הסינתים החינמיים המומלצים של BPM

כהרגלנו, אנחנו מאתרים עבורכם כלים ששווה לחקור, לקנות, או במקרה של היום – פשוט להוריד בחינם. בכתבה תוכלו למצוא כמה סינתים וירטואלים חינמיים שיפתחו לכם אופקים חדשים בסאונד:

HG Fortune – Alien Space Weaver

ה-AlienSpaceWeaver הוא אחד מתוך הרבה סינתיסייזרים חינמים שמוצעים ע”י HG Fortune בארכיון שתוכלו למצוא כאן. הכלי המעניין הזה מטשטש את הגבול בין סינתזה לבין מדע בדיוני, וכמשתמע מכך, הוא מצטיין בסאונדים אסמוטפריים אפלוליים. הוא מורכב משני אוסילטורים מבוססי דגימה, עם בנק של 75 דגימות שהוכן במיוחד לו. פיצ’רים נוספים שהוא מציע כוללים שורה של פילטרים, אפקטים כמו דיליי ופנורמה, ושלל פונקציות שמקנות לו ייחודיות ששווה פשוט להוריד ולשמוע.

לינק להורדה: http://www.vst4free.com/free_vst.php?id=1032

Alien Space Weaver

Angular Momentum – Freehand

ה-Freehand הוא אחד הסינתים החינמיים היחידים שלא מבוסס על הדמייה של סינתיסייזר אנלוגי קלאסי. בתוכו  ניתן לצייר את צורות הגל בעצמכם – מכאן השם free-hand. בנוסף לכך, הוא מציע פונקציות כמו FM, וסיקוונסר מובנה שמעניקים לו אופי ייחודי. ה-Freehand הוא למעשה גרסה מצומצמת של סינתיסייזר עשיר יותר בפונקציות, שגם הוא עולה רק 10$. אז אם אתם מחפשים כלי שהוא מעבר ל-Virtual Analog, הגעתם לסינת הנכון.

לינק להורדה: www.amvst.com/freehand

Freehand

Linplug Free – Alpha

כחברה מוכרת מאוד לפיתוח פלאגינים, Linplug מתגאה ברשמית משתמשים הכוללת את וינס קלארק (Depeche Mode), וה-Pet Shop Boys. הקסם ב-Alpha החינמי הוא בפשטות שלו. כל מי שלמד את הבסיס של סינתזה חיסורית לא ייתקל בקשיים בתפעול של הכלי הזה, שכן הוא מכיל בסך הכל שני אוסילטורים, שכל אחד מהם בנוי משילוב של שתי צורות גל לבחירת המשתמש, פילטר עם מעטפת ודרייב, אפקט קורוס מובנה, ו-LFO אחד. לפעמים כשאנו מגבילים את עצמנו לכמות קטנה של פרמטרים ורכיבים, היצירתיות פורצת החוצה.

לינק להורדה:http://www.kvraudio.com/product/free-alpha-by-linplug/details

לינק לאתר החברה להתרשמות נוספת: http://www.linplug.com/

Alpha

Green Oak – Crystal

ה-Crystal הוא סינתיסייזר חצי מודולרי המכיל פונקציונליות של סינתזה חיסורית לצד FM. צורות הגל המוצעות במנוע הזה מחולקות לקטגוריות כמו וינטג’, אטמוספרות, וצורות המסונכרנות לטמפו. מבחינת שליטה, לא יחסרו לכם מקומות לחיווט מודולציה, שכן יש כאן 12 שורות שונות עם הגדרות טווח והשתקה לכל אחת, ובסך הכל כ-90 פרמטרים לערוך.

ניתן גם להוריד גרסה של הכלי הזה ל-iOS, אך במקרה הזה זה יעלה לכם $4.99

לינק להורדה: www.greenoak.com

Crystal

Solcito Musica SuperTron

היישר מהאייטיז, ה-SuperTron מגיע אליכם עם סיקוונסר מובנה למודולציה, ו’סצנות’ שיכולות לשמש כפריסטים, וגם להעניק לסינת המון תנועה ואופי. הוא מורכב משני אוסילטורים, שני מטעפות, שני פילטרים, LFO אחד, ואפקטים כגון: קורוס/פלנג’ר, ריוורב, דיליי, אקו, ודיסטורשן. אם יורשה לנו לומר – Virutual Analog במיטבו.

לינק להורדה: http://solcitomusica.blogspot.com.ar/p/virtuales.html

Solcito

TAL – Elek7ro

גם כאן מדובר במכונה המדמה סינת אנלוגי קלאסי, אך פה יש קסם שקשה לשים עליו את האצבע אך את האוזן – בקלות. מדובר ב’צבע’ שממש מזכיר סינתים אנלוגים בהתנהגות האוסלטורים. בחבילה כלול גם אוסילטור שלישי המשמש כסאב, פונקציית סינכרון פיץ’, ובאופן כללי GUI שמשדר את החוויה של התעסקות עם חומרה אמיתית.

TAL

U-He Zebralette/TyrellN6

כפי שהוזכר בכתבתו הקודמת ‘5 הסינתים הוירטואלים הייחודיים ביותר בשוק היום’, מדובר כאן במתנה מחברה מאוד מוערכת בתחום, שנותנת לנו הצצה בחינם אל יכולות בנייה ותכנות של כלים לעניין שהיא מציעה בתשלום. למרות זאת, ה-Zebralette הוא כלי שימושי ביותר, עם מעטפות רב-שלביות ושלל פריסטים מעניינים שיכניסו מימד חדש להפקה שלכם. באותה נשימה נזכיר גם את ה-TyrellN6 שהוא סוס עבודה וירטואלי-אנלוגי שתמיד כיף לשלוף סאונדים מתפריט הפריסטים העשיר שלו.

Zebralette

TYRELL

אם היה כאן מושג שלא הבנתם, אז אנחנו ממליצים לכם להרשם לקורס סינתזה עם יחזקאל רז