מהפסנתר לעמדת ה- DJ, תכירו את בוגר BPM שון שולמן

DJ שון שולמן (sean crazz), נולד בברית המועצות לשעבר בעיר סנט פטרסבורג שברוסיה הוא עלה לארץ בגיל שנה וגדל באשדוד. אביו וסבתו שניהם פסנתרנים, ובאופן טבעי גם שון החל בילדותו לנגן על פסנתר ולאחר מכן גם על גיטרה. עם הזמן גילה חיבה גדולה למוסיקת הרוק והמטאל וכנער אף הקים כסולן וגיטריסט, להקת רוק אשר השתתפה באירועים עירוניים באשדוד. אם לא די בכך, הוא התפתח גם לתחום הריקוד (כרקדן היפ הופ) והכוריאוגרפיה, וכל אלה עוד לפני שמלאו לו 17. “הייתי מתעורר בבוקר עם מוסיקה, הולך לבית הספר עם מוסיקה באוזניות והולך לישון עם מוסיקה – לא הייתי נרדם בלי פלייליסט ברקע” הוא מספר.

הכרות עם עולם התקלוט:

בהמשך גילה את עולם הדאנס, ובגיל 17 כשיצא מהארון החל לגלות גם את סצנת המועדונים והמסיבות בתל אביב, מה שהפך לרגע משמעותי בחייו האישיים והמקצועיים: “בפעם הראשונה שיצאתי למועדון של גייז, היתה ביום הולדת של חבר. הייתי בהלם מהכל – מהמוסיקה, מהאנשים ומזה שנשארתי עד 8 בבוקר בוהה מהצד על כל מה שקורה. שם היה הקליק הראשון שלי עם חיי הלילה. המוסיקה שהתנגנה שם הדהדה לי בראש כמה ימים והתחלתי לחקור את מוסיקת ההאוס. גיליתי אמנים כמו עופר ניסים, דודי שרון, פיטר ראופר, איסק אסקלנטה, איוון גומז וכו’. ראיתי סרטונים ביוטיוב והכל התחיל להתבהר. התחלתי להתעניין בתקלוט, רציתי לדעת איך מפיקים מוסיקת האוס ומה לעזאזל עושים עם מיקסר וקומפקטים וידעתי שאני רוצה לעמוד בעמדת דיג’יי ולהקפיץ את הקהל. DJ שהכרתי הציג לי את התוכנה ‘וירטואל די ג’יי’, וכעבור שנה, החלטנו לפתוח ליין בבר הגייז “אוויטה” , הליין לא צלח אבל שם התחלתי להתנסות בתקלוט אמיתי מול קהל והבנתי שזה משהו שאני מאוד חושק בו ושאעשה הכל כדי להצליח בו. התחלתי להקליט סטים, להעלות לרשת, ולנגן לחברים. ראיתי שאוהבים את מה שאני עושה ואת מה שאני מביע במוסיקה ואת איך שהסט שלי סוחף אחריו את מי ששומע אותו – ונדהמתי מזה. ידעתי שזה תחום שנורא קשה להתקדם בו בארץ, אבל החלטתי שאעבוד קשה עבור המטרה, והמטרה היא חו”ל”.

מתחביב למקצוע- קורס DJ במכללת BPM:

כאן נכנסו לדבריו לראשונה לתמונה לימודי DJ מקצועיים ב BPM: “באותה נק’ כשהבנתי שאני חוזר הביתה ומתיישב מול המחשב ומבלה שעות בתרגול דיג’יי, עצרתי והבנתי שאני רוצה ללכת ללמוד את זה באופן מקצועי – מחברים שמעתי על מכללת BPM, לא חשבתי פעמיים הלכתי להרשם לקורס הקרוב ללימודי דיג’יי מתקדמים. למדתי המון למרות הידע המקדים שאיתו באתי. והקורס לימד ותרם לי המון. נתן לי חממה ובית לגדול בו מקצועית – הייתי מסיים עבודה של 10 שעות והולך לאולפן לנגן, חוזר הביתה – מנגן, עובד על טראקים וכו’. כי הבנתי שאם אני רוצה להיות מקצועי ולהיות דיג’יי אני צריך לעבור הכשרה מקצועית.”