קיובייס 6 – סקירה מקצועית | קורס לימודי Cubase 6

בשעה טובה ומוצלחת  Cubase הגיע לגרסא קיובייס 6 , עם חידושים מהפכניים, וביצועים חסרי תקדים. מעתה התוכנה מגיעה בשתי גרסאות בלבד – Cubase 6 המלאה והגרסא היותר מצומצמת – Cubase Artist 6

זיהוי Transients חדשני ו- Drum Replacement:

מנגנון חדש לזיהוי Transients (התקפים), מציג גרפיקה חדשה וחכמה, יחד עם שני פילטרים חדשים (Peaks & Beats) לזיהוי כל סוג של מכת תוף (Roll, Flam, Ghost Note). כמו כן, מעתה ניתן להפוך Hitpoints ל-Midi Notes. אפשרות זו פותחת עולם שלם של אפשרויות Drum Replacement. ניתן לעבות כל לופ בשכבה נוספת של MIDI לחיזוק הסנייר, תוף הבאס וכו’.

זיהוי Tempo חדשני:

אלגוריתם חדש ומדוייק לזיהוי טמפו של כל אודיו ריתמי. לאחר זיהוי הטמפו, ניתן לייצר Tempo Track מהאודיו, לסינכרון הפרויקט, תוך שמירה על שינויי הטמפו הטבעיים של הנגן. לחלופין, ניתן ליישר את האודיו ואת כל הסטיות מהטמפו.

Lane Track:

קונספט ההקלטה בשדרות (Lanes) של Cubase זוכה לתצוגה מעודכנת ולפיצ’רים חדשים אשר הופכים את משימת ה-Comping (בניית הטייק המושלם מכמה טייקים שונים) למשחק ילדים.

Multitrack Audio Quantization:

מהיום, ניתן לנהוג בהקלטות תופים מרובות ערוצים כב-MIDI לכל דבר, החל מתיקון בעיות טיימינג ועד לשינוי טוטאלי של הגרוב, והכל בכמה לחיצות בלבד. בכדי לשמור על פייזינג (ברמת הדגימה) בין הערוצים, כל החיתוכים בערוצים השונים זזים כקבוצה אחת (Group). כמו כן, Cubase תוסיף אוטומטית Cross Fades למעבר חלק בין החיתוכים השונים.

Track Edit:

מצב העריכה Track Edit מאפשר לחתוך ערוצים שונים באותה התיקייה כיישות אחת. דבר הכרחי בכל פעם שמדובר בהקלטות מרובות ערוצים שמערבות מקור סאונד זהה, אשר הוקלט או עבר עיבוד על ידי מיקרופונים/מגברים/פרוססינג שונים.

VST Expression 2:

במקביל לשיחרור Cubase 6 הוכרזה גרסת 3.5 לתקן ה-VST. בתור החברה שיצרה את תקן ה-VST מלכתחילה, סטיינברג שוברת את מגבלות ה-MIDI ומפתיעה בגמישות שהגרסא החדשה מאפשרת. Note Expression זאת הדרך החדשה ליצור, להקצות ולערוך ערכי CC מרובים ושונים ברמת התו, והכל תחת ממשק גרפי פשוט ויעיל. לדוגמא, אפשר לתת פקודת Pitch Bend או Filter Cutoff שונה לכל תו בודד מתוך אקורד שלם.

מעתה כלים תואמים VST 3.5 (לדוגמא HALion Sonic SE) יאפשרו הפיכה מידיית של ה-Key Switches למפת ארטיקולציה- כל מי שכבר כתב מפה כזאת בעצמו יודע, מדובר בחסכון אדיר של זמן. כמו כן, שדרת ה-Articulations ב-Key Editor מציגה מעכשיו סימני דינמיקה בתיאום מלא עם ה-Score Editor.

VST Amp Rack:

הפלאג הזה מציע הדמיית שרשרת הקלטת שלמה לגיטריסט ולבסיסט, מהמגבר, האפקט ועד לסוג ומיקום המיקרופון.
VSTAmp Rack מגיע עם 7 דגמי מגברים, 6 ספיקרים, 16 אפקטים ושני מיקרופונים, והכל בטכנולוגיית קונבולוציה. סאונד נהדר לכל ז’אנר.

HALion Sonic SE:

גרסא מופשטת של HALion Sonic (ממוצרי ספינת הדגל של סטיינברג). הפלאג הזה הוא Work Station מולטיטימבריאלי, משולב מנוע אודיו וסינטזה איכותי. הוא מגיע עם 900 סאונדים וכלים איכותיים מוכנים לעבודה, מאקוסטי ועד אלקטרוני, והכל תחת ממשק פשוט ואינטואיטיבי למשתמש. HSE הוא הכלי הראשון מסוגו בטכנולוגיית VST 3.5 ובכך הוא מרוויח מכל מה שיש ל-VST Expression 2 להציע.

HALion Symphonic Orchestra:

Cubase 6 מגיע עם רשיון ל-60 יום ל-HSO, פלאג המתמחה בהדמיית כלים סימפוניים. הניואנסים, הארטיקולציות והטווח הדינמי נדגמו בקפידה ובפירוט ומאפשרים בניית Midi Mockup סימפוני שלם בעזרת HSO בלבד.

LoopMash 2:

הכלי המוזר מכל מכה שנית, והפעם עם סדרת שיפורים ופיצ’רים שמייחדים אותו אף יותר ומגדירים מחדש את הפונקציונאליות שלו.
LoopMash הוא כלי ללופ רמיקסינג ומאשינג המאפשר יצירת אין סוף ווריאציות. הגרסא הנכחית מתהדרת בעשרים אפקטים חדשים ומיוחדים לעבודה בלייב, כגון Scratches, Tape Stops, Stutters וכו’, מספר כפול של סצנות משתמש (24), אפשרויות Undo ו-Redo, Drag & Drop בין LoopMash שונים או ישירות ל-GAO וכו’.

עידכונים נוספים:

 • ממשק גרפי מחודש, רענן וחלק יותר, עם ניגודיות צבע אופטימלית להקלה על העיניים בעת סשנים ארוכים.
 • הפרמטרים החשובים הועברו למקומות נגישים יותר.
 • תמיכה ב-64 ביט ל Mac.
 • Inspector חדש ל-Key Editor והרחבת הקיים ב-Sample Editor.
 • כלי חדש ומצויין לעריכת כל סוגי האוטומציות (Scaling Tool).
 • ל-Quick Controls יש מעתה אפשרות Midi Learn ע’י קליק ימני על הפרמטר הרצוי בפלאג עצמו. לא עוד תפריטים מסורבלים.
 • Cubase 6 מגיעה עם שעתיים של Tutorials לימודיים, מהמומחים של סטיינברג.
 • הפלאגינים הבאים עברו מקצה שיפורים: Mix 6 to 2 ,De-esser, Surround Panner, Mixer Delay SMPTE Generator, Test Generator.
 • אלגוריתמים zplane חדשים למתיחת זמן, מבטיחים איכות מדהימה גם בשימושים קיצוניים במיוחד, על כל סוג של חומר.
 • מעתה ניתן לנייד את כל ה-MediaBay ממחשב למחשב, ללא צורך ביצירת Index חדש בכל פעם (דבר שיכל לקחת זמן רב מאוד). זיהוי וטעינה מידיים.
 • ייצוא כל מידע ה-Notepad מהערוצים למסמך אחד.

ניתן ללמוד קורס קיובייס מקצועי במכללת BPM.
סוקר ע”י חגי דוידוף מרצה קיובייס וכן הפקה ב BPM