תחרות הקאברים הארצית של BPM ושוקי וייס לקראת פסטיבל רוקנרולר – התוצאות!

פסטיבל “רוקנרולר” שמפיק שוקי וייס כבר ממש מעבר לפינה. בעוד כמה ימים ינחתו בישראל הפיקסיז וסאונגארדן, שתיים מהלהקות האהובות ביותר על הקהל וגם על המוזיקאים בישראל. לרגל התחרות, הפיקה BPM, המכללה של תעשיית המוזיקה, תחרות קאברים ארצית לפיקסיז ולסאונדגארדן, בשיתוף עם שוקי וייס. התחרות התנהלה דרך עמוד הפייסבוק של המכללה והוגשו במסגרתה עשרות ביצועים מעולים של יוצרים מקוריים, רבים מהם דמויות מוכרות בעולם המוזיקה האלטרנטיבית, שהעניקו פרשנות ייחודית לשירים האהובים עליהם.

בימים האחרונים האזין צוות השופטים שכלל את לאון פלדמן ואור ברנע (מיוזיק מרקט) ו-DJ אלינורה שקרסיוגלו את הביצועים, ולאחר שקלול הדירוג שלהם עם בחירת הקהל, אנחנו גאים להציג בפניכם את הזוכים. בשל שפע הביצועים יוצאי הדופן, החליטה BPM להעניק גם שתי מלגות ללימודי מוסיקה בסך 1,000 ₪ כל אחת לחביבי השופטים.

במקום הראשון:

Strings Attached – Black Hole Sun

Strings Attached הוא הרכב רוק אמנותי בינלאומי שמשרטט מחדש את הגבולות בין אולם הקונצרטים והמוסיקה האמנותית העכשוית לעולם הרוק והפופ. שילוב ייחודי זה בא לידי ביטוי גם בהרכב הכלי המשלב בין כלי נגינה מעולם המוסיקה הקלאסית וכלים מעולם הרוק והפופ – רביעיית מיתרים בשילוב גיטרה בס, גיטרה אקוסטית, חליליות וזמר.
הרוח החיה מאחורי Strings Attached הוא חי מאירזדה, מהבכירים והמבוקשים שבמעבדי הדור הצעיר בישראל הכותב לרבים מהאמנים המובילים ברוק הישראלי, ביניהם: ברי סחרוף, הדג נחש, נינט טייב, אסף אמדורסקי, דודו טסה ועוד.

הרכב המיתרים המשובח זוכה בכרטיס VIP להופעה של סאונדגארדן, בגיטרה חשמלית מתנת חלילית וב 100 ביטים לשימוש במיוזיק מרקט.

חברי ההרכב: ניהול אמנותי, עיבודים וגיטרה אקוסטית: חי מאירזדה שירה: חנן בן-סימון חליליות: טלי רובינשטיין, בס: נועם שחם, כינורות: חן שנהר, ליאה רייחלין, ניצן קנטי, ויולה: דניאל תנחלסון, צ’לו: נעה איילי, טכנאי הקלטה: גור מגן


במקום השני:

Itai Freed – Pretty Noose

איתי פריד הוא זמר ונגן ורסטילי, שפיתח ויצר סגנון בלוז רוק ייחודי. בשנים האחרונות הוחתם בכמה חברות הפצה באירופה עם פרוייקט אלקטרו פאנק מקורי וחדש שהפיק בשם Rust Blossom, שמתנגן בכל רחבי אירופה וזוכה לביקורות מרשימות.

פריד, שביצע קאבר מרגש ל Pretty Noose של סאונדגארדן, זוכה בכרטיס דשא זוגי, פוסטר חתום על ידי סאונדגארדן, מגבר Marshall מתנת חלילית וב 75 ביטים לשימוש במיוזיק מרקט.

 


במקום השלישי:

Colony – Wave of Mutilation
הרכב האינדי החדש ביצע את Wave of Mutilation של הפיקסיז בגרסא יפהפיה ומכשפת. ההרכב זכה בבכרטיס זוגי ליציע למופע של הפיקסיז, מיקרופון דינמי לשירה מתנת חלילית ו 50 ביטים לשימוש במיוזיק מרקט.

חברי הלהקה: טל תמרי (אקוסטית, שירה) מאור שוורצברג (גיטרה חשמלית), אלכס משה (שירה וכלי הקשה), אמיר זאבי (גיטרה חשמלית), יוגב גולקסמן (בס) רן יעקובובויץ (תופים), ניר יצקן (קלידים)

 

שלושת המקומות הראשונים גם זוכים בהפצת הביצוע שלהם ב”לינקטון” במסגרת EP מיוחד שייצא בקרוב.

בשל שפע הביצועים יוצאי הדופן, החליטה BPM להעניק גם שתי מלגות ללימודי מוסיקה בסך 1,000 ₪ כל אחת לחביבי השופטים :

Amateurs – Caribou

“Amateurs” הם גיא בן שטרית וסיון אבלסון מלהקת האם “אטליז”, שבשעות הפנאי מאטליז משחקים בהתנסויות מוזיקליות מסוג חללי. הכתיבה לאטליז תמיד נעשית כסקיצות על המחשב של גיא שעם השנים קיבלו טעם מיוחד עד שבשלב מסויים עלה הרעיון להוציא לאור את אותן התנסויות מוזיקליות כפי שהן, חצי אפויות ובמצב סקיצתי שנאספות ונתפרות יחד והופכות ל”Amateurs” (חובבניים), כשהדגש הוא על השירים ועל הרעיונות העיבודיים ופחות על הפיניש ההפקתי שמאוד נוכח בפרוייקטים האחרים של גיא. זהו גן משחקים בלי שעושים מקלחת בסוף

MARBL – Limo Wreck

MARBL הם הזמרת-יוצרת מוריה אור והמפיק יונתן מימון, שביצעו קאבר יפהפה ל Caribou של הפיקסיז.
פרוייקט רוק-האינדי Marbl התחיל בשני בני זוג היוצרים יחד במרחק אלפי קילומטרים זה מזו, הוא היום ישות מוזיקלית חיה ונושמת, וכבר הספיק לקיים סיבוב הופעות בלונדון במהלך קיץ 2013. סגנון הכתיבה של מוריה, השואב השראה מזמרות-פסנתרניות דוגמת פיונה אפל, טורי איימוס ורג’ינה ספקטור, פוגש את סגנון ההפקה של יונתן, שמתיך לתרכובת ייחודית אחת קלאסי, אלקטרוני, פופ ורוק. כיום MARBL נמצאים לקראת סיום הפקת אלבום בכורה, מופיעים בכל רחבי הארץ, עומדים בפני סיבוב הופעות נוסף בלונדון בסוף הקיץ.