דגי פוגשת את SAVTIK

צילום:  שון כץ

דגי פוגשת את SAVTIK

המדור שמפגיש אתכם עם הסטודנטים שלנו רגע לפני הפריצה

דגי, סטודנטית במסלול זמר יוצר, מראיינת את שון כץ, הידוע גם בתור  SAVTIK

23.12.2014

שון כץ, בן 23 מהוד השרון, לומד במסלול EMP (המסלול להפקה אלקטרונית) ספטמבר 2014 של מכללת BPM. המסלול ליצירה והפקת מוזיקה אלקטרונית (אחד ממסלולי הדגל של מהכללה). הלימודים נמשכים כשנה ובמהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע בתיאוריה, סאונד והפקה (סינתזה, טכנאות אולפן, מיקס ומאסטרינג), תוכנות להפקה ויצירת מוזיקה כגון: Cubase, Ableton live ועוד..  האמת שזה נשמע כל כך טוב שבא לי גם לעשות את המסלול הזה… ככל שאני מתעמקת יותר במכללה מתחשק לי ללמוד את כל המסלולים הקיימים. אבל בואו נחזור להכיר את הסטודנטים שלומדים שם ומעצבים את האוירה המגניבה במכללה.

היי שון, מאיפה בא השם  SAVTIK?

זה מלשון סבתא. סבתא שלי היא בין האנשים הכי אהובים עלי והיא מקור השראה בשבילי. היא גם פסנתרנית ואומנית ואני עושה לה כבוד עם השם.

ומה היא אומרת על זה?

היא גאה בי מאוד.

מה הסגנון המוזיקלי שלך?

מוזיקה אלקטרונית, מוזיקת באס, מלודית עם נגיעות צ’יפ (CHIP) קשה להגדיר, זה מאד משתנה מקטע לקטע. חלק לכיוון המטאל, חלק לכיוון הקלאסי, חלק לכיוון הטראפ / היפ הופ או סתם הופ. אני מאמין שאין היום ז’אנרים בכלל: כל אחד יוצר מה שבא לו ונותן לזה שם. זה כל היופי שנהייה באלקטרוני, וזה כולל את כל סוגי המוזיקה והז’אנרים בעולם. כל אחד מציג אותם בצורה שונה.

הבנתי, אני שמעתי את המוזיקה שלך והדבר הראשון שיעלה למישהו שלא מבין במוזיקה זה דאב או דאבסטפ. אנשים מקטלגים כל זמן מוזיקה ומנסים לשייך אותה לז’אנר מסויים. מה דעתך?

באתי מכיוון הדאבסטפ, עם אהבה ענקית לז’אנר, אבל ‘דאבסטפ’ באוזניים מסוימות נתפס כחלקה מאוד קטנה ובעלת חוקים מסוימים. עד כה יש לי הרבה טראקים של 140BPM, עם כיוון מובהק לדאבסטפ אבל לא חד משמעית ויש לי גם טראקים שהם דאבסטפ קלאסי.

מה הניסיון המוזיקלי שלך?

אני בא ממשפחה של מוזיקאים. אבא מנגן בקלידים ובגיטרה  ושר (מופיע, מלמד וכו׳), אחי הגדול מתופף ואחי הקטן הוא באסיסט. אני מנגן קצת מכל דבר, בגיטרה, קלידים, קצת תופים ובעיקר קומפוזיציה – מלודיות והרמוניות. בגיל 19 התחלתי ליצור עם חבר בצמד Gutter Catz ולפני שנתיים התחלתי ליצור לבד בתור SAVTIK, למדתי קיובייס רק מלהסתכל על חבר שלי עובד ומאז אני עובד עם קיובייס.

זה קשה ללמוד תוכנה לבד. מה ההשפעות המוזיקליות שלך?

וואו זה קשה כי יש המון אבל בעיקר Savant שהוא Aleksander Vinter, Yasunori Mitsuda, The Prodigy

מה הביא אותך ללמוד דווקא עכשיו?

עבדתי עד עכשיו לבד וללא הדרכה של אנשי מקצוע ואני מרגיש שאני צריך ללמוד, להתקדם, להרחיב קצת אופקים וגם ליצור שיתופי פעולה עם מוזיקאים אחרים

יפה, צריך אומץ גם כדי ללמוד, איך היה השבוע הראשון בלימודים? מה ההתרשמות שלך מהסטודנטים האחרים?

וואלה זה נראה שיש שם כמה חבר’ה רציניים, אבל אני חושב שבכל תחום זה ככה. סך הכל אנשים סבבה ומגניבים.נראה אחלה וממש בא לי כבר להמשיך ולהיכנס לתוך זה חזק.
שאלה אחרונה וקצת שונה, אם היה לך שבוע במדבר קסום ומבודד עם שלושה מוזיקאים לבחירתך, מי היית רוצה שהם יהיו? (אפשר גם אומנים שאינם בחיים)?

וואי,וואי שאלה קשה… SAVANT ו Yasunori Mitsuda , אולי בטהובן Moonlight Sonata או בכלל דר. דרה…”

האזינו לטראק Popcorn

אתם מוזמנים בחום להיכנס לדף הסאונדקלאוד שלו ולהכיר עוד טראקים שלו

האזינו למוזיקה של DaGi : .. לינק

לעמוד הפייסבוק של Savtik לחצו כאן

בואו להרחיב את הידע שלכם במסלול זמר יוצר.