מיקס ומאסטרינג – המדריך המקיף לעריכת סאונד מתקדמת

מיקס ומאסטרינג, בהגדרתם היבשה, הם סך טיפולי הסאונד לכלל הערוצים ביצירה המוזיקלית, כך שיעבדו בצורה טובה אחד עם השני ויגיעו לעוצמה אידיאלית. אך הדרכים והגישות הרבות להגיע לאותו מאזן, יחד עם ההתמצאות המקצועית הרחבה שצריך לרכוש, הפכה את המיקס והמאסטרינג לצורת אומנות בפני עצמה.

אז איך מתחילים ללמוד את אומנות המיקס והמאסטרינג? איזה כלים נמצאים לרשותנו ואיך מומלץ להשתמש בהם? בכדי לענות על שאלות אלה ועוד רבות, הכנו בשבילכם מדריך בפורמט של ספר דיגיטלי אשר זמין להורדה בחינם!

מה מטרת המדריך למיקס ומאסטרינג?

בסדרת המאמרים שקיבצנו כאן ננסה לתת לכם את כל הידע הראשוני שצריך בכדי לבצע עבודות סאונד מקצועיות, תוך כדי חשיבה אומנותית בשילוב עם התמקצעות טכנית וקבלת כלים לעשות זאת.

המדריך כולל מאמרים אשר עוסקים בהגדרת אומנות המיקס והמאסטרינג, טכניקות מקצועיות אשר נמצאות בשימוש אצל טכנאי המיקס והמאסטרינג המקצועיים ביותר והדגמות דרך מדריכים אשר עוסקים בסאונד לסוגים ספציפיים של מוזיקה / תפקידים / כלי נגינה.

 

איך מומלץ לגשת למדריך?

המדריך מכנס בתוכו כמות גדולה של חומר מגוון הנוגע במספר נושאים שונים, לכן לא מומלץ לנסות לקרוא ולהבין את הכל בבת אחת. נסו לקרוא את המדריך בפרקים, ואל תחששו לקרוא מספר פעמים בכדי להבין לעומק את התוכן.

מדריך זה מהווה המשך ל‘הפקה מוסיקלית – המדריך הגדול למתחילים בעולם הסאונד וההפקה’ ומיועד לבעלי הרקע המקצועי שמספק אותו מדריך.

 

המדריך נכתב ע”י עומר אסרף, בוגר מסלול BSP המקיף לסאונד והפקה מוזיקלית ומנהל תוכן במחלקת השיווק של מכללת BPM

לשאלות בנוגע למדריך ניתן ליצור קשר בכתובת המייל: [email protected]