מוסיקה מתקדמת – Solstice Coil מוציאה אלבום שני

להקת הפרוג הישראלית סולסטיס קויל מוציאה אלבום שני אחרי אלבום הבכורה, A Prescription for Paper Cuts, שיצא בשנת 2005. האלבום מופץ בארה”ב דרך הלייבל Melodic Revolution Records.

משיטוט קצר באתר ההרכב מתגלה תמונה מעניינת של הרכב שמכוון היישר לקהל בחו”ל ונוחל הצלחה לא קטנה. מלבד חוזה ההפצה מגלה האתר רשימה ארוכה ומכובדת של בלוגים, מגזינים ותחנות רדיו בחו”ל שמפרגנות לסולסטיס.

סולן ההרכב ומקימו הוא שיר דויטש, בוגר הפקה באולפן הביתי וקורס קיובייס כאן במכללת BPM, שלא מזמן הוציא את אלבום הסולו הראשון שלו עליו כתבנו כאן. בזמנו פנה דויטש למחלקת Promotion שחיברה אותו עם עיתון “העיר”, והם ראיינו אותו בנושא.

Solstice Coil

עניין אותנו לדעת כיצד ההרכב הצליח לקבל את ההכרה בחו”ל, אז שאלנו ושיר ענה:

“בנושא הההפצה, בהתחלה חיפשנו באינטרנט לייבלים קטנים ובינוניים שמתמחים במוסיקה אלטרנטיבית ובפרוגרסיב. היינו בקשר עם כמה חברות של פרוג וביניהן Prog Rock Records ו-Laser’s Edge, אבל בסוף לא סגרנו איתן. את Melodic Revolution Records הכרנו בהתחלה דרך רשת חברתית המוקדשת לרוק מתקדם שנקראת Power of Prog. הרשת החברתית מנוהלת על ידי ניק קטונה (Nick Katona) שהוא גם הבעלים של MRR, וחברים בה אמנים ומאזיני פרוג מכל העולם המגיעים לשם כדי לקבל עדכונים על מה שקורה בתחום. באיזשהו שלב ניק פנה אלינו ושאל אם נהיה מוכנים לתרום שיר לאוסף של להקות פרוג החברות באתר כדי לגייס מימון להמשך פעילות האתר. הסכמנו ותרמנו את Singalong Deathtrap. בהמשך פנינו שוב לניק ושלחנו לו את האלבום – הוא התלהב ממנו מאוד והתעניין בהפצה שלו. ההפצה של MRR היא רק בארה”ב והיא מתמקדת בהפצה דיגיטלית ובחנויות נבחרות. MMR גם עושים קידום מכירות לאלבום באתרים, מגזינים, תוכניות רדיו ייעודיות וכדומה. כמו כן, פנו אלינו לאחרונה מהאתר הגרמני Just for Kicks שהזמין מאתנו כמות נכבדה של דיסקים למכירה באירופה.”

ואיך הגעתם לשלל הבלוגים והמגזינים שכתבו עליכם?

“הפעילות שלנו באינטרנט מאוד נרחבת והשקענו שעות רבות במציאת אתרים ומגזינים בתחום הרוק המתקדם והמוסיקה האלטרנטיבית. כשהוצאנו את האלבום הראשון שלנו בשנת 2005, שלחנו אותו לעשרות אתרים ומגזינים ורבים מהם נענו לבקשתנו וכתבו על האלבום. באלבום החדש אנחנו משתמשים בקשרים שיצרנו אז ובקשרים חדשים שנרקמו מאז ובינתיים האלבום נשלח למעל ל-100 אתרים ומגזינים ברחבי העולם (ארה”ב, קנדה, פולין, גרמניה, איטליה, אוזבקיסטן ואינדונזיה, בין היתר). התגובות שקיבלנו מחו”ל היו חיוביות מאוד, אנשים מאוד אהבו את האלבום, ואפילו בזמנו הזמינו אותנו להופיע בפסטיבל רוק מתקדם בבלגיה, וגם בהופעה שם קיבלנו תגובות מאוד חמות מהקהל.”

בימים אלה עובד ההרכב במרץ על סיבוב הופעות בינ”ל ובינתיים מציע את האלבום למכירה ולהאזנה ברשת, בין השאר דרך אתר בנדקמפ.