קינג מייקל – מייקל קוברין מפנק ביצירה נוספת וחדשה

מייקל קוברין, סטודנט במסלול לסאונד והפקה נמצא עדיין בשלבים מוקדמים יותר בקריירה, אבל כאשר הוא שלח לנו את קטע היוטיוב של היצירה שלו Underwater, לא יכולנו להישאר אדישים לכישרון.
מייקל שעלה מאוקראינה מסתמן כוירטואוז גיטרה שהולך להגיע רחוק. הוא פעיל במספר הרכבים, ועובד גם על אלבום עתידי שיורכב ברובו מיצירות מקוריות שלו באנגלית.

ההשפעות על היצירה שלו נעות לדבריו בין כריס קורנל וג’ון מאייר, כריסטינה אגילרה ואביב גפן, ואם יותר לכותב שורות אלה להוסיף – לי הקטע הזכיר לא מעט את יצירותיה של ענקית הגיטרה קאקי קינג.

איך הגעת ללימודים ב BPM?
“כיוצר עצמאי, תמיד רציתי שתהיה לי היכולת להקליט את עצמי. רציתי להבין ולהכיר את תחום האודיו, בין השאר להבין את הסאונד שאני מחפש, כאשר אני מחפש לתרגם זאת לפעולות מחשב ושיטות הקלטה מקצועיות. חיפשתי מקום אשר מקנה גם מידע וגם תעודה בסופו של דבר.”

ואיך אתה מרגיש את השינוי מאז שהתחלת ללמוד כאן?
“מאז הלימודים ב BPM יש בי תחושה חזקה יותר שאני ‘מבין את המערכת’ הידע החדש נותן ביטוי חשוב ליצירה שלי ומאפשר לי לממש את צרכי ההקלטה שלי, ואף לסייע לאנשים אחרים.”

ספר קצת על Underwater, היצירה ששלחת לנו.
“היצירה נכתבה לפני מספר חודשים כאשר הייתי במהלך ההכנות לסיבוב הופעות. המחשבה העיקרית הייתה ההתנסות בלהעביר חום, וקור, רגש חיובי ושלילי בו זמנית, דבר המאפיין את יצירותיי. ביצירה זו ניסיתי להעביר זאת דרך הגיטרה”

בהמשך ליצירת הגיטרה המרשימה, קוברין סיים לאחרונה לעבוד על יצירה חדשה לה הוא קרא “המזרח התיכון”.
יצירה שבאה לדבריו להציג אלמנטים שונים בתרבות שלנו הן מהפן המודרני והן מזה השורשי, כפי שהוא מדגים: “מקצב הפתיחה הוא מקצב הדרבוקה הנפוץ ביותר שאנו מכירים.
היה חשוב לי להדגיש שרוב הזמן החיים שלנו כל הזמן בתנועה/ מהירים/ אינטנסיביים. מצד שני יש חלק “לירי” באמצע היצירה אשר נגמר בציטוט של “התקווה”. החלק האמצעי של היצירה הוא החלק “הערבי/ מזרחי” שבו ניסיתי ליצור אשליה שיש גם “עוד” וגם דרבוקה על גיטרה אחת. סיום היצירה מסמל בעבורי את “המתיחות והתקווה” של האזור בו אנו חיים.”

בנוסף, חיבור שנוצר בינו לבין יוסי סאסי (אורפנד לנד, מרצה ב BPM) הוביל לשיתוף פעולה במסגרתו יפיק סאסי לקוברין מספר שירים מקוריים.
איך נוצר שיתוף הפעולה עם יוסי סאסי?
“כסינגר סונגרייטר אחד הדברים החשובים ביותר אותם למדתי בקורס אולפן ביתי הוא להבין מה “הסאונד שלי” ואיזה הפקה אני מחפש. כאשר שמעתי לראשונה את יכולת ההפקה המדהימה של יוסי סאסי ידעתי שאנחנו חייבים להפגש. וכך החלטנו לעבוד על פרויקט של מספר שירים שמטרתם היא למצוא משקיע פוטנציאלי לאלבום שלם וגם להיכנס להסכם עם חברת תקליטים/ חברת הפצה.”

במסגרת סיבוב ההופעות של יוסי סאסי יתארח מייקל בהופעה ברידינג ב- 10/8 אתם מוזמנים!


לצפייה במייקל מבצע את Underwater – לחץ/י כאן

לפייסבוק הרשמי – לחץ/י כאן

לכתבה שפורסמה בחדשות המוסיקה – לחץ/י כאן