“רדיו מדברי” סיכום המסע הרדיופוני שלנו לפסטיבל האינדי נגב

מכללת BPM משקיעה מדי שנה בקידום פרויקטים אמנותיים שונים מתוך מטרה לקדם את תעשיית המוסיקה הישראלית.כחלק במסע להגשמת המטרה יצאנו השנה להרפתקה מעניינת בשיתוף עם הצוות שמארגן בכל שנה את פסטיבל האינדי המדברי הייחודי “אינדי נגב”. צוות המכללה הכולל את עומר סנש ואייל שינדלר ראשי מגמת רדיו במכללת BPM יחד עם סטודנט המגמה תומר קריב ירדו דרומה והקימו אולפן רדיו מלא על חולות המדבר, אולפן שמאפשר להעביר בשידור חי המתרחש על במות הפסטיבל, וכן לשוחח אלחוטית עם כתבי שטח בזמן אמת. כמו כן הוקמה עמדת עריכה ניידת ובמהלך שידורי רדיו הפסטיבל שולבו הקלטות נבחרות מהופעות שהתקיימו בימי הפסטיבל הקודמים. הפלטפורמה הרדיופונית שהמכללה הקימה אפשרה הפקת מגזין רדיו משטח הפסטיבל וכל זאת כאמור בשידור חי.

רדיו הקצה מגיע לאינדי נגב:

כחלק מההפנינג הרדיופוני הוחלט לאחד כוחות עם תחנת הקצה של נדב רביד ואייל (קוואמי) פרידמן שמשדרת בימים כתיקונים מאולפני המכללה ולהוריד דרומה את שידורי התחנה: קוואמי, נדב רביד, לאון פלדמן ונעה ארגוב קיימו משדר מיוחד מהמקום שכלל שיחות עם הקהל בפסטיבל באמצעות מיקרופון אלחוטי משוטט, הופעות אקוסטיות באולפן וכמובן שידור חי של ערב ההופעות העיקרי מבמת הפסטיבל הגדולה. על מנת לאפשר את השידור החי מלב המדבר (היכן שאי אפשר להסתמך על שידור באמצעות אינטרנט סלולארי) הוקם מערך אנטנות ששידר את הסאונד מהאולפן לקיבוץ הסמוך ומשם לאינטרנט.

אסף בן דוד, ממארגני אינדי נגב מוסיף:

” זאת השנה הרביעית בה יש באינדינגב תחנת רדיו עצמאית שמשדרת מהפסטיבל. מה שהתחיל כחלום לא לגמרי הגיוני הפך לאחד מאבני היסוד של הפסטיבל. השנה לקחנו את כל הדבר הזה צעד גדול קדימה. וזה נפלא לראות פרוייקט כזה מתפתח וגדל. אני רוצה להודות לאנשי BPM ואנשי הקצה- שיתוף הפעולה הזה הוכיח את עצמו ולפחות מבחינתי התעלה מעל כל הציפיות. תודה על העזרה הטכנית והלוגיסטית שפתחה בפנינו אפשרויות יצירתיות חדשות, ספיישל הקצה, האפשרות להקליט את כל ההופעות, הפריצה בשידור למערכת ה-PA בין ההופעות ועוד, כל אלו נתנו לרדיו מקום הרבה יותר מרכזי בפסטיבל ועזרו לחבר המון חלקים בפאזל הזה שנקרא אינדינגב.”

עזרו להרמת המיזם עומר סנש מרצה ואייל שינדלר מרצים מקורס הרדיו של המכללה,מכללת ביפיאם מקדמת את מקצועות הרדיו בארץ ומציעה קורס מקיף בתחום – פרטים אודותיו תוכלו למצוא בלינק הבא : https://www.bpm-music.com/inner.asp?newsid=1272

ב-bpm פועלת תחנת רדיו “הקצה” המגישה תוכנית חדשה מדי יום, שניתן לשמוע בלייב או על פי דרישה מתוך מאגר וכוללת שורה של כשרונות וותיקים בתחום: קוואמי, נדב רביד, יואב קוטנר, לאון פלדמן, עפרי גופר, אמיר אגוזי ויוני שרוני. כמו כן שידורי רדיו תדר ורדיו אינדינגב פועלים בשיתוף מכללת BPM.