בוגרי BPM הדור הבא של המוסיקה הישראלית

האפשרות להפיק מוסיקה באופן עצמאי הופכת זמינה מרגע לרגע, וצעירים רבים פונים ללימודי מוסיקה והפקה על מנת להפיק אלבומים עצמאיים. חשבנו ששווה שתכירו כמה מהם:

רותם צור:

סינגר סונגרייטר מוכשר שהוציא לפני כמה חודשים את אלבום הבכורה שלו “שנים”, עליו אכן עבד שנים רבות. מדובר באלבום רוק מרגש וסוחף שמאגד שירים שכתב מאז היותו בן 17 ועד היום. למרות הצעות מחברות תקליטים, החליט רותם באופן מודע להוציא את האלבום בעצמו. במהלך העבודה על האלבום נרשם מסלול bsp לסאונד והפקה במכללת BPM וצבר ידע רב שעזר לו בתהליך ההוצאה של האלבום הראשון ובתחילת תהליך העבודה על האלבום השני שבדרך. עם סיום הלימודים נבחר השיר שלו “תאילנד” להשתתף באוסף הכפול מיצירות הבוגרים שהוציאה המכללה – the future sound of Israel.

זוהר רביץ:

גם זוהר רביץ עבר מסע ארוך בדרך לאלבום הבכורה אותו הוא מוציא בקרוב. הסינגל הראשון “חלומות באספמיה” כבר מושמע בתחנות הרדיו והתקשורת מפרגנת. זוהר למד פסיכולוגיה ומדעי המדינה, אך החליט לעצור הכל ולעשות מוסיקה, אז הוא נרשם למסלול אולפן ביתי במכללת bpm, אח”כ רכש ציוד ולעבוד על האלבום. לפי שם המשפחה ניתן כבר לנחש שיש קשר לזמרת מוכרת אחרת – זוהר הוא אחיינה של יהודית רביץ הגדולה שכיוונה ועזרה לו בתהליך העבודה על האלבום, שכאמור יראה אור בקרוב.

מיכל רוט:

גם מיכל לא מגיעה ממשפחה אלמונית, אמה היא לא אחרת מאשר האצנית אסתר רוט שחמורוב. מיכל לעומת זאת מיכל רצה למרחקים ארוכים, אבל במוסיקה. מיכל, בוגרת מסלול אולפן ביתי במכללת bpm מנגנת על פסנתר, תופים עוד וגיטרה, הוציאה ממש בימים האחרונים את הסינגל השלישי שלה “איך”, אותו, כמו את שאר שירי אלבום הבכורה, כתבה והלחינה בעצמה כאשר על ההפקה אמונים מאיר עמר (“נערי רפול”) עמית הראל ורוט עצמה.

אנטון מאיקו (mindwave):

יוצר טראנס מוערך וכישרוני, בוגר המסלול האלקטרוני emp במכללת bpm מוציא בימים אלו את אלבום הבכורה שלו Escape from reality בלייבל “פונוקול”. האלבום ממש לא נשמע כמו אלבום בכורה. אנטון הוא מהיוצרים הפרפקציוניסטים ביותר בזירה וניחן בסגנון ובבגרות רבה. כל טרק באלבום נבנה בבנייה פרוגרסיבית עם רעיון שאט אט מתגלה, בעוד המוזיקה עוטפת אותך בפקעת פסיכדלית ואווירה שעל פי רוב נדרשות שנים של ניסיון על מנת לייצר. nהמוזיקה של אנטון מחברת בין גוף לנפש. הראשון זז לקצב המהפנט של המוזיקה בעוד הנפש משתחררת ממגבלות הגוף וממריאה לממלכת הפסיכודליה באופן הכי אינטימי שיש לטראנס להציע. Mindwave מזכיר מאוד בסגנונו את Atmos בתחילת הקריירה (באלבום Headcleaner). מלבד האלבום צפוי אנטון להשתתף בעוד שני פרויקטים גדולים – הראשון הוא EP שייצא מטעם הלייבל והשני בינ”ל, כאשר טרק שלו ייצא במסגרת אוסף של חברת point zero הבריטית.