הסינתים החינמיים המומלצים של BPM

כהרגלנו, אנחנו מאתרים עבורכם כלים ששווה לחקור, לקנות, או במקרה של היום – פשוט להוריד בחינם. בכתבה תוכלו למצוא כמה סינתים וירטואלים חינמיים שיפתחו לכם אופקים חדשים בסאונד.

 

 

סינתיסייזר חינם, רשימת המומלצים של ביפיאם

אז למרות שלפלאגינים חינמיים יש מוניטין רע, אנחנו כאן כדי להוכיח לכם אחרת. הנה כמה מהסינתיסייזרים הכי משובחים שתמצאו ללא עלות:

 

HG Fortune – Alien Space Weaver

Alien Space Weaver

ה-AlienSpaceWeaver הוא אחד מתוך הרבה סינתיסייזרים חינמים שמוצעים ע”י HG Fortune בארכיון. הכלי המעניין הזה מטשטש את הגבול בין סינתזה לבין מדע בדיוני, וכמשתמע מכך, הוא מצטיין בסאונדים אסמוטפריים אפלוליים. הוא מורכב משני אוסילטורים מבוססי דגימה, עם בנק של 75 דגימות שהוכן במיוחד לו. פיצ’רים נוספים שהוא מציע כוללים שורה של פילטרים, אפקטים כמו דיליי ופנורמה, ושלל פונקציות שמקנות לו ייחודיות ששווה פשוט להוריד ולשמוע.

להורדת הפלאגין לחצו כאן

 

Angular Momentum – Freehand

Freehand

ה-Freehand הוא אחד הסינתים החינמיים היחידים שלא מבוסס על הדמייה של סינתיסייזר אנלוגי קלאסי. בתוכו  ניתן לצייר את צורות הגל בעצמכם – מכאן השם free-hand. בנוסף לכך, הוא מציע פונקציות כמו FM, וסיקוונסר מובנה שמעניקים לו אופי ייחודי. ה-Freehand הוא למעשה גרסה מצומצמת של סינתיסייזר עשיר יותר בפונקציות, שגם הוא עולה רק 10$. אז אם אתם מחפשים כלי שהוא מעבר ל-Virtual Analog, הגעתם לסינת הנכון.

להורדת הפלאגין לחצו כאן

 

Linplug Free – Alpha

Alpha

כחברה מוכרת מאוד לפיתוח פלאגינים, Linplug מתגאה ברשמית משתמשים הכוללת את וינס קלארק (Depeche Mode), וה-Pet Shop Boys. הקסם ב-Alpha החינמי הוא בפשטות שלו. כל מי שלמד את הבסיס של סינתזה חיסורית לא ייתקל בקשיים בתפעול של הכלי הזה, שכן הוא מכיל בסך הכל שני אוסילטורים, שכל אחד מהם בנוי משילוב של שתי צורות גל לבחירת המשתמש, פילטר עם מעטפת ודרייב, אפקט קורוס מובנה, ו-LFO אחד. לפעמים כשאנו מגבילים את עצמנו לכמות קטנה של פרמטרים ורכיבים, היצירתיות פורצת החוצה.

להורדת הפלאגין לחצו כאן

 

Green Oak – Crystal

Crystal

ה-Crystal הוא סינתיסייזר חצי מודולרי המכיל פונקציונליות של סינתזה חיסורית לצד FM. צורות הגל המוצעות במנוע הזה מחולקות לקטגוריות כמו וינטג’, אטמוספרות, וצורות המסונכרנות לטמפו. מבחינת שליטה, לא יחסרו לכם מקומות לחיווט מודולציה, שכן יש כאן 12 שורות שונות עם הגדרות טווח והשתקה לכל אחת, ובסך הכל כ-90 פרמטרים לערוך. ניתן גם להוריד גרסה של הכלי הזה ל-iOS, אך במקרה הזה זה יעלה לכם $4.99.

להורדת הפלאגין לחצו כאן

 

Solcito Musica SuperTron

Solcito

היישר מהאייטיז, ה-SuperTron מגיע אליכם עם סיקוונסר מובנה למודולציה, ו’סצנות’ שיכולות לשמש כפריסטים, וגם להעניק לסינת המון תנועה ואופי. הוא מורכב משני אוסילטורים, שני מטעפות, שני פילטרים, LFO אחד, ואפקטים כגון: קורוס/פלנג’ר, ריוורב, דיליי, אקו, ודיסטורשן. אם יורשה לנו לומר – Virutual Analog במיטבו.

להורדת הפלאגין לחצו כאן

 

TAL – Elek7ro

TAL

גם כאן מדובר במכונה המדמה סינת אנלוגי קלאסי, אך פה יש קסם שקשה לשים עליו את האצבע אך את האוזן – בקלות. מדובר ב’צבע’ שממש מזכיר סינתים אנלוגים בהתנהגות האוסלטורים. בחבילה כלול גם אוסילטור שלישי המשמש כסאב, פונקציית סינכרון פיץ’, ובאופן כללי GUI שמשדר את החוויה של התעסקות עם חומרה אמיתית.

להורדת הפלאגין לחצו כאן

 

U-He Zebralette/TyrellN6

TYRELL

מדובר כאן במתנה מחברה מאוד מוערכת בתחום, שנותנת לנו הצצה בחינם אל יכולות בנייה ותכנות של כלים לעניין שהיא מציעה בתשלום. למרות זאת, ה-Zebralette הוא כלי שימושי ביותר, עם מעטפות רב-שלביות ושלל פריסטים מעניינים שיכניסו מימד חדש להפקה שלכם. באותה נשימה נזכיר גם את ה-TyrellN6 שהוא סוס עבודה וירטואלי-אנלוגי שתמיד כיף לשלוף סאונדים מתפריט הפריסטים העשיר שלו.

להורדת Zebralette לחצו כאן

להורדת TyrellN6 לחצו כאן

 

רוצה לקחת את עיצוב הצליל שלך לשלב הבא ולהפוך אותו לחלק מהסאונד שלך? לפרטים על קורס סינתזה במכללת BPM