אמא DJ – קרן רון לא מפסיקה לנגן

קרן רון, בוגרת קורס DJ התחילה לתקלט על פטיפונים כתחביב לפני כתשע שנים, ורק לאחר מכן עברה ל cdj’s .
במקצועה הראשי עבדה כל השנים האלה כמעצבת תלבושות בסרטי קולנוע ובסדרות טלוויזיה ולא חשבה על התקלוט כמקצוע למרות שלדבריה, שכשהייתה מנגנת במסיבות למיניהן גילתה שיש בה את היכולת לשמח ולרגש את הקהל.
לפני כשנתיים, כאמא לשניים ואחרי מעבר מהמרכז לצפון הארץ, הבינה קרן שהאהבה והידע הרחב במוזיקה יכולים להיות לה לפרנסה שנייה. אחרי תקלוט בכמה מסיבות מוצלחות בהן השאילה ציוד מחבר קנתה לעצמה ציוד DJ ומאז היא לא מפסיקה לנגן.

“האהבה למוזיקה התחילה מגיל צעיר” היא מספרת.”בשיעורי המוזיקה וכבת זקונים עם שני אחים גדולים ששמעו בבית את הביטלס, קווין, בוני M, לד זפלין, יוריה היפ, קרוסבי סטילס ונאש ועוד..
בסביבות כתה ח’ (שנות השמונים) הטעם המוזיקלי התגבש לכיוונים של הוולווט אנדרגראונד , דייויד בואי, גארי ניומן והסקס פיסטולס ומשם זרם לכיוונים של פוסט פאנק, דארק אייטיז, ניו ווייב ואינדי ובילוי במועדונים כמו ה- high way, העיר השנייה והפינגווין, הגלולה והמדבר. בתיכון גיליתי את הג’ז (דרך מיילס דייוויס, סטפן גראפלי ופאט מטיני) שהיווה בסיס לחיבור שלי למוזיקת הסול והפ’אנק ויוצרים כמו זאקיר חוסיין שהיוו את הניצנים לאהבה ל”מוזיקת עולם” כמו שהיא נקראת היום.
בגיל 20 עזבתי את הארץ לעבודה בבאסטות באירופה והודו של תחילת שנות התשעים. בשנים אלה, עם עליית מוזיקת הטראנס – החיבור עם המוזיקה האלקטרונית הפך להיות בלתי נפרד. מאירופה המשכתי ללונדון שבה התגוררתי במשך ארבע שנים שבהן עבדתי וביליתי בפסטיבלים, מסיבות הופעות וחייתי את סצנת האנדרגראונד הלונדונית במלוא העוצמה כבליינית בעיקר. רגאיי ודאב בנוטינג היל, מסיבות דראם אנד בייס וטראנס מחתרתיות בכל מיני בתים פלושים ובמפעלים נטושים או מחסני ענק , מופעי ג’ז ומסיבות סול ופ’אנק בבארים, בסופו של דבר שבתי לארץ בגיל 27″.

לקורס ה DJ שלנו ב BPM היא נרשמה בשנת 2011: ” הסיבה שנרשמתי ללימודים בבי פי אם היתה הרצון ללמוד לתקלט עם קונטרולר ומחשב. את הקורס העביר לנו דיג’יי דרוויש שלדעתי הוא אחד הדיג’יים החזקים והטובים ביותר שיש בארץ. לצליליו כבר רקדתי לפני שנרשמתי לקורס ומאד שמחתי לגלות שהוא הולך להיות המורה. בנוסף לידע שרכשתי בתיקלוט דרך מחשב גם סגרתי כמה פינות חשובות לגבי תיקלוט על הפלטה וכל חווית הלמידה עם דרוויש היתה מאד מעצימה ומעוררת השראה. הייתי מחכה לשיעורים האלה בכליון עיניים”.

ומה מעשייך היום?
״כיום יש לי ליין קבוע של פריסטייל רחב אופקים בבר בנהריה בשם הברטה ואני מתקלטת במסיבות עצמאיות, חתונות ואירועים פרטיים. אני עדיין מעצבת תלבושות בסרטים ורואה קשר ישיר בין השניים- לבוש ומוזיקה הולכים יחד דרך ארוכה. אני אוהבת להסתכל על האנשים שבאים למקומות שאני מתקלטת בהם ודרך פריטי לבוש, אביזרים ושיער ולנסות ולהבין מה המוזיקה שהם אוהבים. מוזיקה היא דת בשבילי, האהבה למוזיקה אמיתית, מעניינת ומרגשת והרצון החזק לתת״

לפייסבוק של DJ Keren Ron
למידע על קורסים נוספים