BPM בשיתוף התדר והמועצה הבריטית מציגים: סדנאות אמן של האגדות Matt Black ו Roni Size

אנחנו גאים לארח עוד שתיים מהדמויות הבולטות בסצנת המוזיקה הבינ”ל במכללת BPM – רוני סייז ומאט בלאק (חצי מהצמד המצליח Coldcut, וממקימי הלייבל- Ninja tune) נוחתים בישראל במסגרת סופ”ש Rewind – מסע למעמקי המוסיקה האורבנית הבריטית שעורכים אנשי “תדר” בתמיכת המועצה הבריטית, ויעבירו סדנאות אמן ב-BPM ביום חמישי 20.3 ושישי 21.3.

הסדנאות הם פרי יוזמה של המועצה הבריטית, הגוף האחראי על קשרי התרבות והחינוך של בריטניה. היוזמה נועדה להעניק לחובבי מוזיקה בישראל טעימה מהעושר של המוזיקה האורבנית – הבריטית .

יותר משלושה עשורים עברו מאז נכנסו מכונות התופים והסינטיסייזרים לעולם המוזיקה ושינו אותו לעד. אחד המקומות הראשונים בהם גיטרות הוחלפו במכשרים חדישים וחללי הופעות פינו את מקומם למועדונים מפוארים היה כמובן באנגליה. מאז ועד היום הממלכה בריטית ממשיכה להיות אחת המשפיעות הגדולות ביותר על המוזיקה העולמית. הרבה מהתופעות ששינו ופיתחו את הסאונד העכשווי נולדו ברחבי בריטניה – לונדון, מנצ’סטר, שפילד‪, ‬בריסטול ועוד. בכל אחת מהערים המופלאות האלה (ובשאר רחבי הממלכה) נולדו זרמים מוזיקלים ותרבותיים מרתקים. סופ”ש Rewind יוציא אתכם למסע מחקר על רחבת הריקודים (אירוע השקה ב”פורט סעיד”, מסיבה מרכזית ב”בלוק”, אירוע באלפבית מיני קלאב ומסיבה בפסאז’ וכאמור, במפגשים אישיים עם האמנים בין כותלי המכללה.

חמישי, 20.3 בשעה 19:00 : Matt Black

הסדנא היא פרי יוזמה של המועצה הבריטית, הגוף האחראי על קשרי התרבות והחינוך של בריטניה. היוזמה נועדה להעניק לחובבי מוזיקה בישראל טעימה מהעושר של המוזיקה האורבנית – הבריטית .

חצי הצמד קולדקאט וממקימי הלייבל החזיוני Ninja Tune. לפני קצת יותר מעשרים שנה הקימו מאט וחברו ג’ונתן מור את אחד הלייבלים החשובים של העשורים האחרונים. חברת תקליטים שתמיד נשאה עימה בשורה מוזיקלית והפכה להיות סמל לסאונד איכותי ולא מתפשר, בין אם בזכות אלקטרוניקה חכמה, היפ-הופ בועט או צלילה מעושנת כזו או אחרת. בסדנא יסקור בלאק את ההיסטוריה של הסימפולים והתקלוט והתפתחותם אל ימי המוזיקה האלקטרונית העכשווית, יספר על התפתחות הקריירה המוזיקלית שלו.

גולת הכותרת של הסדנא תהיה בסשן יצירה מיוחד: המשתתפים ייצרו קטע מקורי במקום באמצעות אפליקציית ה- Tunepack שפיתח הלייבל. על מנת להשתתף בחלק היצירתי יש להביא לפטופים וקטעים מוכנים בפורמט wav 16 ביט 44.1k ב-BPM 70 בסולם C ובאורך של 1,2,4,או 8 תיבות בדיוק.
להוראות מדויקות ומורחבות לחצו על הלינק: http://linktrack.info/.mocd

לאפליקציה: http://www.youtube.com/watch?v=x6euU0v17g4
שישי, 21.3 בשעה 12:00: Roni Size

אחת האגדות הגדולות ביותר של הדראם‪&‬בייס, מהפכן מוזיקלי אמיתי, זוכה פרס מרקורי וחלק משושלת של מפיקי ענק שנולדו ופעלו בעיר בריסטול.
לקראת סוף שנות השמונים, רוני סייז (או בשמו האמיתי והסולידי – ראין אוון גראנביל וויליאמס) נזרק מבית הספר שלו בבריסטול והתחיל ללכת למסיבות בית שערכו באותה תקופה הווילד באנצ’ (חבורה שבהמשך נקראה מאסיב אטאק…) משם ההבנה שהוא מצא כיוון לחיים הייתה מהירה מאוד.

בשני העשורים שעברו מאז רוני סייז היה אחד מנושאי הלפיד של הדראם‪&‬בייס, הרבה בזכות אלבום הבכורה המופתי שלו – New Forms. רוני סייז היה אחד הראשונים לקחת את הסאונד של הדראם‪&‬בייס ולחבר אותו ללהקה חיה וכך יצר את רוני סייז‪&‬ רפריזנט. בשנת 2000, אחרי ההצלחה המסחררת של האלבום הראשון יצא אלבום נוסף שבו כבר התארחו ווקאליסטים אגדיים כמו זאק דא לא רוש מרייג’ אגינסט דא מאשין ומט’וד מן מהוו טנג קלאן. מאז ועד היום רוני ממשיך להיות פורה, מעבר לעשרות הסינגלים ששיחרר וחרכו רחבות ברחבי העולם, יש באמתחתו שישה אלבומים (לבד, לצד רפריזנט וכחלק מפרוייקט נוסף שלו – ברייקביט ארה) לישראל הוא מגיע אחרי טור משותף בארה”ב לצד אושיית הדאבסטפ והבאס – רוסקו.

ההרשמה לסדנאות נעשית דרך האתר של המועצה הבריטית בישראל.

להרשמה לסדנא של מאט בלאק בחמישי ה 20.3 לחצו כאן

להרשמה לסדנא של רוני סייז בשישי ה 21.3 לחצו כאן
שימו לב :
בסדנת האמן של מאט בלאק (20.3) המשתתפים ייצרו קטע מקורי במקום באמצעות אפליקציית ה- Tunepack .
על מנת להשתתף בחלק היצירתי יש להביא לפטופים ובנוסף קטעים מוכנים בפורמט wav 16 ביט 44.1k ב-BPM 70 בסולם C ובאורך של 1,2,4,או 8 תיבות בדיוק. להוראות מדויקות ומורחבות יש להשתמש בלינק: http://linktrack.info/.mocd

הסדנאות נערכות לרגל פתיחתו של מחזור נוסף של מסלול הדגל המצליח ה BSP360, המסלול המקיף למוסיקה והפקה.
לפרטים נוספים לחצו כאן