא מספר,
“החל מהפארודיות הכי משוגעות עד לשירים הכי רציניים ועמוקים ולהוציא אותם כקטעים מוזיקלים. לפני מספר שנים התחלתי לרקוד ברייקדאנס, ריקוד רחוב שהכניס אותי לכל עולם ותרבות ההיפ הופ, ובאופן טבעי גם לעולם הפ’אנק, הג’אז, הבלוז וכל מה ששחור. התחלתי לכתוב יותר והרצון לממש את עצמי מוזיקלית רק הלך וגבר. אזרתי את האומץ ללכת ללמוד את מה ששנים היה בשבילי חלום – מוזיקה. איך לעשות אותה, איך לשמוע אותה, איך לגרום לי להיות חלק ממנה”.

לאחר שהחליט לקחת את המוסיקה למקום רציני, הוא הגיע למכללת bpm, ושם מצא בדיוק את מה שחיפש: לימודים המשלבים תיאוריה מוזיקלית, הרמוניה, עם עולם ההפקה והסאונד. קהתי: “מצאתי שם בעצם, את כל מה שאני צריך כדי ליצור מוזיקה, בדיוק כמו שאני רואה, או יותר נכון, שומע אותה. אני יכול להיות מפיק ההיפ הופ הקלאסי שחותך, מדביק ומסמפל ויוצר משהו חדש עליו אני זורק את מיטב החרוזים, הפילוסופיות והפאנצ’ים שלי, או לעבוד על קטע פ’אנקי שמזיז את כולם על הרחבה. גם מבחינת גישה, bpm נתנו לי את הכלים ואת היכולת המקצועית להעריך קטע מבחינה מוזיקלית ומבחינת סאונד, בלי לוותר על הכיף וההרגשה האמיתית של מוזיקה. חייב להודות שכל פעם מחדש שמחתי לראות את הפתיחות המוזיקלית של המרצים ואת ההתייחסות המקצועית לקטעים שעשינו, בלי קשר לז’אנר המדובר וכמה הם מתחברים אליו. המרצים, חברי לכיתה וסביבת הלימוד גרמו לי להרגיש כבר בסיום השנה הראשונה (מתוך שנתיים) שאני בדרך הנכונה לעשות מה שאני אוהב”.

https://www.youtube.com/watch?v=pcKjyUIueBo

בימים אלה, הוא מוביל קהילת היפ הופ איכותית בשם “בלאק שייק” המקדמת את תרבות ההיפ הופ בארץ ומרימה אירועים וסשנים שונים.

הוא ראפר, זמר ומפיק ועובד על חומרים שלו (כתיבה ומוזיקה), כמו גם על הפקות נוספות לאומנים עם ליריקה מעניינת או סטייל מיוחד. “אני מאמין בשילוב מספר אלמנטים של היפ הופ ביחד גם על הבמה” הוא מדגיש, “ועובד על מופע משולב די ג’יי (עם פטיפונים), ביטבוקס, ברייקדאנס וזו רק ההתחלה”.

לאחרונה הוא התחיל להעביר סדנאות היפ הופ (ראפ וברייקדאנס) במקומות שונים בארץ, הנחה את תחרות האמסיז של בלאק שייק והופיע עם די ג’יי פ’אנקי פיש.

“אני רואה את הראפ כדרך אידיאלית להעביר ולבטא כל רעיון ומנסה לעשות זאת בצורה הכי מקורית שיש”. הוא מסביר, “השיר האחרון שהוצאתי מדבר על הרצון שלנו לשלוט בחיים מול הצורך להתמודד עם גורל קיים. ההפקה היא שלי מרמת הכלי הבודד עד למיקס/מאסטר”.

ואם גם אתם רוצים לשמוע טעימה מעבודתו של קהתי (שירים והפקות), תוכלו להכנס לאתר שלו.

ומה צפוי לקרות?
“בעתיד אני רואה את עצמי ממשיך בכתיבה, הפקה ואפילו בתחום ה-Post Production שמעניין אותי מאד, ומשלב עוד אלמנט שאני מתחבר אליו, עריכת וידאו”.

בואו לקחת את התחביב שלכם צעד אחד קדימה. לחצו כאן לכל הפרטים על לימודי סאונד והפקה במסלול המקיף BSP 360.